Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Spora inwestycja

    Z końcem tego roku lub początkiem przyszłego, zamierzam przerzucić się na FF.

    Myślę oczywiście o D700, gdyż D3x ma niestety jeszcze cenę zaporową. Co prawda mam cichą nadzieję, że Nikon wypuści następcę D700 lub cena D3x spadnie za te pół roku. Oczywiście D700 ma wszystko czego mi potrzeba do szczęścia. Przydała by się jedynie 24 mpx'owa matryca jak w D3x. Potrzebuję ją, gdyż nie jestem pewien czy 12 mpx wystarczy mi do cropów, które czasami będę potrzebował. Szczególnie, że po przesiadce z DXa na FF, ogniskowe "lekko" się skurczą

    Do puszki mam zamiar zakupić następujące słoiki. (Tutaj właśnie chciałbym prosić o radę czy to dobry wybór)

    1. Nikkor 16 mm 2.8 Fisheye.
    2. Nikkor 14-24 2.8
    3. Nikkor 24-70 2.8
    4. Nikkor 70-200 2.8 VR

    Przeznaczenie aparatu:
    1. Hobbystycznie - lubię nocne zdjęcia i potrzebuję jak najmniejsze szumy. Pełna klatka pod tym względem bije na głowę DX.
    2. Zawodowo - fotoreporterka, być może sport, architektura wnętrz itp.

    Co prawda do prasówki itp. dużo lepszy byłby DX np. D300 z uwagi na 1.5 cropa, lżejsze i mniejsze szkła, puszka ale w dużej mierze walory FF będą dla mnie niezastąpione.

    Chciałbym prosić o ewentualne sugestie i porady w moim wyborze. Czy jest trafny, czy wystarczy mi w zupełności, czy coś może jednak zmienić?
    kapka gratów

  2. #2

    Domyślnie

    czyzby dofinansowanie z unii?
    ja kupuje podobny zestaw z tym ze sigma 15 mm fish-eye.
    swoja droga nie widzialem sigmy 16 mm

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niezarejestrowany Zobacz posta
    czyzby dofinansowanie z unii?
    ja kupuje podobny zestaw z tym ze sigma 15 mm fish-eye.
    swoja droga nie widzialem sigmy 16 mm
    Nie. Sam ciężko zarobiłem, a raczej ciężko zarabiam na ten sprzęt
    Też nie widziałem Sigmy 16 ale widziałem 8 mm. Myślałem nad nią ale jednak chyba postawię na Nikona.

    Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego Fisha od Nikona?
    kapka gratów

  4. #4

    Domyślnie

    ups jakos mi sie przewidzialo ze napisales sigma 16 mm

  5. #5

    Domyślnie

    Do sportu D3 i worek kart pamięci. Do architektury pomyliły ci się szkła. Jeśli chcesz kupić duuużo megapikseli do zastosowań studyjnych a nie dać się nabrać D3-chwyt marketningowy-X, kup hasselblada lub w wersji dla zwykłego śmiertelnika może Mamya będzie lepsza.

    Nie cropuj za mocno - kadruj z głową, bez tego mocniej szumiące 24mpx nie dadzą wiele.

    "ogniskowe "lekko" się skurczą" - nie skurczą się tylko wreszcie będą normalne, jak za dawnych dobrych czasów. Do tego wreszcie coś widać w wizjerze, zapomnisz o wrażeniu jak byś oglądał slajdy na końcu tunelu.
    ...

  6. #6

    Domyślnie

    kupuj kupuj, dobry zestaw. d300 sobie dokupisz jak ci sie znudzi szkla przekladac.
    Andrzej

  7. #7

    Domyślnie

    tomasonline Mówiąc do architektury, miałem na myśli wnętrza oraz fasady itp. Swoją drogą jakie Twoim zdaniem szkło nadaje się do architektury, którą Ty miałeś na myśli ?

    Większa ilość mpxów nie do studia mi potrzebna ale do reporterki. Czasem może być potrzebne silne wykadrowanie.
    Co do większych szumów 24-ek zgadzam się ale może wyjdzie w ciągu 6 miesięcy następca d700 z matrycą 24 ale mniej szumiącą Jak nie wyjdzie to nie będę płakał i może 12 wystarczy. Będzie musiała hehe.

    Tak ogniskowe wreszcie znormalnieją

    Jejku a jak to się stało, że nie wziąłem D3 pod uwagę. Co prawda dużo droższa od D700 ale kto wie. Jednak co do puszki to decyzję podejmę pod koniec roku. Zobaczymy co będzie nowego, co potanieje itp. Kurs dolara też ma znaczenie.

    Siupes Zanim dokupię coś na zastępstwo, to na razie musi mi wystarczyć moja wysłużona d50-tka. Zanim ją wymienię to już na pewno d300 będzie miał dobrego następce
    kapka gratów

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Do reporterki to raczej szybkostrzelnej maszyny potrzebujesz nie megapikseli. "Jak się dzieje", to te parę klatek na sekundę jest bezcenne. Bazował bym jednak (jeśli musi być FF) na D700 i jakiegoś eSBeka.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elrond Zobacz posta
    (Tutaj właśnie chciałbym prosić o radę czy to dobry wybór)

    1. Nikkor 16 mm 2.8 Fisheye.
    2. Nikkor 14-24 2.8
    3. Nikkor 24-70 2.8
    4. Nikkor 70-200 2.8 VR
    Pytanie o tyle ciekawe, że wymieniłeś jedne z nalepszych szkieł Nikona.
    W zasadzie, to w swoich zakresach -- najlepsze.

    Zatem jeśli budżet pozwala -- nie ma innego, lepszego wyboru w tym zakresie, jeśli chcesz pokryć go koniecznie obiektywami typu zoom.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Dodaj do tego jeszcze 200-400VR i masz zakres jak ze hoho. Messer dobrze napisal. Wybrales najlepsze szkla.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •