Close

Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324
Pokaż wyniki od 231 do 235 z 235
  1. #231

    Domyślnie analog

    Cytat Zamieszczone przez anwas Zobacz posta
    Robisz sam kolor?Respekt...no i dużo czasu masz.Zazdroszczę.
    nie zaprzestalem się cyfsze,pozostawilem ciemnię i nadal tam robię zdjęcia.nie jest to pracochłonne jak sie ma wprawę.nie robię usług tylko dla siebie,w miarę czasu modernizowałem ją do perfekcji i udalo się to osiągnąc dochodząc do perfekcji.Począwszy od zrobienia zdjęc wywolania filmu ktory i to też sam wywołuję, aż po efekt końcowy czyli odbitki

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarcioo64 Zobacz posta
    nie zaprzestalem się cyfsze,pozostawilem ciemnię i nadal tam robię zdjęcia.nie jest to pracochłonne jak sie ma wprawę.nie robię usług tylko dla siebie
    A jak to wychodzi cenowo... no np gdybym poprosil Cie o odbitke 13x18 lub 15x20???
    Chyba wykonanie 1 zdjecia nie jest az takie szybkie.... ja czasem nad jednym cz/b spedzam duzo, duzo czasu...

  3. #233

    Domyślnie

    Ja mam F55 z 28-80 i 70-300 i sb-28 i ciagle uzywam, pewnie dlatego ze nie mam cyfry bo ciagle przepijam kase ale jakos mam awersje do cyfrowek jesli wkoncu uda mi sie nie przepic przez dluzszy czas kasy i kupic cos dobrego to bede napewno stosowal zamiennie bo cyfra jak dla mnie to tylko redukcja kosztow a poza tym niestety nie ma połaczenia zalet analogu i cyfry tak wiec pozostaje kompromis

  4. #234

    Domyślnie

    fajny wątek

    przemyślenie 1
    jak wielu z nas kocha analog
    jak wielu używa cyfry a jak niewielu ją kocha

    przemyślenie 2
    najczęściej źródeł naszego sukcesu szukamy w sprzęcie a nie w głowie

    przemyślenie 3
    od techniki nie wymagamy, aby utrwaliła nasze pomysły a raczej, aby za nas tworzyła dzieła

    a szkoda, bo brutalna rzeczywistość jest taka:
    każdego dnia otacza nas tysiące obrazów, (druk i ekran w rozpiętościach tonalnych rzędu 1,9 - 2,5)
    jeśli ktoś wśród nich próbuje oddzielić analogowe od cyfrowych, jest Don Kichotem XXI wieku
    nie raz zapewne zachwycił się reklamą kosmetyków, krajobrazem w albumie, czy fotografią z Internetu
    w jakiej technice powstały...? slajd w rozpiętości 4.0? cyfra? skan 3.8? negatyw?
    nie ma najmniejszego znaczenia - były dobrze zrobione i dobrze przygotowane do publikacji

    w odpowiedzi na postu temat, o którym mało już kto pamięta
    większość zdjęć które lubię i cenię zrobiłem na szerokim negatywie

  5. #235
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Golakowa Szyja
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jchyra Zobacz posta
    fajny wątek

    przemyślenie 1
    jak wielu z nas kocha analog
    jak wielu używa cyfry a jak niewielu ją kocha

    przemyślenie 2
    najczęściej źródeł naszego sukcesu szukamy w sprzęcie a nie w głowie

    przemyślenie 3
    od techniki nie wymagamy, aby utrwaliła nasze pomysły a raczej, aby za nas tworzyła dzieła

    a szkoda, bo brutalna rzeczywistość jest taka:
    każdego dnia otacza nas tysiące obrazów, (druk i ekran w rozpiętościach tonalnych rzędu 1,9 - 2,5)
    jeśli ktoś wśród nich próbuje oddzielić analogowe od cyfrowych, jest Don Kichotem XXI wieku
    nie raz zapewne zachwycił się reklamą kosmetyków, krajobrazem w albumie, czy fotografią z Internetu
    w jakiej technice powstały...? slajd w rozpiętości 4.0? cyfra? skan 3.8? negatyw?
    nie ma najmniejszego znaczenia - były dobrze zrobione i dobrze przygotowane do publikacji

    w odpowiedzi na postu temat, o którym mało już kto pamięta
    większość zdjęć które lubię i cenię zrobiłem na szerokim negatywie
    Bardzo trafnie i ładnie ujęte...A ja właśnie po sprzedazy F80 nabyłem F100 i będę szukał w nim inspiracjiA może on zrobi wszystko za mnie???

Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •