Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Question D300 a rzeczywisty przebieg ??

    Pozdrowienie czytającym
    z pierwszym postem witam na forum

    W starszych lustrzankach licznik zdjęć szacowany był na podstawie nr zdjęcia DCIM_xxxx. Mozna było również ręcznie wykasować ów licznik.
    Czy w D300 jest podobnie ?? Innymi słowy, jak można potwierdzić faktyczną ilość klapnięć ?? Pytanie wynika z faktu, że mam możliwość zakupu półrocznej "trzysetki" przy czym ma on araptem ~1300 przejśc, co wydaje mi się podejrzane - kto kupuje taką puszkę by cykać 20 zdjęć tygodniowo

  2. #2

    Domyślnie

    kazda obecna lustrzanka nikona zapisuje ilosc wykonanych klapniec migawki w kazdym zdjeciu (nie tylko w jpg jak niektorzy mysla)

    cyfra do odczytania odpowiednim programem, np. PhotoMe - szukaj pola o nazwie "shutter count"

    popros sprzedajacego o wyslanie Ci dowolnego zdjecia wykonanego aparatem - jesli cyfra sie bedzie zgadzala
    to mozliwosci masz dwie:

    - faktycznie tyle zdjec zostalo wykonanych
    - aparat mial wymieniana migawke w serwisie - na chwile obecna to jedyna mozliwosc wyzerowania tego licznika

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 777

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _aDi_ Zobacz posta

    W starszych lustrzankach licznik zdjęć szacowany był na podstawie nr zdjęcia DCIM_xxxx. Mozna było również ręcznie wykasować ów licznik.
    Czy w D300 jest podobnie ?? Innymi słowy, jak można potwierdzić faktyczną ilość klapnięć ??
    Skoro da się zerować to nigdy się nie dawało oszacować na tej w akurat podstawie przebiegu aparatu.
    O przebiegu wszystko masz w tym wątku:

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=49800

    zamykam
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •