Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Dlaczego nie działa wbudowana lapma błyskowa w d50?

    Witam. Jestem tu nowa. Mam nadzieję, że mogę liczyć na Waszą pomoc. Posiadam aparat Nikon d50 od roku. Przez rok sprawował się dobrze, ale ostatnio dzieje się z nim coś dziwnego. Jeśli chcę robić zdjęcie z lampą błyskową (wbudowaną) to lampa się otwiera, na wizjerze pojawia się symbol lampy, ale podczas wykonywania zdjęcia lampa nie błyska Rozebrałam lampę i ktoś wcześniej sugerował, żeby sprawdzić czy mała blaszka patrząc od strony wizjera w prawym dolnym rogu jest zaczepiona o plastikowy trzpień. No i była, styki wyglądają na dobre. Jednak lampa nadal nie chce działać. Do serwisu nie chcę zanosić, bo może okazać się, że to nic poważnego, a już mi powiedzieli, że naprawa będzie kosztować o zgrozo 300-400 zł :/ Czy to możliwe, żeby po tak krótkim czasie użytkowania (i rzadkim) spaliła się lampa błyskowa??? Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry Wam bardzo dziękuję za porady. Ania

  2. #2

    Domyślnie

    Lepiej niż wydać 400zł na naprawę kupić za to zewnętrzną lampkę

  3. #3

    Domyślnie

    Być może i możliwe, aby po tak krótkim czasie spaliła się lampa. Czasem trafi się jakaś fatalna wersja produkcji. Jednak muszę przyznać, że naprawa tego jest baaaardzo droga. Paprycjusz ma racje. zdycydowanie lepiej te 400zł przeznaczyć na zakup nowej lampy - zewnętrznej. A jeszcze lepiej, jak dołożysz jeszcze z 200-300 zł i będziesz mieć bdb lampę, którą będziesz mieć już na lata.

  4. #4

    Domyślnie

    No tak najlepiej to kupić zewnętrzną, ale na razie nie mam takiej możliwości, zresztą ta wbudowana n moje niewygórowane potrzeby (jestem amatorem) to ze spokojem mi starczała. Czyli ciężko samemu naprawić taką lampę?

  5. #5

    Domyślnie

    ona ci starcza bo nie mialeś stycznosci z duza lampa ;d jak bedziesz mial to juz bedzie, ze wystarcza : )

    też mam d50 i jedyne co przychodzi mi do glowy to... zobacz czy jest wlaczona ? choć powinna się włączyć automatycznie....
    FX MIKKA GOTUJE ZDJECIA !
    skinny nigga pretty flacko, niggas rippin that choppers

  6. #6

    Domyślnie

    Napisałaś ze masz od roku. A co z gwarancją?
    D80

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •