Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie W czym przechowujecie obiektywy ?

    Witam,

    powoli rozbudowuje mi sie szklarnia i nadszedl czas by zastanowic sie nad domkiem dla nowych sloikow.
    Pytanie do doswiadczonych fotoamatorow - w czym przechowujecie swoje obiektywy ? Czy lepiej kupic 1 duza torbe foto,
    czy pokrowce/etui do kazdego szkla z osobna ? Ten drugi wariant wydaje sie wygodniejszy, nie trzeba wowczas
    za kazdym razem taszczyc calego zlomu. Jakie sa Wasze typy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez limano Zobacz posta
    powoli rozbudowuje mi sie szklarnia i nadszedl czas by zastanowic sie nad domkiem dla nowych sloikow. Pytanie do doswiadczonych fotoamatorow - w czym przechowujecie swoje obiektywy ?
    W szafie.


    Cytat Zamieszczone przez limano Zobacz posta
    Czy lepiej kupic 1 duza torbe foto,
    Predzej czy pozniej Ci sie przyda. Bywaja przeciez sytuacje, ze trzeba gdzies wyjechac i nie bedzie mozliwosci wrocenia do domu po obiektyw, ktore akurat jest potrzebny, wiec odpowiednia ilosc miejsca w torbie jest jak najbardziej wskazana.

    Cytat Zamieszczone przez limano Zobacz posta
    czy pokrowce/etui do kazdego szkla z osobna ? Ten drugi wariant wydaje sie wygodniejszy, nie trzeba wowczas za kazdym razem taszczyc calego zlomu. Jakie sa Wasze typy ?
    Hmmm... Sprzet dobiera sie do zadan, a nie dla wygody noszenia. Oczywiscie bywaja sytuacje, ktore implikuja ilosc zabieranego ze soba sprzetu (chociazby piesze wedrowki), ale z drugiej strony -- nie mozna sie ograniczac ze wzgledu na to, ze np. nie masz odpowiedniej ilosci sakw. Tak wiec raczej sensowniejsza jest wieksza torba, zeby w razie potrzeby miec w co zaladowac caly ten majdan.
    Ja osobiscie mam dwie. Lowe Pro Nova 5 AW, kiedy potrzebuje 1 korpus, do 2 obiektywow i np. lampke. Kiedy jednak mam do zrobienia fotoreportaz, to zabieram Lowe Pro SR 650, bo w niej mieszcza mi sie 2 korpusy, dwie lampy, i 3 duze obiektywy -- czyli wszystko to co moze sie przydac w nie do konca okreslonych warunkach pracy. Bywaja tez sytuacje, ze musze zabrac obydwie torby, bo wyjezdzam gdzies dalej na kilkudniowa robote, i wlasciwie pakuje wszystko, zostawiajac w domu jedynie obiektyw PC.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Normalnie przechowuję szkła w osobnych futerałach. Jeśli szykuje się jakaś sesja czy wypad gdzieś, zabieram wszystkie do torby lub plecaka, gdzie mam przegrody na każdy obiektyw. Wszystko zależy od wygody, co komu bardziej pasuje. Mnie taka opcja odpowiada, ale nie oznacza, że innym też będzie

  4. #4

    Domyślnie

    Najlepiej miec 2 torby lub torbę i plecak.
    Ja jak zabieram wszystko biorę plecak, jak potrzebuje zestaw "spacerowy" biorę body z 1-2 obiektywami do małej torby.
    Jakub Kaniuka

  5. #5

    Domyślnie

    Przechowuję w skrzyni Peli, przewożę też, ale już do noszenia to plecak lub torba.

  6. #6

    Domyślnie

    pozostaje podpisac sie pod tym co mowia koledzy... im wiecej sprzetu bedziesz mial tym wczesniej dojdziesz do wniosku, ze przechowywanie a noszenie to dwie zupelnie inne sprawy

    do przechowywania polecam szafe, lub jesli ma byc przechowanie mobilne tak jak pisze wilk325 jaka twrda skrzynia z przegrodkami a la peli wlasnie

    do noszenia pierwszy dylemat torba czy plecak, z kolei znajac zycie przy wiekszej ilosci sprzetu nie skonczy sie na jednym

    najwazniejsze pytania to gdzie i w jakich konfiguracjach chcesz chodzic ze sprzetem, pozniej czy torba czy plecak i dopiero wtedy szukalbym jakichs konkretnych rozwiazan

  7. #7

    Domyślnie

    torba i to ciut większa ma dla mnie sporą zaletę, którą jest to, że jest gdzie odłożyć obiektyw w trakcie wymiany. żeby wymienić szkiełko będące w plecaku, trzeba plecak zdjąć. torba wisi sobie na ramieniu i można do niej sięgnąć stojąc po kolana w błocie. można również użyć jej jako osłony przed wiatrem w czasie zmiany szklarni.
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •