Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D90 na słabych bateriach autofocus przestaje działać?

    Ostatnio zdarzyło mi się, że gdy na wskaźniku baterii była tylko jedna kreska, autofocus przestał działać. Nadmienię, że ten wskaźnik baterii jeszcze nie migał. Trochę mnie to zmartwiło, bo bo trzeba było ręcznie ustawiać ostrość, w czym nie mam specjalnie wprawy. Co najdziwniejsze, wieczorem w pomieszczeniu wszystko wróciło do normy i na tych samych wyładowanych bateriach można było robić zdjęcia z autofocusem.

    Stąd też moje pytanie: wina słabych baterii, czy może czegoś innego (np. wysoka temperatura)? Zdarzyło Wam się kiedyś coś takiego?

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar szela
    Dołączył
    02 2009
    Miasto
    Dublin/Żory
    Posty
    246

    Domyślnie

    Maiłem coś podobnego! U mnie to było tak że w jaskini na jednej kresce nie chciał już lampą błyskać, po wyjściu na słoneczko wszystko zaczęło grać z powrotem! Nie wiem jak by zachowywał się autofokus ale prawdopodobnie tak samo! Temperatura otoczenia ma dość duży wpływ na baterię!

  3. #3

    Domyślnie

    Ja swoim zrobiłem 13k klatek i nic takiego się nie zdarzyło. Z lampą może długo się ładować na rozładowanej baterii ale autofocus to inna sprawa.
    Jak zawsze za mało.

  4. #4

    Domyślnie

    dwa dni temu "strzelałem" do końca i AF działał do końca

  5. #5

    Domyślnie

    czasem jak bateria umiera/pada , to się tak dzieje

  6. #6

    Domyślnie

    To samo mi się działo w D200 ale na zamiennikach, a oryginalnej baterii nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •