Close

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 128
  1. #21

    Domyślnie

    Wyglada to na filtr lososiowy lub IR a nie ND.

    Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze to wina marki Hitech. Troche roznych filterkow od nich przewinelo sie przez moje rece. Choc z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc, ze RaysFoto wciska podrobki.

    Napisz co masz dokladnie wygrawerowane na tym filkterku. Hitech graweruje swoje oznaczenia.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze to wina marki Hitech. Troche roznych filterkow od nich przewinelo sie przez moje rece. Choc z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc, ze RaysFoto wciska podrobki.
    moze byc wina farby. bo na moje oko ten ND3.0 to nadal jest zywiczna plytka "malowana" po wierzchu.
    dla odmiany szare jednolite filtry Heliopana czy Hoyi sa na bazie barwionego szkla. moze byc cos
    technologicznego, ze te farby do zywicy nie maja dostatecznie dobrze skorygowanego krycia spektrum
    barw...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rudin Zobacz posta
    Tydzień byłem poza siecią a tu tak się wątek rozrósł. W międzyczasie otrzymałem maila z Raysfoto ,w którym odpowiadają na moje wątpliwości: to wina IR i mogę sobie kupić filtr odcinający IR (a jakie ceny...). Zrobię test zaproponowany przez akustyka i podzielę się z wami wrażeniami. Kto wie, może i uda mi się gdzieś jakiegoś canona dopaść.
    filtry odcinajace IR są jeszcze droższe niż gęste ND, próbowałem kiedyś coś poczytać o skuteczności przed ewentualnym zakupem, ale z tego co wyczytałem nie spodziewałby się cudu a przy tej forsie którą trzeba wydać na taki fitr to "genialne zdjecia powinny robić się same" więc pomysł zakupu upadł prawie tak szybko jak sie pojawił.

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Wyglada to na filtr lososiowy lub IR a nie ND.

    Napisz co masz dokladnie wygrawerowane na tym filkterku. Hitech graweruje swoje oznaczenia.
    Mam kilka filtrów Hitecha i na kilku napisy są grawerowane a na pozostałych naniesione w formie nadruku w kolorze białym. Ciekawe czy to nie podróbki choć różnic miedzy nimi nie zaobserwowałem (wszystkie kupowane w Raysfoto).
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  6. #26

    Domyślnie

    Hmmm ... z tego co pamietam, to wszystkie Hitech-ki mialy napisy grawerowane. Cokin ma malowane.


    Jak widac w linku ktory dalem, to dwie strony sa winne:
    1. filtr, bo nie tlumi IR tak jak pasma widzialnego
    2. aparat, bo jego wbudowany filtr tez nie tlumi IR jak starsze konstrukcje.

  7. #27

  8. #28

    Domyślnie

    Ja w takim razie na Hitecha podziękuję i kupię Hoyę ND400 lub Heliopana.
    , Mamiya RZ 67 PRO II, Nikon F 90X, D300, 10 kg szkła

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Hmmm ... z tego co pamietam, to wszystkie Hitech-ki mialy napisy grawerowane. Cokin ma malowane.
    polowki Hitecha, ktore kupowalem w Raysfoto 3-4 lata temu maja wszystkie napisy malowane.
    ta jedna, ktora kupilem jakos 1,5 roku temu w TeamWork Photo ma napis grawerowany.
    ale z kolei korekcyjn CC10R, z tego samego zamowienia, ma juz napis malowany

    ale podejrzewam, ze chodzi po prostu o date produkcji lub partie zamowienia...
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 09-07-2009 o 09:15

  10. #30

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •