Close

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 275

Wątek: SNS-Resizer

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marszull Zobacz posta
    Za duzo nie zrozumialem z tego co napisales , oprocz tego ze nie masz czasu, ale jakby sie wersja mac pojawila to daj znac
    Sory, skrzywienie zawodowe.

  2. #12

    Domyślnie

    Programik SUPER, serdeczne gratulacje !!!

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Waldy Zobacz posta
    Programik SUPER, serdeczne gratulacje !!!
    Dzięki, może w przyszłości będzie jeszcze lepszy.

  4. #14

    Domyślnie

    Macie może pomysł na to, co można by jeszcze do programu dodać, lub co w nim zmienić?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Macie może pomysł na to, co można by jeszcze do programu dodać, lub co w nim zmienić?
    Obstawiam dodawanie znaku wodnego - to jest rzecz, której najbardziej mi w tym programie brakuje.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Obstawiam dodawanie znaku wodnego - to jest rzecz, której najbardziej mi w tym programie brakuje.
    Czy założenia przedstawione poniżej, byłoby ok?

    1. Plik znaku wodnego ma z góry określoną, główną część nazwy: "Watermark-"
    2. Plik znaku wodnego posiada swój zestaw parametrów:
    1 - 100 - poziom widoczności znaku wodnego,
    L - przyleganie do lewej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    R - przyleganie do prawej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    T - przyleganie do górnej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    B - przyleganie do dolnej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    H - centrowanie w poziomie (opcjonalnie),
    V - centrowanie w pionie (opcjonalnie).

    Jednoczesne użycie parametrów L i R, skutkuje rozciągnięciem znaku wodnego w płaszczyźnie poziomej a parametrów T i B w płaszczyźnie pionowej.

    3. Program SNS-Resizer posiada dodatkowy, opcjonalny parametr W, który określa użycie znaku wodnego.
    4. Plik znaku wodnego, musi znajdować się w katalogu z plikiem programu SNS-Resizer.

    Czy potrzebny byłby jeszcze jakiś parametr, określający sposób mieszania znaku wodnego z obrazem?
    Jeżeli nie, to jaką metodę mieszania zastosować?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Czy założenia przedstawione poniżej, byłoby ok?

    1. Plik znaku wodnego ma z góry określoną, główną część nazwy: "Watermark-"
    2. Plik znaku wodnego posiada swój zestaw parametrów:
    1 - 100 - poziom widoczności znaku wodnego,
    L - przyleganie do lewej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    R - przyleganie do prawej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    T - przyleganie do górnej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    B - przyleganie do dolnej krawędzi obrazu (opcjonalnie),
    H - centrowanie w poziomie (opcjonalnie),
    V - centrowanie w pionie (opcjonalnie).

    Jednoczesne użycie parametrów L i R, skutkuje rozciągnięciem znaku wodnego w płaszczyźnie poziomej a parametrów T i B w płaszczyźnie pionowej.

    3. Program SNS-Resizer posiada dodatkowy, opcjonalny parametr W, który określa użycie znaku wodnego.
    4. Plik znaku wodnego, musi znajdować się w katalogu z plikiem programu SNS-Resizer.

    Czy potrzebny byłby jeszcze jakiś parametr, określający sposób mieszania znaku wodnego z obrazem?
    Jeżeli nie, to jaką metodę mieszania zastosować?
    Wydaje mi się, że metodę mieszania można oprzeć o przezroczystość wykonaną w pliku PNG - tak będzie chyba najprościej, a i wykonanie watermarka będzie wygodne. Z rzeczy, które jeszcze mi przychodzą do głowy - może być opcja dodania daty i godziny utworzenia zdjęcia (wyciągana z exifa), ale to już dla agentów ubezpieczeniowych, itp. Może warto też pomyśleć o opcji preselekcji rozmiarów na potrzeby popularnych serwisów typu Nasza Klasa, plfoto, forum Nikona (wiem, niby prosta sprawa, ale w ten sposób zwiększysz popularność programu) Co do formy prezentowania znaku - może dla uproszczenia - do lewej, do prawej, wycentrowany.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Wydaje mi się, że metodę mieszania można oprzeć o przezroczystość wykonaną w pliku PNG - tak będzie chyba najprościej, a i wykonanie watermarka będzie wygodne.
    Tak też zrobię, ułatwi mi to znacznie sprawę.

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Z rzeczy, które jeszcze mi przychodzą do głowy - może być opcja dodania daty i godziny utworzenia zdjęcia (wyciągana z exifa), ale to już dla agentów ubezpieczeniowych, itp.
    Chodzi Ci o umieszczenie tej daty gdzieś na obrazie, czy tylko skopiowanie jej do metadanych?

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Może warto też pomyśleć o opcji preselekcji rozmiarów na potrzeby popularnych serwisów typu Nasza Klasa, plfoto, forum Nikona (wiem, niby prosta sprawa, ale w ten sposób zwiększysz popularność programu)
    Pole tekstowe w którym można określać nazwę konfiguracji, mogę uzupełnić o listę predefiniowanych konfiguracji.
    Taką listę musiałbym jednak zaszyć na stałe w programie a co za tym idzie, wiedzieć co na niej powinno się znaleźć i z jakimi parametrami.

    Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś chciał mi pomóc w przygotowaniu takiej listy.

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Co do formy prezentowania znaku - może dla uproszczenia - do lewej, do prawej, wycentrowany.
    Rozumiem, że rozmiar znaku wodnego ma być stały. A wyrównanie w płaszczyźnie pionowej?

  9. #19

  10. #20

    Domyślnie

    Udostępniłem wersje 1.4.0 programu.
    Dodałem możliwość integracji ze zdjęciem znaku wodnego.

Strona 2 z 28 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •