Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 108
  1. #11
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Rozlozenie do takiego stanu jak na zdjeciach nie wplywa na optyke bogu dzieki
    hmmmm....

    a co ty na to....



    Czesci I i J w opisie Bartka to 4 i 5 grupa soczewek. Wg repair manual, po zdmeontowniu powinno zrobic sie kalibracje ukladu optycznego. RM to nie instrukcja dla zwyklego czlowieka tylko dla serwisanta ( na kalibracje 4 i 5 grupy soczewek przeznaczonw nim ponad 20 stron - a sprzet uzyty do kalibracji...brak slow). IMO skoro tak napisali to cos musi w tym byc. Oczywiscie mozna szczesliwie zlozyc, ze bedzie ok.
    Ostatnio edytowane przez dzejms ; 09-07-2009 o 22:23
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  2. #12

    Domyślnie

    No tak
    ale tych dwu soczewek nie da się przykręcić inaczej one pasują tylko w jednym położeniu i nie ma tam żadnej możliwości ich regulacji. no chyba że coś przeoczyłem
    Ostatnio edytowane przez Bartek ; 09-07-2009 o 22:28
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  3. #13

    Domyślnie

    dzejms pracujesz w serwisie N w Londku?

    A wracjac do tematu. Wydaje mi sie, ze moze potem byc jako z tym szklem i bedzie ostra np. tylko prawa strona (mialem tak z blizniakiem AF-S 24-85 G).

  4. #14

    Domyślnie

    Dzis mi sie juz nie chce, ale jutro sprawdze co i jak. Aczkolwiek jak dzis strzelilem pare fotek na probe, to wygladaly ok.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  5. #15

    Domyślnie

    Właśnie przed chwilą rozkręciłem go po raz kolejny
    i jeśli ktoś ma obawy co do grupy soczewek 4 i 5 opisanych przez kolegę "dzejms" spokojnie można pominąć odkręcanie trzech śrubek nr.7 i wyjmowania soczewki I oraz odkręcanie trzech śrubek nr.8 i wyjmowania soczewki K jak pozostaną na swoim miejscu bez odkręcania nic to nie zmienia dalsze rozbieranie bez zmian,
    przed chwilą to sprawdziłem.
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  6. #16
    Rozmowny Awatar dzejms
    Dołączył
    02 2007
    Miasto
    Nie ma takiego miasta Londyn...jest Lądek...Lądek Zdrój
    Posty
    705

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Dzis mi sie juz nie chce, ale jutro sprawdze co i jak. Aczkolwiek jak dzis strzelilem pare fotek na probe, to wygladaly ok.
    Sprawdz pzy 70mm, bo tam najczesciej wychodzi "muka" w rogach.

    dzejms pracujesz w serwisie N w Londku?
    Swoim wlasnym.
    Ostatnio edytowane przez dzejms ; 09-07-2009 o 23:20
    Stopka sropka... wybitnie niekomercyjna.

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    a przy okazji, może wiecie gdzie szukać przyczyny blokowania się? Zablokowało się na 18mm i nie da się już wysunąć na węższe ogniskowe... jakieś prawdopodobne przyczyny?

  8. #18

    Domyślnie

    Za zmianę ogniskowej odpowiada (po oględzinach) pierścień oznaczony na zdjęciach M i M1 który jest przymocowany do tubusa środkowego (zdjęcie trzecie od końca tubus wysunięty) jedną śrubką nr.10 a płynność przesuwu zależy właśnie od tych trzech śrubek nr.11 i 12 (12 nie polecam odkręcać) mogło Ci się tam coś poluzować, zahaczyć lub połamać
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

  9. #19
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartek- Zobacz posta
    Za zmianę ogniskowej odpowiada (po oględzinach) pierścień oznaczony na zdjęciach M i M1 który jest przymocowany do tubusa środkowego (zdjęcie trzecie od końca tubus wysunięty) jedną śrubką nr.10 a płynność przesuwu zależy właśnie od tych trzech śrubek nr.11 i 12 (12 nie polecam odkręcać) mogło Ci się tam coś poluzować, zahaczyć lub połamać
    obawiam się, że właśnie w tej kolejności: poluzować, zahaczyć, połamać ;(

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madmips Zobacz posta
    obawiam się, że właśnie w tej kolejności: poluzować, zahaczyć, połamać ;(
    No cóż obiektyw (nawet Nikona ) jak każdy przedmiot ulega zużyciu i podlega prawom Murphiego a zwłaszcza jednemu - "Jak coś może się zepsuć to zepsuje się na pewno"
    100% hobby. ... ... www
    Ami 66 > Smena 8m > Fed 5 > Lubitel 166B > Zenit TTL > Minolta > Sony > Pentacon six TL - Nikon F - Nikon D

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •