Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Zako, Polska Południowa
    Posty
    64

    Domyślnie Różnice pomiędzy Phottix Tetra PT-04 II a Phottix Strato

    Cześć!

    No i nadszedł czas na zakup wyzwalacza radiowego - jak widać z tytułu opcja bardzo budżetowa (pstrykam czysto amatorsko więc na droższe zabawki szkoda mi kasy).
    I tu pytanko do Szanownych Forumowiczów:
    - czy ktoś używał/używa zestawu Phottix Strato? - jak wygląda sprawa z zasięgiem, niezawodnością działania, synchronizacją z krótkimi czasam, współpracy z więcej niż jedna lampą?

    O PT-04 można co nieco pocztać i wiem czego się po nim spodziewać a nikt nie pisze o Strato (no może poza jednym wpisem kolegi makalu777 w jednym z watków).

    Jak dla mnie zestaw Strato prezentuje się lepiej niż PT-04:
    - antenka w nadajniku (nie trzeba będzie się bawić w lutowanie drucików/antenek do PT-04 mających poprawić zasięg),
    - zgrabniejszy, niższy odbiornik - przy tych plastikowych mocowaniach to zawsze mniejsze ryzyko wyłamania się lampy i umożliwienia jej nabrania doświadczeń w swobodnym locie "nurkowym",
    - możliwość wykorzystania zestawu jako zdalnego wyzwalacza migawki apartu.

    Ale to tylko moje spostrzeżenia z lektury opisów i zdjęć zestwu.
    Jakby ktoś jeszce napisał coś o działaniu Strato w akcji to miałbym mniejsze wątpliwości czy dołożyć tą stówę i wziąść zamiast PT-04 zestaw Strato.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    pozdrawiam serdecznie

    panchoo77
    natenczas brak sygnaturki

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panchoo77 Zobacz posta
    Cześć!

    ... cut ...

    I tu pytanko do Szanownych Forumowiczów:
    - czy ktoś używał/używa zestawu Phottix Strato? - jak wygląda sprawa z zasięgiem, niezawodnością działania, synchronizacją z krótkimi czasam, współpracy z więcej niż jedna lampą?

    ... cut ...

    Jakby ktoś jeszce napisał coś o działaniu Strato w akcji to miałbym mniejsze wątpliwości czy dołożyć tą stówę i wziąść zamiast PT-04 zestaw Strato.

    ... cut ...
    ja uzywam, z dwoma odbiornikami

    - zasieg - na otwartej przestrzeni po okolo 60m wpadlem na plot, a nie mialem przy sobie kluczyka od tylnej bramki wiec tylko tyle sprawdzilem i dzialalo bez problemu, za kazdym razem

    - niezawodnosc - nie zauwazylem problemow, lampy zawsze odpalaja

    - synchro - max 1/200 u mnie ... przy krotszych czasach co prawda tez dziala, ale juz widac zaciemnienie

    - wspolpracuje z 2 lampami bez problemow, wiecej nie mam ani lamp ani odbiornikow wiec nie mam jak sprawdzic

    - uzywalem wczesniej PT-04 i uwazam, ze warto dolozyc "stowe"

    - funkcja "pilota" jest zajeb........ !!!

    teraz czas na (potencjalne) minusy:

    - lepiej by bylo gdyby baterie w odbiornikach byly zwyklymi paluszkami

    - odbiorniki nie maja zadnych wylacznikow

    - nadajnik nie ma zadnej blokady mocowania, a jest plastikowy ... mam nadzieje, ze ten plastik sie za szybko nie wyrobi, bo bedzie po prostu wypadal z sanek

    - nadajnik moglby byc mniejszy (marudze ;p)

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Zako, Polska Południowa
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cześć!

    Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź - teraz to już jestem w 100% zdecydowany na Strato.

    pozdrawiam serdecznie

    panchoo
    natenczas brak sygnaturki

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaRvA Zobacz posta
    ..
    - synchro - max 1/200 u mnie ... przy krotszych czasach co prawda tez dziala, ale juz widac zaciemnienie
    ..
    skoro słyszałeś o czasie synchro to czego się spodziewasz przy pracy z krótszymi czasami? Musi być zaciemnienie!
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    nie "skoro slyszalem", a raczej znam temat doskonale i "sie spodziewam" tego, ze z innym aparatem moze dzialac zupelnie inaczej ... wole napisac czarno na bialym, bo pozniej pojawiaja sie takie kwiatki jak w watku obok o lampie yinyan ;p

  6. #6
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Czyli znasz jakieś body nikona z którym działa radio przykładowo przy 1/500?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #7

    Domyślnie

    teoretycznie mogloby zadzialac w D50 albo D70, ale nie mam takich na stanie wiec nie sprawdze

    po za tym nie widze zwiazku pytania z tematem ;p

  8. #8
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    ciągle zapominam o migawkach hybrydowych , sorry. Ale u szczelinowych musi się pojawić zaciemnienie części zdjęcia. W hybrydach brak synchro widac inaczej - po prostu całe zdjęcie jest za ciemne.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    spoko

    w sumie to fajnie by bylo gdyby ktos kto ma D50 albo D70 sprawdzil ten temat synchronizacji z tanimi chinczykami ... tak nawet z ciekawosci czlowiek chcialby wiedziec

    tak czy siak uwazam, ze producenci leca sobie w kulki z tym czasem synchronizacji i tyle ... jakies fotki tanca czy cos innego w szybkim ruchu to porazka ...

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Zako, Polska Południowa
    Posty
    64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NaRvA Zobacz posta
    wole napisac czarno na bialym, bo pozniej pojawiaja sie takie kwiatki jak w watku obok o lampie yinyan ;p
    dla mnie była to wyczerpująca odpowiedź gdyż dla mojego D80 czas 1/200 to też górna granica synchronizacji z której zdaję sobie sprawę.

    Cytat Zamieszczone przez NaRvA
    tak czy siak uwazam, ze producenci leca sobie w kulki z tym czasem synchronizacji i tyle ...
    tyz prawda.....
    natenczas brak sygnaturki

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •