Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SirC Zobacz posta
    Strus, a może Ty przewrażliwiony jesteś i chciałbyś mieć all photos ostre jak trza?
    Może to kwestia tego, że człowiek cały czas "chce więcej, lepiej" i w ogóle?
    Jeśli sprzęt stoi na statywie, migawka jest wyzwalana z wężyka/timera i na celownik bierze się obiekt całkowicie nieruchomy to zdecydowanie chciałbym mieć wszystko jak trza



    Cytat Zamieszczone przez SirC
    A poważnie - coś tu nie gra... kieś losowe to jest? Raz jest ok, raz nie
    Ano coś tu nie gra. Ale już nie mam nawet najmniejszej koncepcji CO

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Kujawsko-pomorskie
    Posty
    124

    Wink

    Tak, ale pamiętaj, że puszka i obiektyw nie mają stuprocentowej powtarzalności. Są lepsze i gorsze, poza tym dużo zależy od egzemplarza. Wg mnie z nikkorem skuteczność jest ok, gorzej z tokiną ale bym nie tragizował za bardzo, choć super też nie jest.
    Ale szybko dostałeś z powrotem.

  3. #33

    Domyślnie

    To i ja się dołączę do tematu.

    AF w Fuji S5 jest taki sam jak w D200. A w D200 jest do dupy.

    Nie jest to często kwestia BF czy FF, ale po prostu małej precyzji układu AF. A jak to wygląda? Otóż przy manualnym ustawianiu ostrości pojawia się zielona kropka oznaczająca ustawioną ostrość. Jak pokręcimy obiektywem odrobinę w przód czy w tył to kropka będzie się dość długo świeciła, bo D200/S5 cały czas wdzi ostro. Mi się udało zrobić wiele zdjęć z BF/FF podczas gdy cały czas się świeciła zielona kropka. Ot taka mała precyzja. Wiele obiektywów, które zachowywały się jak śmiecie na D200, działa mi wyśmienicie na D3.

    AF zachowuje się podobnie. Aparat włącza zieloną kropkę i myśli, że zdjęcie jest ostre a tymczasem nie dociągnął obiektywu do właściwej ostrości.
    Ostatnio edytowane przez Michał Jędrak ; 07-08-2009 o 22:09

  4. #34

    Domyślnie

    Strus - miałem identyczny problem z Fuji S5 i 35-70 2.8. Kolejne obiektywy produkowały mydło przy af... wine upatrywałem w puszce, ale jak się potem okazało inne szkła ostrzą w punkt.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    AF w Fuji S5 jest taki sam jak w D200. A w D200 jest do dupy.

    .

    Popstrykałem więc D300 ostatnio. Tylko z Tokiną. Niby więcej krzyżowych punktów a wyszło to gorzej niż moim Fujikiem.



    Cytat Zamieszczone przez nox84 Zobacz posta
    Strus - miałem identyczny problem z Fuji S5 i 35-70 2.8. Kolejne obiektywy produkowały mydło przy af... wine upatrywałem w puszce, ale jak się potem okazało inne szkła ostrzą w punkt.
    Znalazłeś rozwiązanie ?




    Jeśli ktokolwiek byłby nadal zainteresowany wsparciem mnie jakąż nową ideą lub radą to mogę zamieścić kilka sampli. Może ja jednak poruszam te fotki przy tych setnych sekundy......


    PS - chyba muszę Tokinę sprawdzić na innych ogniskowych niż 135 bo mam kilka sampli na 50mm i wydają się być zdecydowanie lepsze

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •