Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Tak jak rzecze Pershing. Żeby dodatkowo nie kombinować, każdą wypłatę ze stocków księgować trzeba i odprowadzić od niej stosowne podatki. Lepiej mieć nadpłatę podatku niż US miałby się doczepić, że chciałeś wyłudzić.

  2. #12

    Domyślnie

    Podatki później jak już przebrnę przez etap zgłaszania działalności gospodarczej.
    Chciałabym mieć z góry ustalony ten aspekt.
    W biznesplanie zakładam udzielanie odpłatnie licencji bankom zdjęć i chciałbym to zapisać z góry w PKD.
    Jesteście pewni że standardowa 74.20.Z starczy?
    Jeśli ja wystawiłabym na stronie swój bank zdjęć swoich i ciała je sprzedawać w formie cyfrowej lub np. jako plakaty lub plakaty w sklepach internetowych to musiałabym podać jeszcze
    47.91.Z SPRZEDAŻ DETALICZNA PROWADZONA PRZEZ DOMY SPRZEDAŻY WYSYŁKOWEJ LUB INTERNET
    czy też nie jak to widzicie.

    a i jeszcze jedno pytanie jak sklasyfikować wynajem studia na godziny?
    Jakoś nie mogę znaleźć takiej opcji w całej tej książce.


    Do Pershing jestem kobietą
    Ostatnio edytowane przez studiopoduszka ; 09-09-2011 o 14:43

  3. #13

    Domyślnie

    Ajć, sorry kobietko.
    Jeśłi chodzi o wpis do dzaiałalności to mam kilka pkd, czyli podstawowy 74.20, i kilka pokrewnych, najczęściej wybieranych przy usługach foto, czyli coś tam z filmowaniem, komputerami itp.. Nie mam teraz pod ręką wpisu, jak będę w domu to napiszę konkretnie. Co do samyxch zaś rozliczeń z fiskusem z przychodu ze stocków to ja akurat wszedłem na vat i poprostu co miesiąc wystawiam faktury w USD każdej z agencji z przeliczeniem na zł wg kursu z dnia poprzedzającego wystawienie faktury. Wynajem studia wg mnie to nic innego jak usługa foto.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #14

    Domyślnie

    Droga studiopoduszka w celu uściślenia podaję pkd.
    74.20.Z
    73.11.Z
    62.01.Z
    47.91.Z
    63.11.Z
    Sądzę że z tymi pkd możesz śmiało, robić wszystko to co zamierzasz, łącznie z posiadaniem własnego banku zdjęć.
    prawie wszystko o microstockach
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #15

    Domyślnie

    Chyba stanie na czymś takim .
    Główny
    74.20.Z usługi fotograficzne
    oraz
    73.11.Z usługi reklamowe świadczone przez agencje reklamowe
    62.01.Z usługi związane z oprogramowaniem
    47.91.Z sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
    63.11.Z usługi przetwarzania danych; usługi zarządzania stronami internetowymi (hosting) i podobne usługi
    85.52.19.0 usługi w zakresie pozostałych pozaszkolnych form edukacji artystycznej (tu warsztaty i plenery)
    90.04.z usługi związane z działalnością obiektów kulturalnych (wystawy i happeningi foto)
    47.00.59.0 sprzedaż detaliczna naczyń stołowych, wyrobów porcelanowych, ceramicznych i szklanych, sztućców, nieelektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego oraz wyrobów i sprzętu, gdzie indziej niesklasyfikowanych (ramki i albumiki, antyramy ect.)
    47.00.6 sprzedaż detaliczna wyrobów związanych z kulturą i rekreacją (plakaty, fotoksiązki, fotoabumy, zdjęcia w formie płóciennej, pocztówki)

  6. #16

    Domyślnie

    Dzięki poświęcony czas Pershing.
    Pomogłeś.

  7. #17

    Domyślnie

    Proponuję jeszcze:
    47.99.Z
    47.19.Z
    59.11.Z
    74.90.Z
    90.03.Z
    63.91.Z
    85.59.Z
    85.52.Z
    58.19.Z
    18.12.Z
    18.13.Z
    18.20.Z
    Na pewno nie zaszkodzą, a "w razie czego" będą "jak znalazł"

  8. #18

    Domyślnie

    Taa, tylko zauważcie, że na formularzu jest ograniczona ilość miejsca na wpisy. Zawsze można rozszerzyć prowadzoną działalność (bezpłatnie). Przy REGONIE wybiera się też jedną podstawową działalność.

  9. #19

    Domyślnie

    Jeżeli zabraknie miejsc na formularzu CEIDG-1, to resztę wpisuje się w załączniku (bodajże RB-1).

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •