Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Ładowarka na 8 aku. Ale jaka?

    Witam
    Chciałbym nabyć ładowarkę, która jednocześnie obsłuży 8 akumulatorów ( F5 tyle potrzebuje ). Istotną dla mnie funkcją jest kontrola poziomu ładowania oraz zabezpieczenie przed przeładowaniem. Sam nie wiem na jakie funkcję jeszcze zwrócić uwagę ?!?!
    Będę wdzięczny za sugestię i rady.
    Pozdrawiam Tomasz

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Marienn
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    من خلال الموقع
    Posty
    90

    Domyślnie

    no a to co ma to urządzenie jeszcze robić? Krawaty wiązać? Przeładowanie w dzisiejszych jest niemożliwe bo spada rezystancja przy naładowanym aku więc każda jest przed tym zabezpieczona. Poziom ładowania sprawdzisz miernikiem jeśli wiesz gdzie jest + a gdzie - w aku. Dla mnie ważniejsze by było jakim prądem ładuje niż Twoje wymagania aby szybciej aku szlag nie trafił.

  3. #3

    Domyślnie

    Zaproponuje może niekonwencjonalne rozwiązanie, ale może nadałaby sie do tego "inteligentna" ładowarka modelarska? Zasilanie z 12V, może ładować różne rodzaje ogniw, ma funkcje ładowania, rozładowywania, jest też jakieś ratowanie uszkodzonych akumulatorów i pare innych bajerów w większości nie potrzebnych, jednak pokazuje napięcie ładowania, napięcie ogniwa, czas ładowania itp. Niestety ładowarka taka ma 2 kable na zasilanie 12V i 2 kable do ładowania, więc jeśli to w chodzi w grę, to "koszyczek" na akumulatory musiałbyś sam zrobić. A, no i najważniejsze, zapomniałem: Niestety taką ładowarką za 300zł nie warto sobie zawracać głowy, gdyż oszukują one w napięciach. Koszt takiej znośnej to od 600zł w górę. Zależy ile na to chcesz przeznaczyć, ja tylko mówię jakie są możliwości Jak sama nazwa wskazuje, jest to ładowarka modelarska, ale ja jestem miłośnikiem niekonwencjonalnych rozwiazań Jeśli masz w domu wiele różnego rodzaju akumulatorów, to to byłoby nawet dobre rozwiązanie, ale jak już wspomniałem wymaga nieco własnej inwencji, bo kupując ładowarkę dostajesz puszkę z wyświetlaczem, z której wychodzą 4 kable, a jak to podłączysz, to już zależy od Ciebie
    Teraz druga, nieco bardziej normalna możliwość : Na Twoim miejscu kupiłbym dwie ładowarki na 4 akumulatory z pierwszego lepszego sklepu elektrycznego i nie zawracał sobie głowy napięciami, licznikami itp. , chyba, że to naprawdę konieczne, w takim razie zostaje pierwsza możliwość.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Tomeqp za sugestię, ale 600 zł nie wydam
    Znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item680990447_...ku_gratis.html
    oraz takiego:
    http://www.allegro.pl/item676922192_...ox_gratis.html
    Co o nich myślicie ??
    Pozdrawiam Tomasz

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2Cresky Zobacz posta
    Mam BC-700 od chyba prawie 3 lat. Zlego slowa nie powiem.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki stig za opinię !!! właśnie ta ładowarka jakoś najbardziej do mnie przemawia
    Pozdrawiam Tomasz

  7. #7

    Domyślnie

    Z tych dwóch to ja bym kupił tego energizera. Ta druga ładuje tylko 4 akumulatory, ale jeśli wchodzi w grę ładowanie akumulatorów po 4 (najpierw 4, potem drugie 4), lub dwie ładowarki, to już bym wolał kupić tego Hähnel'a: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hahnel...-2500-mah.html Do tej firmy mam zaufanie i wiem, że nawet jak nie ma LCD to i tak dobrze naładuje. Z tego co piszą, to 2500mAh ładuje w 3-4h. Moja stara ładowarka AA ładuje w 16h. Przy ładowaniu po 4 akumulatory w najgorszym wypadku zajęło by to 8h, więc to chyba nie jest aż tak źle. Ale chyba jednak lepiej by było kupić tego pierwszego energizera, bo zawsze wygodniej ładować wszystkie jednocześnie.
    EDIT: Właśnie przeczytałem, że bardziej do Ciebie przemawia BC-700 - to ja już nie mieszam. Jak pasuje, to kupuj

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomeqp Zobacz posta
    Z tych dwóch to ja bym kupił tego energizera. Ta druga ładuje tylko 4 akumulatory, ale jeśli wchodzi w grę ładowanie akumulatorów po 4 (najpierw 4, potem drugie 4), lub dwie ładowarki, to już bym wolał kupić tego Hähnel'a: http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hahnel...-2500-mah.html Do tej firmy mam zaufanie i wiem, że nawet jak nie ma LCD to i tak dobrze naładuje. Z tego co piszą, to 2500mAh ładuje w 3-4h. Moja stara ładowarka AA ładuje w 16h.
    BC-700 ma te przewage, ze jak raz na ruski rok bedziesz potrzebowal szybciej naladowac aku, to sobie po prostu prad ladowania zwiekszysz.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Od 2 lat używam FIAMO POWER KIT 030. Ładuje cztery akumulatorki Fiamo 1950 mAh w 30 minut i jestem baaardzo zadowolony
    6x grip + 4x Sabina 1,5 godziny; teraz gdy kupiłem fufu, pewnie skuszę się na drugą ładowarkę, by ładować po 16 sztuk/godzinę
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  10. #10

    Domyślnie

    To ja jeszcze podlinkuję ten wątek: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=106597 I teraz podejmij decyzję
    PS: Czasami lepiej pójść do sklepu, kupić to co jest, niż się pytać na forum, bo głowę daję, że masz jeszcze większy mętlik w głowie niż przed założeniem tego wątku Przynajmniej ja bym miał.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •