Close

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 288
  1. #1

    Domyślnie Lightroom 2 Presets

    Witam,
    Rozpoczynam obiecany zbiór presetów. Oczywiście uniwersalne ustawienia nie istnieją i wszystkie parametry są dostosowane pod daną fotografię, w związku z tym w 99% przypadków będzie trzeba dokonać modyfikacji. Startujemy w podstawowej zakładce - głównie balans bieli i jasność. Warto również korygować suwaki w HSL/Color/Grayscale. Należy także pamiętać, że nie do każdego zdjęcia każda stylizacja pasuje. Mam nadzieję, że się przyda. Liczę, że przyłączą się chętni do wzbogacania tej biblioteki.
    Pozdrawiam





    .

  2. #2

    Domyślnie

    Kapitalna sprawa, bardzo się przyda w szkoleniu własnego warsztatu. Oczywiście skorzystam i jeśli inni mają podobne 'haczyki' do obróbki byłoby fajnie je tu znaleźć Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    tak jest, uwielbiam Lightrooma za te presety
    pamiętam były też takie co działały jak filtry połówkowe, inne wyciągały mocno niebo...niestety sformatowałem dwa dyski i zamuliłem ze zgraniem tych instalek... czy everyman posiadasz takowe może ;> ?
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  4. #4

    Domyślnie

    b202: Haczyków tu nie ma... wystarczy trafić na pomysł i konsekwentnie próbować go zrealizować.

    tgollob_jamessuchar: Filtry połówkowe są bezpośrednio dostępne: Graduated Filter (skrót pod klawiszem M) - domyślnie jest ustawiony neutralny kolor szary, ale można wprowadzać sobie zabarwienie. Oczywiście moc dobiera się zawsze w zależności od potrzeby. Akurat w tym przypadku presety są (imo) przerostem formy nad treścią - chyba, że połączymy je dodatkowo z innymi bajerami.
    Wyciągając niebo musimy popatrzeć głównie na kolory i jasność. Zazwyczaj dla dobrego efektu należy wywołać kadr dwa razy: raz dla nieba, a drugi raz dla reszty ujęcia i następnie w innym programie połączyć odpowiednio maskując (bądź wymazując) interesujące nas obszary. Najprościej podrasować je poprzez:
    - wejście w zakładkę HSL/Color/Grayscale;
    - wybieramy Color;
    - wybieramy Blue (chyba, że na niebie występują inne kolorki);
    - zdejmujemy na minus suwak Luminance;
    - ściągamy na minus suwak Saturation, żeby zlikwidować zbyt mocny 'atrament' jeśli się pojawił;
    - dodatkowo można użyć: Recowery + Fill Light + Blacks (zakładka Basic) w zależności od układu chmur;
    - wyrazistość samych chmur można również zwiększyć podciągając na plus suwak Clarity (także zakładka Basic), należy tu jednak uważać, aby nie przesadzić bo może pojawić się nieprzyjemna obwódka na styku chmur z niebem;
    - jeśli niebo jest zbyt jasne w stosunku do scenerii można je przyciemnić za pomocą Graduated Filter (M), samą scenerię można również za pomocą tego narzędzia rozjaśnić.
    Ostatnio edytowane przez everyman ; 29-07-2009 o 12:39

  5. #5

    Domyślnie

    Szybki strzał przez okno i kilka minut zabawy w chwili przerwy. Wyszło nieco cukierkowo, ale niektórzy lubią takie klimaty. Preset jest dostosowany do kadru pionowego w proporcjach 2/3 - można to sobie szybko i łatwo zmodyfikować przesuwając gradienty. Myślę, że o to chodziło Tobie z wyciąganiem nieba.




    .
    Ostatnio edytowane przez everyman ; 29-07-2009 o 14:09

  6. #6

    Domyślnie

    everyman - ostatni link jest do jpega. Tak powinno byc?

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za zwrócenie uwagi, niechcący nie ten plik wrzuciłem na serwer - już poprawione.

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki kolego. Dodam do mojego arsenału presetów. Jak sprawdzę, to skomentuję jak działają.

  9. #9

    Domyślnie

    Zbigniewie, skoro chwalisz się arsenałem to może podzielisz się niektórymi presetami z forumowiczami w tym wątku?
    Z tego co widzę to ten wątek również do tego powstał
    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arsen Zobacz posta
    Zbigniewie, skoro chwalisz się arsenałem to może podzielisz się niektórymi presetami z forumowiczami w tym wątku?
    Z tego co widzę to ten wątek również do tego powstał
    bardzo dobre spostrzeżenie czekamy

Strona 1 z 29 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •