Close

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 235
  1. #21

    Domyślnie

    a i owszem...jeszcze na negatywach, ale już wkrótce wrócę do slajdów...a jak już kupię D80, to następny będzie F100
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #22

    Domyślnie

    Analog? Nie daj Boże - małoobrazkowy? A feeee :P

  3. #23

    Domyślnie

    Jeszcze czasami slajdy F80 robie, rzadziej jest w uzyciu niz cyfrak, ale jeszcze jest
    Pozdrawiam,
    Paweł
    Kilka zdjęć...
    D750&D200, N50f1.8G, Ta28-75/2.8, To12-28/4, N70-300VR

  4. #24

    Domyślnie

    A ja mam tylko analoga i nie zamierzam go zamieniać na cyfraka. Nie stać mnie na cyfraka, a nawet gdyby, to i tak nie ma to jak zdjęcia na Velvii 50! Coraz większą frajdę mam w robieniu zdjęć i wydaje mi się, że wychodzą dużo lepsze niż kiedyś
    A gdyby zaszła taka okoliczność kupna cyfraka, to nie zrezygnowałbym ze slajdów. Mój znajomy robi zdjęcia na slajdach i na cyfraku, zwykle z obu ten sam motyw
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  5. #25

    Smile

    A ja kupiłem nojke F80 na poczatek. Teraz za ta cenę mógłbym kupić D50 ale podzielam zdanie kolegi, cóż to za przyjemnoćś oglądania zdjęć na kompie.Wracasz ze spaceru i jeszcze musisz odpalić kompa i przesiedzieć przy nim by zobaczyć swoją pracę.Kiedys sie przesiade na cyrę,jak mnie bedzie staćPozdrawiam

  6. #26

    Domyślnie

    Oj, Panowie (i Panie jeśli tu są)!
    Pół tego forum to dyskusja analog vs cyfra i można się tak przekomarzać do usr.... śmierci (pardon za dosadne wyrażenie).
    Moje 3 grosze: używam analoga i im lepiej robię zdjęcia, to patrząc na efekty mniejsze mam przekonanie o konieczności kupna cyfry! Cyfra jest świetna do nauki i szybkiego poprawiania rezultatów focenia, wygodniejsza, bo się "film nie skończy", czułość można zmieniać co klatkę, można podejrzeć i pokazać cioci jak wyszła. Analog IMHO jest bardziej wymagający i zdecydowanie bardziej uczy pokory: przed sprzętem, własnymi umiejętnościami (i niestety zdarza się, że i przed nie-umiejętnościami laboludka).
    Czy kupię cyfrę? TAK!!! Powodów są tysiące, wad również. Jedną z moich głównych obaw jest trwałość nośników, na których przechowuje się zdjęcia - CDR/DVDR są raczej mało trwałe w porównaniu z błoną.
    Ostatnio "robiłem" ślub: 2x F65 + torba filmów. I co? I dało się! (Zresztą nie pierwszy raz.) Nawet jest czas, żeby rolki zmienić! Wszystko kwestia: 1. Chęci; 2. Umiejętności - w tej kolejności.
    I jeszcze jedno - póki są produkowane filmy, to zakres od niskoczyłych slajdów do wysokoczułych B/W daje znacznie szersze pole manewru dla konkretnego efektu niż cyfra.
    A w lodówce leży i czeka pierwsza rolka Velvii, bo chyba dorosłem, żeby jej spróbować.

    P.S.: Gdyby mnie ktoś źle zrozumiał: nie chcę i będę uczestniczył w dyskusji "co jest lepsze..." bo ona do niczego nie prowadzi i uważam, że każdy może focić na czym chce. To jak dyskutować co jest lepsze samochód czy motocykl...
    Dużo sprzętu, mało czasu

  7. #27

    Domyślnie

    bastek73 Napisz jak się sprawuje Twoja Sigma?
    Interesuje mnie to szkło, ale bardzo mało o niej w nacie. Na photozone.de oceny na 4+, ale w review: 5. Jak wypada na tle Nikkora? Czodzi mi o optykę.
    Dużo sprzętu, mało czasu

  8. #28

    Domyślnie

    Owszem fotografuję analogiem a ostatnio to nawet manualnym FM3A - wczoraj 2 rolki FP4 Plus i jedna 400TX. Tydzień temy trzy rolki F100 z Provią na pokładzie.
    Ostatnio edytowane przez Robert W ; 02-10-2006 o 11:39

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert W Zobacz posta
    Owszem fotografuję analogiem a ostatnio to nawet manualnym FM3A - wczoraj 2 rolki FP4 Plus i jedna 400TX. Tydzień temy trzy rolki F100 z Provią na pokładzie.
    i ja też bawię się analogiem dzięki pixelom mogłem sobie pozwolic na merca wśród analogów - efsto
    tylko przydała by się cyfra do głupiego cykania na codzień bo mnie ten analog trochę trzepie po kieszeni:(
    ale nie ma to jak slajdzik

    Trza kupić NIKONa new sezon w PLS Sovia and PLK MKS

  10. #30

    Talking

    No ja jak najbardziej uzywam analoga i do cyfry mi nie spieszno, teraz ide dalej i poznaje cuda jakie mozna uzyskac na srednim formacie. Co do cyfry to w dalszym ciagu nie podoba mi sie jakosc zdjec, w szczegolnosci jezeli chodzi o zdjecia w B&W.
    pozdrawiam
    JELO
    F100 /F50 /D90 /NIKKOR 35-80,18-105, 20, 50, SIGMA 100-300

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •