Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: _caroline

  1. #1

    Domyślnie _caroline

    Witam

    Dopatrzyłam się wczoraj kilka neidoróbek, więc skasowałam wątek. Przepraszam za zamieszanie.

    Oto zdjęcia które ostatnio zrobiłam Karolinie. Czekam na cenne uwagi, bardzo mi się przydadzą bo dopiero zaczynam swoja przygodę z fotografią.

    Pozdrawiam i życzę miłego oglądania

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    bonusik.

    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro mam być tym niedobrym to powiem, że zdjęcia są trochę "kompaktowe". Tzn. mają jak dla mnie za dużą głębie ostrości. Nie wiem czy to efekt zmniejszenia, ale 3 ostatnie są trochę nieostre. Modelka sympatyczna, ale da się wyczuć jej brak doświadczenia przed obiektywem. Musi trochę poćwiczyć aktorstwa Tyle ode mnie

  3. #3
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Sesja bardzo ładna. Piękna dziewczyna przede wszystkim. Powiedziałbym że cudowna.
    A o dziwo najbardziej lubię #3 bo wydaje mi się że widać taką refleksyjną emocję. Poza tym ma bardzo ładny bajkowy kadr.
    I właśnie tej emocji trochę mi brakuje na pozostałych zdjęciach. Brak tej emocji jest bardzo dobrze nadrabiany ogromną urodą i wdziękiem dziewczyny, więc zdjęcia się ogólnie bronią. Na przykład #1 oraz bonusik - świetnie niby zrobione, technika pierwsza klasa, ale dziewczyna po prostu stoi i nic nie wyraża. Ale powtórzę - jak się ma te 16 lat czy coś, to nawet jak się stoi i nic nie robi to sama młodość i wdzięk dużo wyrażają...

  4. #4

    Domyślnie

    Podobają mi się dość starannie zakomponowane kadry i dopracowane pozy, stylizacje też mają ręce i nogi, wszystko dość dobrze siedzi pod względem kolorystyki. Szczególnie podoba mi się jedynka - trafione zestawienie zieleni sukienki z błękitem nieba (choć nieco żabia perspektywa nie dodała modelce uroku), oraz piątka - piękne skontrapunktowanie błękitu wody koralową plamą sukienki, na tym zdjęciu jest też zdecydowanie najlepiej pod względem oświetlenia modelki.

    Brakuje jeszcze zręczniejszego opanowania światła i obróbki, ale jak na początek to całkiem przyjemnie prezentujący się secik.

  5. #5

    Domyślnie

    Czuję krakowskie klimaty. Na pierwszych zdjęciach cudowna sukienka. Mimo pięknych stylizacji odczuwam pewny niedosyt; pewnego rodzaju nie wykorzystanie i modelki, i strojów i przede wszystkim miejsca. Odbieram wrażenie, że nie ośmieliłaś modelki.

  6. #6

    Domyślnie

    da się jakoś skleić te moje dwa wątki? Nie wiem czemu ale dodały się dwa....jeden po drugim.

    Dziękuję za cenne rady. Modelka mogła być onieśmielona bo fotografowaliśmy ją w dwójkę.

    światło trafiłeś, modelka ma 16 lat
    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  7. #7
    swiatlo
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikowska Zobacz posta
    światło trafiłeś, modelka ma 16 lat
    Dedukcja, kochana, dedukcja. Nie ma 15, to widać, bo 15 to wciąż pół-dziecko, natomiast jeszcze nie 17, bo wtedy to już w pełni rozwinięta kobieta....

  8. #8

    Domyślnie

    Jedyneczka najlepsza. Fajnie wygląda też 4, ale trochę rozprasza mnie ten cień na nodze, a w tego typu fotografii opanowanie malowania światłem to podstwa chyba jest dobrze.
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  9. #9

    Domyślnie

    światło przejzałam Twoją galerię i jestem naprawdę pod wrażeniem

    musze kupić blendę zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na moje zdjęcia...
    www.monikowska.pl
    blog.monikowska.pl
    Kanon fotografii to Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez monikowska Zobacz posta
    musze kupić blendę zastanawiam się jaki to będzie miało wpływ na moje zdjęcia...
    Jeśli masz osoby towarzyszące często, lub możesz je mieć, to kupno blendy się zdecydowanie opłaci. Jeśli sama robisz zdjęcia, to jest tu już gorzej, choć ponoć dla chcącego... Możesz w ramach eksperymentu błysnąć lampą od czasu do czasu w trybie REAR (i jeszcze lepiej przy ujemnej korekcie -1EV do -2EV). Zobaczysz jaki to da efekt i da przedsmak wykorzystania blendy (choć ta pozwala na wiele więcej).

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •