Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Zachód słońca...

    Jako, że jestem nowym użytkownikiem tego forum, chciałem się przede wszystkim ze wszystkimi przywitać.
    Stałem się niedawno posiadaczem Nikona D50, (oczywiście za sprawą postów, które od długiego czasu czytam właśnie na tym forum - jak dla mnie skarbnicy wiedzy).
    Przygodę z fotografią dopiero zaczynam i poniżej chciałem zaprezentować wynik ostatniego pobytu z górach.
    Są to w zasadzie moje pierwsze zdjęcia, zapewne przy następnych będzie lepiej, ale wszelkie wskazówki, rady, uwagi oraz krytyka mile widziana.
    Pozdrawiam.

    Zdjęcie 1

    Zdjęcie 2

    Zdjęcie 3

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj na forum
    Drugie nawet całkiem ładne Ci wyszło, ale przydałoby się podbić kolory, kontrast i kadrować mniej centralnie.
    Co do pierwszego - nie lubię wschodów i zachodów z domami na pierwszym planie. Są fatalnie nieinteresujące, no chyba że wybitne. Al e to kwestia gustu. Znowu kadrowanie.
    Trzecie - hm, na nim wszystko jakieś takie małe, przez co w zasadzie nic na nim nie ma.
    Keep trying!

  3. #3

    Domyślnie

    W takim razie witaj.

    1. Za duże. Na oko mają więcej niż 800px. Sorry, ale nie wszyscy mają 19cali.

    2. Kadry nieinteresujące. Nijakie jakieś takie. Za Zhao-zhuxi. Wszystko takie małe. Trochę bardzo za daleko od gór.

    3. Podoba się jedna rzecz, a mianowicie odcień chmurek i prześwitujące przez nie promienie słoneczne.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi i sugestie. Dużo dla mnie znaczą. Każdy się kiedyś uczył, więc przy następnych fotkach postaram się poprawić.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Drugie mi się podoba, ale moim zdaniem dałeś za dużo dołu.
    D70s | N50/1.4D | T17-50/2.8 | N70-300G | Coolpix 5400 | SB-600

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amstil
    Każdy się kiedyś uczył, więc przy następnych fotkach postaram się poprawić.
    Racja. Każdy się uczył, ale także każdy z nas na tym forum się wciąż uczy, i bedzie się jeszcze uczył. Sztuki fotografowania nie da się nauczyć.
    Pozdrawiam.
    MamiyaRB67, D90, D70, 12-24, 18-70, 28-80, 35, 50, 180, 70-300...
    |||blog ||| maciejsimm.com|||

  7. #7

    Domyślnie

    natura zgotowała Ci wspaniały spektakl
    następnym razem
    - wybierz ładniejsze domki
    - staraj się utrzymać horyzont z poziomie
    - kadruj tak, aby nie obejmować przestrzeni nic nie mówiących (fot 3)
    powodzenia na przyszłość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •