Close

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 275

Wątek: SNS-Resizer

  1. #21

    Domyślnie

    Co do daty - chodziłoby o umieszczanie jej np. w prawym dolnym rogu na zdjęciu - funkcja, o którą co jakiś czas ktoś pyta nawet u nas na forum. Co do Znaku - faktycznie w płaszczyźnie pionowej też można dać 3 opcje - góra, centrum, dół

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Co do daty - chodziłoby o umieszczanie jej np. w prawym dolnym rogu na zdjęciu - funkcja, o którą co jakiś czas ktoś pyta nawet u nas na forum.
    Co zrobić w przypadku, gdy w metadanych daty wykonania zdjęcia nie ma?

  3. #23

    Domyślnie

    Udostępniłem wersje 1.4.1 programu.
    Dodałem możliwość wyświetlenia daty wykonania zdjęcia.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Udostępniłem wersje 1.4.1 programu.
    Dodałem możliwość wyświetlenia daty wykonania zdjęcia.
    Jak tak patrzę na szybkość Twojej reakcji na zapotrzebowanie na nowe funkcje, to ciśnie mi się na usta pytanie, czy nie planujesz przypadkiem napisania własnego Photoshopa?

    PS. A jak tam prace z programem do skalowania?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Jak tak patrzę na szybkość Twojej reakcji na zapotrzebowanie na nowe funkcje, to ciśnie mi się na usta pytanie, czy nie planujesz przypadkiem napisania własnego Photoshopa?
    Zrobiłem jeszcze mała poprawkę.
    Jak się okazuje, choć nie we wszystkich plikach istnieje informacja od dacie wykonania zdjęcia (adres 0x9003), to jednak system taka datę wyświetla.

    Doszedłem do tego, że w przypadku braku daty z pod adresu 0x9003 (data wykonania zdjęcia), wyświetlana jest data z pod adresu 0x132. Data z pod adresu 0x132, niekoniecznie musi nieść informacje o dacie powstania zdjęcia (może nieść informacje o dacie ostatniej modyfikacji), ale skoro system ja wyświetla, to ja także wziąłem ją pod uwagę.

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    PS. A jak tam prace z programem do skalowania?
    Nie mam siły pastwić się już nad tym programem. Im dłużej nad nim siedzę, tym większe nabieram wątpliwości co do sensu jego istnienia.
    Odbiłem w przeciwną stronę.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Zrobiłem jeszcze mała poprawkę.
    Jak widzę, producenci telefonów maja gdzieś standard formatu daty w Exif.
    Nie wiem, czy uda się te wszystkie formaty daty, poprawnie zinterpretować.

  7. #27

    Domyślnie

    Pebalu - jesteś wielki, codziennie muszę zmieniać rozmiary zdjęć dla prasy i nigdy nie robiło mi się to tak fajnie jak twoim programem.
    Pozdrawiam

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Jak widzę, producenci telefonów maja gdzieś standard formatu daty w Exif.
    Nie wiem, czy uda się te wszystkie formaty daty, poprawnie zinterpretować.
    Udało mi się zinterpretować formaty z jakimi się spotkałem, ale jak trafi się amerykański, to będzie bieda.
    Format powinien być taki yyyy:mm:dd hh:mm:ss a trafiają się przeróżne.

    Najfajnieszy trafił mi się w telefonie LG - dd/mm/yyyy hh:mm:ss. Fajny bo amerykański format to mm/dd/yyyy hh:mm:ss, czyli być tu człowieku mądry i wiedz, że dni to dni a nie miesiące.

    Wersja 1.4.2 programu radzi sobie z większością formatów dat, ale jak się trafi jakieś dziwadło, to data się nie pojawi, albo pojawi się zła.

  9. #29

    Domyślnie

    Udostępniłem wersję 1.5.0 programu.
    Dodałem możliwość umieszczania zdjęć w ramce.

    Ponieważ chciałem do minimum ograniczyć ilość parametrów ramki, jedynym definiowalnym parametrem ramki, jest jej szerokość. Styl ramki wbudowany jest w program na stałe i nie można go modyfikować.

    W związku z tym mam do Was pytanie - czy obecny styl ramki jest ok?

  10. #30

Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •