Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie 2 głowica Benro BH-2 i różnice pomiędzy nimi

    Posiadam dwie głowice Benro BH-2 różniące się wielkością płytki samo mocującej, ponadto w wersji z większą płytką gwint jest przesuwny. Ma ktoś pomysł z czego może wynikać ta różnica? Która głowica jest teoretycznie lepsza?


  2. #2

    Domyślnie

    Nikt? To może wypowiedzą się osoby które w ostatnim czasie zakupiły statywy benro z głowicami BH-2 (lub same głowice) jak wyglądają ich modele BH-2

  3. #3

    Domyślnie

    kupowałem niedawno zestaw benro ( ze stopki) i głowicę mam jak ta mniejsza z Twoich zdjęć (bez przesuwnego gwintu)

  4. #4

    Domyślnie

    Heh, masz rację!

    Jak kupowałem pierwszy raz zestaw Benro A-298 n6 + BH-2 to na 100% była ta większa (bo pamiętam, że można było przesuwać ten środek).

    Teraz kupiłem drugi egzemplarz i mam już inną wersję płytki.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kupowałem w styczniu, w zestawie głowica + nogi i też mam tą mniejszą, tak samo jak kolega Fr@ntz.
    N D90 | N18-105/3.5-5.6VR | N50/1.8 | Metz 48 AF-1 CLS | Benro A500EX + BH-1 | 2xHoya | NaneuPro Alpha upolowane

  6. #6

    Domyślnie

    Czy ktoś może pokazać, jak taka płytka wyglada od spodu, tzn. jak ją mocuje się do aparatu lub obiektywu?
    Mam płytkę PU-50 do B-1 i śrubę trzeba przykęcać niestety kluczykiem (imbus).
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  7. #7

    Domyślnie

    przepraszam za jakość, ale strzeliłem na szybko fotkę komórką:
    zakręcać można śrubokrętem, małą monetą i jak najbardziej palcami - jest podnoszone "ucho"

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Fr@ntz, to ucho to pewnie bardzo wygodna sprawa, bo śrubokręta czy imbusa (jak u mnie) można czasami nie mieć pod ręką.
    Dziwie się, że w droższych płytkach do nowych głowic serii B i J takiego ucha nie ma.
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Możliwość przesuwania śruby mocującej wg mnie ma służyć lepszemu wyważeniu zestawu - nie zawsze środek ciężkości przypada nad gwintem statywowym.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Teraz już wiem, z czego wynikają różnice oraz która głowica jest nowsza.

    Przy okazji potwierdzam słowa Fr@ntz-a, u mnie obydwie płytki mają gwinty z uchem.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •