Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35
  1. #1

    Domyślnie Wina puszki (S5 Pro) czy moja?

    No to zaczynamy walkę z ostrością od początku.

    Tokina 50-135 wróciła do mnie po serwisie w Japonii. Dostałem nówkę bo nawet tam nie poradzono sobie z usterką AF. Dzisiaj mały spacerek, przesłona na 2.8 i strzelenie do różnych rzeczy po drodze. Powrót do domu. Komputer. Powiększenie 100%. Niepewność. Zdziwienie.... Trafiać trafia więc wszystko ok. Gorzej że mam takie kwiatki:

    Jest OK --->>http://www.nielot2.webd.pl/testy/ostre.jpg

    Nie jest OK --->>http://www.nielot2.webd.pl/testy/nieostre.jpg -->> ostrość łapana na żółtą tabliczkę. Zwróćcie szczególnie uwagę na czas na tym zdjęciu

    I co teraz ? Czy teraz jest mi to ktoś w stanie wyjaśnić inaczej niż walniętą puszką ?

  2. #2
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Nie wiem, jaki czas, bo nie mam czytajki do exifów chwilowo, ale na moje, to zdjęcie wygląda na lekko ruszone.
    A uwierz, że można poruszyć zdjęcie nawet na bardzo krótkim czasie, wiele razy mi się udało :]
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    No to podpowiem ze zdjecie ostre to chyba 1/250 a zdjecie nieostre to 1/3000. Przy takim czasie to juz chyba naprawde mozna wyeliminowac wszelkiego rodzaju ruch

  4. #4

    Domyślnie

    powtarza ci sie to?
    mozna poprobowac jeszcze strzalow ze statywu wtedy na 100% sie wyeliminuje czynnik ludzki
    a jak inne obiektywy?

  5. #5

    Domyślnie

    W takim stopniu to jeszcze tego nie mialem. Mialem problemy wczesniej ale to byla wada AFu Tokiny ktora miala BF. Szklo jak wspomnialem dostalem wczoraj prosto z Japana. Nowka i problemu z BFem juz nie widze.
    Mam kita tylko i sigme 10-20 ale z nimi takich problemow nie mialem.
    Na N85 1.8 (o czym pisalem w innym watku) potrafilo mi poleciec za obiekt ale nie bylo chyba sytuacji zeby dokladnie wszystko sie rozmylo. Choc nie robilem na 1.8 tylko na 3.5 mniej wiecej. Wiec pewnie na 1.8 mialbym szanse na taki sam efekt jak na fotce z drugiego linka.

    Ze statywu bede musial powalczyc. Za okolo 3 tygodnie bede w Polsce i bede mial opcje skorzystania z D300,D200 i D50 wiec ostro przetestuje zarowno Tokine jak i N85. Choc to drugie szklo tez bylo w serwisie i jest w 100% sprawne. Stad wniosek ze to jedynie puszka lub ja sam. Z tym ze naprawde trudno mi uwierzyc ze przy 1/3000 to moga byc moje trzesace sie lapy

  6. #6

    Domyślnie

    Eh, roznie to bywa. Cos tam moglo sie lekko zatrzasc akurat w tej czesci sekundy. Dalego pisalem o statywie, ja tylko tak testuje puszki.

  7. #7

    Domyślnie

    Tylko ze bylaby chyba zbyt duza powtarzalnosc tych ulamkow sekundy. Na 50 zrobionych zdjec testowych moglbym sie przyczepic do jakis 70%.... Ja rozumiem oczywiscie ze na 2.8 GO jest mala ale jesli wszystko byloby OK to przeciez cos musi bys ostre

  8. #8

    Domyślnie

    Ja obstawiam, że to wina robienia z ręki. Nie ma takiej możliwości aby utrzymać aparat z dokładnością do 1mm
    MKL (Fotoblog)
    – Co jest?!
    – Nic, panie kierowniku! Oczko mu się odlepiło. Temu misiu.

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta
    Ja obstawiam, że to wina robienia z ręki. Nie ma takiej możliwości aby utrzymać aparat z dokładnością do 1mm
    Robie zdjecia Sigma 50-150/2.8 na 150/2.8 z reki z czasami 1/150-1/200 i rzadko sa nieostre. A tak jak u @Strusia, to nigdy. Sadze, ze moze byc cos z puszka.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mkl Zobacz posta
    Ja obstawiam, że to wina robienia z ręki. Nie ma takiej możliwości aby utrzymać aparat z dokładnością do 1mm
    To brzmi jakbys twierdzil ze z reki nie powinno sie robic zdjec bo sie poruszy. na przykladzie gdzie jest nieostro mamy czas 1/3000sekundy !!!

    Jutro dla swietego spokoju (albo i nie) zrobie mniej wiecej te same zdjecia ze statywu zeby mimo wszystko miec pewnosc ze to nie ja

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •