Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Zenit 12XP i fotografia studyjna.

    Witam wszystkich.Szukałęm na forum ale jakoś nie mogłem znaleźć.Mam takie pytanie.Zrobiłem włąsny stół bezcieniowy,teraz planuje zakup jakiegoś oświetlenia.Odrazu mówie budżet jest bardzo skromny więc musi się to odbyć jak najtańszym kosztem.Zastanawiam się na żarówkami typu : http://www.allegro.pl/item689765525_..._warszawa.html lub coś podobnego do tego: http://www.allegro.pl/item690397671_...a_zakresy.html.Mam zamiar wyposażyć się w blendy i parasolki.
    Studio będe wykorzystywał do fotografi małych przedmiotów,jedzenia a w poźniejszym czasie może troszke portretów.
    Moje pytania:
    1. Ile parasolek i jakich i jakie blendy i ile
    2. Które żarówki wybrać i w jakich ilościach
    3. Jak z tym wszystkim zgrać mojego Zenita 12XP (jak dokonywać pomiaru światła:czas synchronizacji z lampą to zaledwie 1/30 s) a na światłomierz kasy brak
    4. Ewentualnie gdyby Zenit totalnie się nie nadawał to jaki inny kliszowy aparat byłby okey(na cyfre mnie póki co nie stać)
    5. I jaki film jest najlepszy do studia

    Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.

    P.S: Gdybym umieścił w złym dziale to proszę moderatora o przeniesienie do poprawnego działu.

  2. #2

    Domyślnie

    a masz doświadczenie z kliszą ??
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

  3. #3

    Domyślnie

    doświadczenie z klisza mam.....ale niestety nie w tym co chciałbym zacząć robić teraz dlatego pytam

  4. #4

    Domyślnie

    Przy obecnych cenach klisz i wołania nie wiem czy wyjdzie taniej od kupna używanej cyfrówki za ok. 400 zł.

  5. #5

    Domyślnie

    Spoko pewnie gdybym znalazl jakas tanią ale w miarę dobrą cyfrę przykładowo do takiej kwoty jak podaje bckp i żebym jeszcze dopasował do niej obiektywy z Zenka to może bym się pokusił ale póki co zostaje przy tym co mam

  6. #6

    Domyślnie

    Chętnie bym się zaopatrzył w F90x, F4 i również 12xp na którego kiedyś się napaliłem. Odstraszają jednak te ceny filmów i chemikaliów. Jeszcze o dobry skaner należałoby się postarać. Za 400 zł można znaleść przyzwoitego kompakta Fuji lub Canona.
    Ostatnio edytowane przez bckp ; 31-07-2009 o 20:18

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kompakty to mam Panasonica DMC LZ7 ale niestety nie ma tam manuala więc trzeba sobie troszke inaczej radzić.W razie czego spróbuje tym poszaleć.Przy odrobinie cierpliwości wychodzą całkiem niezłe fotki

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raiden1983 Zobacz posta
    ..
    3. Jak z tym wszystkim zgrać mojego Zenita 12XP (jak dokonywać pomiaru światła:czas synchronizacji z lampą to zaledwie 1/30 s) a na światłomierz kasy brak
    4. Ewentualnie gdyby Zenit totalnie się nie nadawał to jaki inny kliszowy aparat byłby okey(na cyfre mnie póki co nie stać)
    ..
    Aparat w studiu jest bez znaczenia. On tylko odmierza czas. Zenity maja troche kiepski czas synchronizacji, wybierz sobie np Praktice - 10x lepsza, a synchro 1/125. Pracuje się tylko w manualu.
    Zapomnij o używaniu swiatłomierza aparatu - on nie mierzy błysku. Robił to (i to w sposób dość upierdliwy) chyba tylko jeden aparat - Leica, ale to nie ten zakres cenowy.
    Cytat Zamieszczone przez raiden1983 Zobacz posta
    ..5. I jaki film jest najlepszy do studia..
    ???? niskoczuły, taki jaki potrzebujesz. Slajd? kolor? B&W
    Slajd bez światłomerza - będzie problem, te materiały maja minimalną tolerancję na niepoprawną ekspozycję (powiedzmy że 1/2 EV)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Zrobiłem domową blende.....osłona przeciwsłoneczna na szybe do auta-2 sztuki jakieś 4 zł + agrowłóknina 2x10 m 10zł - średnica wyszła jakieś 45 cm...kilka zdjęć poniżej:
    Blenda-a raczej dyfuzor
    Zdjęcie bez:nie zwracajjcie uwagi na jakość nie przykładałem się to miało być jako obraz poglądowy
    Zdjęcie z:
    Zdjęcie bez:
    Zdjęcie z:
    Ostatnio edytowane przez raiden1983 ; 01-08-2009 o 21:50

  10. #10

    Domyślnie

    jak coś mogę ci załatwić lampę studyjną 500j za coś koło 300 zł stary znajomy chce sprzedać

    mimo wszystko polecam cyfrę koszty wywołania i reszta cię przerosną Kup Pentaxa DSL lub coś innego z dolnej pułki D70 itp.
    Spójrz na światło i podziwiaj jego piękno.
    Zamknij oczy. Teraz spójrz ponownie.
    To, co widzisz, to i tak nie wszystko.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •