Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Po tym jak zrobiłem jazde w sklepie odnośnie braku informacji co do naprawy sprzetu dzisiaj dostałem telefon ze zgłoszenie reklamacyjne jest uznane i bedzie aparat naprawiany w ramach gwarancji, z tego co mi gość przekazał telefonicznie to bedzie wymieniana matryca i jakies cześci, ktore niestety serwis niemiecki musi sprowadzic, przez co naprawa potrwa(oprócz tego ze jutro mija 3 tygodnie od momentu oddania S5-tki do reklamacji) jeszcze około czterech tygodni, moze uda się przedzej.
    Najlepsze jest to ze jesli faktycznie naprawa potrwa zakładany okres czasu to ja w tym czasie jestem nad morzem w Niechorzu ( bez mojej "FIFI" ) i bede zmuszony zaprzyjaźnic sie z pstrykadełkiem mojej żony
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michal8791 Zobacz posta
    bede zmuszony zaprzyjaźnic sie z pstrykadełkiem mojej żony
    a może w tym przypadku pora kupić Żonie nowe pstrykadełko takie, żeby spełniało Twoje potrzeby chociaż częściowo?
    3mam kciuki, żeby "espiątka" jednak dotarła szybciej niż mówi serwis, bo ja sobie urlopu bez aparatu nie wyobrażam
    S5Pro;D70;G12;AFS 17-55 2.8 DX;AF 35-70D 2.8;AF 50 1.8;AF 85 1.8;AF 80-200 2.8;Kenko 25mm;SB 600
    Pentax ME super;Pentacon 29 2.8;Pentax-M 50 2.0;Tamron 105 2.5

  3. #13

    Domyślnie

    Nowe pstrykadełko nie wchodzi w gre, niedawno go dostała a chciała aby był malutki, typowo do damskiej torebki i jak najprostrzy w użyciu, a ja jak mam nim robic zdjecia to mnie krew zalewa i dostaje białej gorączki.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  4. #14

    Domyślnie

    no to zonk...
    ale pobaw się tym aparatem, może jednak jest jakaś możliwość ingerencji w ustawienia aparatu...
    S5Pro;D70;G12;AFS 17-55 2.8 DX;AF 35-70D 2.8;AF 50 1.8;AF 85 1.8;AF 80-200 2.8;Kenko 25mm;SB 600
    Pentax ME super;Pentacon 29 2.8;Pentax-M 50 2.0;Tamron 105 2.5

  5. #15

    Domyślnie

    Mozliwosci zawsze sa, chocby ekspozycji, iso, balansu bieli ale to za mało i jeszcze ta powolnosc , ok spoko zawsze lepsze to niż nic lub latać i focić komorką
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  6. #16

    Domyślnie

    Panowie i Panie po niecałych ośmiu tygodniach otrzymałem aparat z serwisu ( tak mi sie wydaje - ale o tym za chwile) w niedziele mialem okazje zrobic ( na spokojnie) kilka fotek aby sprawdzic czy wszystko ok i tak:
    Pierwsze zdjecie nic nie ruszane - prosto z puszki
    Dane:
    DR 400%
    przysłona f/2,8
    czas 1/100s
    ISO 100
    EV +4 (ustawione specjalnie aby mocno przepalić zdjecie)




    Drugie zdjecie to to samo co pierwsze tyle tylko ze wyciągnąłem szczegóły ze świateł i ustawiłem balans bieli w ACR na światło dzienne.
    Tu pojawia sie magenta ale wydaje mi się ze to juz jest granica możliwości matrycy i oprogramowania w puszce dlatego tak jest.



    Trzecie zdjęcie jest zdobione tak jak aparat ustawił sobie parametry w trybie priorytetu przysłony:
    Dane:
    DR 400%
    przysłona f/2,8
    ISO 100
    czas 1/1250
    oraz małe wyciągnięcie szczegółów ze świateł, balans bieli ustawiony na światło dzienne


    i jak widać a właściwie nie widać magenty wiec chyba wszystko ok z puszką.

    Odnośnie serwisu to jak juz wspomniałem po niecałych ośmiu tygodniach dostałem aparat od naprawy. To co mogłem sprawdzić organoleptycznie to został wgrany nowy firmware (1.12) i na tym sie kończy, karta gwarancyjna nie jest wypisana przez sklep ani nie dostałem żadnej informacji czy wpisu co zostało naprawione lub wymienione, dlatego tez w tygodniu wybieram sie do nich aby wyjaśnic tę sprawe i żądać wpisu w karcie gwarancyjnej co było naprawiane aby w przypadku kolejnej (odpukać w niemalowane drewno) awarii puszki mieć podstawę do wymiany na nową oraz aby okres gwarancji przedłużył sie o ten czas co aparat był w naprawie.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  7. #17

    Domyślnie

    A próbowałeś wywoływać w czymś innym niż ACR? Lightroom też zabarwiał przepały na różowo, ale już np. Lightzone daje poprawny kolorek, zobacz czy to samo będziesz miał na sofcie fuji albo np. s7raw

  8. #18

    Domyślnie

    seler probowałem wywoływać s7raw i rawtherapee w obydwu przypadkach efekty mnie nie zadowalały dlatego zostałem przy ACRze, Lightzone nie probowałem, co do zdjęć to pomiar światła byl ustawiony na punktowy i zmierzony na drzewach w dlnej części kadru, później przekadrowane aby wiecej było nieba, dodatkowo EV ustawione na +4 wiec przepał musiał byc masakryczny co wiadć na pierwszej fotce. Dlatego też podejżewam że przy tych ustawieniach matryca i soft w puszce sie poddał i dał take efekty.
    Przez naprawą podobne efekty występowały przy mniejszym EV i o wiele krótszych czasach ekspozycji tak wiec mam nadzieje ze teraz juz jest wszystko OK i zajmę sie robieniem zdjęć niż reklamowaniem aparatu, zreszta oceńcie sami drodzy forumowicze i wypowiedzcie sie moze na ten temat co sądzicie.
    Nikon D7100 || N 50/1,8 || S 70-300 ||N 18-105/3,5-5,6|| NaneuPro C-200 ||
    "....ograniczenie stwarza mistrza....."

  9. #19

    Domyślnie

    magenta pojawia się zawsze tam gdzie są przepały pow mozliwosci matrycy Fufu
    S5 Pro | S 24-70 f/2.8 | N 85 f/1.8 Sb-800 | LP D300AW |cos tam w planach..

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •