Close

Strona 3 z 72 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 720
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez deep Zobacz posta
    Niech mi ktoś mądrzejszy wytłumaczy, co to za gumowany (chyba) pierścień, ten najbliższy przedniej soczewki, ozdoba? (jeśli tak do brzydka strasznie, wygląda jak AF z 35/1. czy dla lepszego chwytu a może po to by się szkło nie obijało?
    Obstawiam na blokadę AF działającą w inny sposób niż w starej wersji.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    17-35 ma ten pierścień w przeciwieństwie do 14-24
    No tak, ale cena 17-35 wynika raczej z tego, że póki co nie wyprodukowano żadnego lepszego zamiennika. 14-24 może być wybitny, ale tu chodzi o ogniskowe. Zakres 14-24 wydaje mi się bardzo mało uniwersalny w przeciwieństwie do 17-35. W każdym razie obiektywy o innym zastosowaniu jak dla mnie.

    A w temacie 70-200.. Czekamy na wysyp starszych wersji z zajeżdżonymi silnikami: "stan idealny, bez śladów użytkowania"

  3. #23

    Domyślnie

    nie to, żeby wszyscy czekali na 85/1.8 (1.4) 135/2 czy 24/1.4 z AF-S
    Naucz się czytać

  4. #24

    Domyślnie

    w sumie to bylo oczywiste, nie zaluje ze starsza wersje kupilem, za dobra jest zeby sie martwic.
    wolalbym 85 1.4 af-s, posypalo by sie duzo starych 85 taniej
    Andrzej

  5. #25

    Domyślnie

    Szkoda, że nie odchudzili nowej wersji, będzie cięższy od poprzednika http://optyczne.pl/porownaj.php?co=o...0=871&add1=373 a to że krótszy o 6mm to raczej nie jest wielka zmiana.
    MarcinWilk

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    nie to, żeby wszyscy czekali na 85/1.8 (1.4) 135/2 czy 24/1.4 z AF-S
    wszyscy? jacy wszyscy? ja na przykład mam takie stałki w nosie, a nowy 70-200 zaprojektowali właśnie dla mnie
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  7. #27

    Domyślnie

    ooo nie zauwazylem ze go pogrubili.
    nie pozostaje nic jak sie czepiac szczegolow i cieszyc tym co sie ma
    Andrzej

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    nie to, żeby wszyscy czekali na 85/1.8 (1.4) 135/2 czy 24/1.4 z AF-S
    i 50/58 1.2, 35/1.4 z AF-S

  9. #29

    Domyślnie

    Wygladem zaczyna przypominac AF-sa 80-200. Mnie osobiscie bardziej sie podoba grubszy niz chudszy a dluzszy Cena jednak bedzie oscylowala w granicach 9000 tysi co oznacza ze jest poza moim zasiegiem. Zostane wiec przy 80-200 D ED. I tak nie marudze na jego jakosc jak niektorzy.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel Zobacz posta
    Zakres 14-24 wydaje mi się bardzo mało uniwersalny w przeciwieństwie do 17-35.
    No to kwestia preferencji bo ja mam w ekwiwalencie FX 15-30 (za sprawą Sigmy 10-20) i za żadne skarby świata nie zawęził bym tego szkła - za to ten jeszcze 1mm na szerokim chętnie bym "urwał" tak więc jak zawsze kwestia kto co lubi
    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Zostane wiec przy 80-200 D ED. I tak nie marudze na jego jakosc jak niektorzy.
    Świetne szkło więc nie ma co narzekać tym bardziej że jest tak przyjemnie metalowe że mmmmhhhh
    Cytat Zamieszczone przez mswilk Zobacz posta
    a to że krótszy o 6mm to raczej nie jest wielka zmiana.
    Jak dla mnie centymetr w tą czy w tamtą nie robi żadnej różnicy nawet dwa centrymetry
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 3 z 72 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •