Close

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 178
  1. #11

    Domyślnie

    A jakby tak zrobili zuma, co się zaczyna od 8mm (koniecznie fiszaj!) a kończy na 35mm, bo by było dopiero.
    Ze stałym światłem 2.8, rzecz jasna.
    Jak mogli zrobić 18-200, to czemu nie "w drugą stronę"? :/

    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w Canonie jest odpowiednio 18 i 19mm dla bez oslony i z. tak ze prawdopodobnie roznica miedzy tymi wersjami nie sprowadza sie wylacznie do samego mocowania. no bo pelna klatka w obu wypadkach jest jednakowej wielkosci
    jakies tam milimetry roznicy sa
    poza tym, mocowanie jest nieco inne (inna odleglosc ostatniej soczewki od matryc) i pewnie stad te roznice

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Slon Zobacz posta
    jakies tam milimetry roznicy sa
    poza tym, mocowanie jest nieco inne (inna odleglosc ostatniej soczewki od matryc) i pewnie stad te roznice
    mocowanie nie tlumaczy wiekszej winiety przy zalozonej oslonie.

    albo tez jest to wytlumaczenie, dlaczego w Canonie ta pelnolkatkowa matryca jest normalnie nazywana w FF, a ten crop w Nikonach musial dostac wlasna nazwe FX, bo pelny wcale nie jest [/troll mode off]

  4. #14
    conik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w Canonie jest odpowiednio 18 i 19mm dla bez oslony i z. tak ze prawdopodobnie roznica miedzy tymi wersjami nie sprowadza sie wylacznie do samego mocowania. no bo pelna klatka w obu wypadkach jest jednakowej wielkosci

    jest drobna roznica w wielkosci matrycy miedzy C i N

  5. #15
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    dzięki za podpowiedzi
    widać, że jeszcze myślę trybem DX i nie brałem pod uwagę szkieł 17-35 - a przecież to odpowiednik DX-owego zakresu 12-24

    czyli obecna lista obiektywów szerokokątnych pracujących w trybie FX jest taka:

    1) Sigma 12-24 f/4,5-5,6
    2) Sigma 15-30 f/3,5-4,5
    3) Sigma 17-35 f/2,8-4
    4) Tamron 17-35 f/2,8-4
    5) Nikkor 14-24 f/2,8
    6) Nikkor 17-35 f/2,8
    7) Nikkor 20-35 f/2,8

    nikkory zabijają mnie swoimi cenami ale przynajmniej jest już w czym wybierać

    Z tego zestawienia na najwyższym podium stoi N14-24.Żeby tak jeszcze Nikon wyklepał jakąś stałkę 28/1.4 afs o porównywalnej jakości optycznej to byłoby gitnie.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    albo tez jest to wytlumaczenie, dlaczego w Canonie ta pelnolkatkowa matryca jest normalnie nazywana w FF, a ten crop w Nikonach musial dostac wlasna nazwe FX, bo pelny wcale nie jest [/troll mode off]
    A może klatka Canonowska to oversize

  7. #17
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    slon, widze, ze posiadasz zestaw D700 + Tamron 17-35. Czy jestes z tego kombi zadowolony? Czytalem wiele dobrego o tym obiektywie, podobno byl nawet robiony dla Minolty (z napisem Minolta), wiec jak go zobaczylem w niemieckim ebayu, nowego za 199 euro z przesylka, to nie wytrzymalem i kupilem. Ma za pare dni przyjsc, ale na razie nie mam jeszcze D700 (poszukiwania trwaja) i chcialbym dowiedziec sie od kogos, kto ma z tym zestawem do czynienia, co i jak. Bede wdzieczny za wszelkie informacje.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    slon, widze, ze posiadasz zestaw D700 + Tamron 17-35. Czy jestes z tego kombi zadowolony? Czytalem wiele dobrego o tym obiektywie, podobno byl nawet robiony dla Minolty (z napisem Minolta), wiec jak go zobaczylem w niemieckim ebayu, nowego za 199 euro z przesylka, to nie wytrzymalem i kupilem. Ma za pare dni przyjsc, ale na razie nie mam jeszcze D700 (poszukiwania trwaja) i chcialbym dowiedziec sie od kogos, kto ma z tym zestawem do czynienia, co i jak. Bede wdzieczny za wszelkie informacje.
    Ja nie miałem do czynienia bezpośrednio, ale mój dobry kumpel używał z powodzeniem na DX z Minoltą właśnie (ale napis ma Tamron ) a teraz używa z A900 - powiedział, że szkło odżyło na pełnej klatce, jest mega zachwycony Z resztą Radek Radziszewski zadaje się używa z naszym FX - o efektach nawet nie wspomnę
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  9. #19

    Domyślnie

    ten tamron jest bardo ostry w centrum kadru. N brzegach, otwarty jest bardzo miekki ( ), ostry na calej powierzchni klatki robi sie ok f8. Ja uzywam go na f4, czasem domykam do 5.6 (to na slubach, do architektury domykam do 11-13) i jak dla mnie jest ok. Na te rogi czlowiek tak bardzo nie zwraca uwagi, poza tym dosc czesto uciekaja one z GO, wiec czy obiektyw bedzie ostry w rogach czy nie, to juz zaden problem MZ...
    kolorki daje calkiem ok, nie ociepla, ani nie ochladza. Szybki i celny AF, budowa jak dla mnie wystarczajaca

    ogolnie dobre szklo, ma swoje wady, ale MZ cena jest dosc atrakcyjna w stosunku do jego mozliwosci

  10. #20

    Domyślnie

    Do autora wątku: a musi być zoom? Może pomyśl o jakiejś stałce. Nie ma tego wprawdzie wiele, ale jakość obrazu lepsza, a i "trochę" pieniędzy w kieszeni zostanie (cena w porównaniu do N 14-24)

Strona 2 z 18 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •