Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie S5 a odcinanie IR przy mocnych filtrach ND

    pytanie sprowokowane jest moimi problemami z zafarbem od mocnych filtrow ND. Co prawda jak na razie testowalem jedynie B+W 3.0 ale zamierzam nabyc niebawem ND400 i chcialbym z tej okazji przekonac czy pozostali uzytkownicy fufu maja jakies konkretne doswiadczenia z tak mocnymi filtrami.

    A pytam w kontekscie puszki poniewaz wnioskiem z 2 dyskusji na forum na temat owych zafarbow wylania sie podejrzenie ze to jednak slabe filtry IR w samych puszkach sa odpowiedzialne za fioletowe zafarby przy mocnych NDkach.

  2. #2

    Domyślnie

    ustaw sobie po prostu WB z zalozonym filtrem i nie bedziesz mial zafarbow
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Przyznam ze nie probowalem, aczkolwiek glosy na forum dotyczace wplywu WB na zafarb byly raczej krytyczne...

  4. #4

    Domyślnie

    Jestem właśnie na wyjeździe i starałem się używać filtr 10-cio przysłonowy i filtr IR (oba hitecha do Cokina) z S5Pro i powiem że wyniki mam marne na razie. Bardzo nie podoba mi się praca balansu bieli w tym aparacie jeżeli założy mu się jakiś filterek na obiektyw. Za tydzień opiszę te problemy w tym wątku prawdopodobnie, bo mam dużo sampli.

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem jak na S5, ale na Nikonach to dziala.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    The Fly a mozesz juz wrzucic jais przyklad. I moze sprobuj zrobic tak jak HYPER radzi. Ciekaw jestem czy roznica bedzie widoczna



    PS - to ustawianie WB przy zalozonym filtrze..... po prostu zakrecic filtr i ustawic WB ? Wydaje mi sie ze puszka zobaczy wtedy kompletna ciemnosc.... Jak to wyglada? Pytam , poniewaz jeszcze nigdy sam nie ustawialem WB
    Ostatnio edytowane przez Strus ; 31-07-2009 o 17:47

  7. #7

    Domyślnie

    ND400 zabiera 9 przyslon. przy f22 i czulosci ISO100 w sloneczny dzien masz czase rzedu 15s. wystarczy ze zalozysz jasne szklo i ustawisz je powiedzmy na f1,4. to juz masz 1/8 sekundy. doloz do tego ISO powiedzmy 800 i bedziesz mial czas naswietlania 1/60s. to sa wartosci z ktorymi bez najmniejszego problemu ustawisz WB. ja tak robie i dziala 100%.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  8. #8

    Domyślnie

    Teraz nie bardzo mogę wrzucić bo nie mam kabelka a laptop nie ma CF'a. Co do WB to z ND da się ustawić tylko trzeba wyżyłować ISO. Jak założę IR to za żadne skarby aparat nie łapie ustawienia. Zawsze jest "over"... Jutro jeszcze powalczę przy zachodzie z szarakiem. Zobaczymy co wyjdzie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HYPER Zobacz posta
    ND400 zabiera 9 przyslon. przy f22 i czulosci ISO100 w sloneczny dzien masz czase rzedu 15s. .

    Przetestowane dzisiaj - z czasem da sie zejsc do 30sek przy tych parametrach. WB na Auto i zafarbu w zasadzie brak



    The Fly - jakies postepy ? Moze jakies sampelki juz gotowe?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •