Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie jaka jest roznica pomiedzy 85mm f/1.8 a 85mm f/1.8D

    Witam,mam pytanie czy jest jakas roznic w pomiedzy obiektywami nikkor 85mm f/1.8 af a nikkor 85mmf/1.8 af-D?za wszelkie odpowiedzi dziekuje

  2. #2

    Domyślnie

    O ile dobrze wiem, to wersja z D jest nowsza i podaje do body informację o odległości na jaką ustawiona jest ostrość.
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  3. #3

    Domyślnie

    słyszałem teorie że wersja D ma pewniejszy autofocus, ale sam tego nie sprawdzałem - może ktoś kto sprawdzał się wypowie. Optycznie to to samo.
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  4. #4

    Domyślnie

    Tak w skrócie :

    http://www.mir.com.my/rb/photography...5mm/index1.htm

    Ogólnie, to co już napisano, czyli informacja o odległości, ważna dla pomiaru matrycowego, pracy lampy itd
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  5. #5

    Domyślnie

    Od kolegi, który przerabiał temat w autopsji wiem, że można nie zawracać sobie tym głowy.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 16-07-2009 o 07:32
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Od kolegi, który przerabiał temat w autopsji, można nie zawracać sobie tym głowy.
    Pozdr.
    Z wlasnych doswiadczen - potwierdzam.

  7. #7

    Domyślnie

    Różnica żadna, bo informacja z literki D jest tylko potrzebna przy plaskaniu lampą. Chociaż ja nigdy nie widziałem różnicy pomiędzy D a nie-D przy pracy z lampą. Obydwie wersja robiły tak samo dure zdjęcia. Zawsze przejarane gdy nie trzeba lub ciemne, gdy potrzeba światła... Jak to z lampami bywa...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Z wlasnych doswiadczen - potwierdzam.
    A ja nie, pomiar D jest b. ważny gdy dużo fotografuje się z lampą błyskową więc warto mieć, co innego przy dłuższych obiektywach bo przy nich raczej rzadko korzysta się z lampy.

  9. #9
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pmpmwd Zobacz posta
    A ja nie, pomiar D jest b. ważny gdy dużo fotografuje się z lampą błyskową więc warto mieć, co innego przy dłuższych obiektywach bo przy nich raczej rzadko korzysta się z lampy.
    Dla mnie nie jest wazne cos, co nie robi ZADNEJ roznicy na zdjeciach oraz w uzytkowaniu obiektywu, a tak bylo w przypadku wersji z "D" i bez "D". Inaczej, "D" nie jest gwarancja prawidlowo naswietlonych zdjec przy uzyciu lampy. To samo moge napisac o 60-ce, z ktora rowniez w obu wersjach sie spotkalem.

  10. #10

    Domyślnie

    Oprócz auto fill flash, literka "D" wspomagała również pomiar matrycowy. Przynajmniej tak było kiedyś. Oczywiście wszystko raczej tylko w teorii.
    Na pewno "D" ma ciut nowszą elektronikę (chociaż raczej na nic się to nie przekłada), jest trochę mniej wiekowy i kosztuje więcej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •