Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie D90 - Front Focus

    Witam!


    Jak w temacie. Zakupiłem "nowe" szkiełko - nikkora 300mm/4 AF ED i na początku niby wszystko ok. Wystawiłem pozytywa Panu z Alledrogro. Po paru dniach fociłem jakieś grzybki i za cholere nie podobała mi się ostrość, jak by na granicy, nie było możliwości poruszenia ( statyw + wężyk spustowy + wstępne podniesienie lustra (w tym modelu nazywa się to opóźnieniem ekspozycji) Posprawdzałem i myślałem że dostane szału. Miałem już przygody z Bf w sigmie a tu ZNOWU W NIKKORZE???? Nie wierzyłem! Załamany postanowiłem sprawdzić puszkę z innym szkłem- nikkor 50/1.8 d. Szok, ale i radość bo też FF taki jak w 300-tce a pucha u mnie dopiero od ok. 2,5 miesiąca. Gwarancja! Dla pewności sprawdziłem jeszcze nikkora 1.8 z d50 który jutro jedzie do nowego nabywcy i okazało się że z d50-tką ostrzy idealnie w punkt! Nikon będzie miał 2 tyg. na naprawę, jak po dwóch tyg. nie oddadzą puszki to mam prawo zarządać od sklepu nowej. Chyba, że nikon odpisze, że naprawa potrwa dłużej. Ciekawe jak się to dalej potoczy. Miał ktoś już podobną sytuację?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darmesz Zobacz posta
    Witam!


    Nikon będzie miał 2 tyg. na naprawę, jak po dwóch tyg. nie oddadzą puszki to mam prawo zarządać od sklepu nowej. Chyba, że nikon odpisze, że naprawa potrwa dłużej.
    taki mały OT do cytatu.

    Biedzie mieć 14 dni na określenie się czy uznaje reklamację. Co nie oznacza możesz żądać nowego sprzętu.
    Trzeba znać różnicę miedzy reklamacją w sklepie, a reklamacja u producenta
    A coś takiego znalazłem na stronie nikona:
    " Wszystkie podawane przez firmę Nikon terminy zakończenia naprawy lub wymiany mają wyłącznie charakter przybliżony i firma Nikon nie będzie ponosić odpowiedzialności za żadne straty powstałe w wyniku niedotrzymania tych terminów. Firma Nikon może w dowolnym momencie opóźnić lub anulować naprawę."
    ===> D90 F80; Sabinka, Frotka i reszta gratów

  3. #3

    Domyślnie

    Skąd ta teoria że po 2 tyg będziesz mógł żądać nowej??? Serwis ma 2 tyg na ustosunkowanie się co do Twojej puszki.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Od wysoko postawionej osoby w pewnej firmie zajmującej się sprzedażą sprzętu foto! Reklamacja w sklepie!

  5. #5

    Domyślnie

    Dodam tylko, że firma znana i ceniona na polskim rynku.

  6. #6

    Domyślnie

    To ja może tak generalnie.
    Nie wydaje wam się, że szkła rożnie ostrzą a różnymi puszkami??
    Ciągle się mówi o BF FF szkła a mi się wydaje że w dużej części przypadków to właśnie puszka.
    Teraz kwestia udowodnienia w serwisie że problem leży po stronie puszki
    Pozdrawiam LiSEK

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •