Close

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 161
  1. #31

    Domyślnie

    Ja mysle, ze tak jak napisal mucha ten kabelek w niczym nie pogarsza ergonomii w uzytkowaniu samego gripa, ale IMHO wyglada nie estetycznie i obawiam sie, ze moze mu sie przytrafic wyrwanie przez nieuwage przy jakims zachaczeniu np o elementy garderoby jakies zamki, metalowe guziki itp. Wiekszym minusem wydaje mi sie byc brak sanek na bat AA.

  2. #32

    Domyślnie Grip do D5k

    Witam,

    kupiłem sobie grip i po podłączeniu nie działa, jak naciskam spust to ekranik gaśnie, tak jak po naciśnięciu spustu na body wiec jakieś połączenie jest no ale tylko tyle, zdjęć nie robi. Może ktoś wie czy coś trzeba przestawić w ustawieniach? Bo ja już wymiękam.

  3. #33

    Domyślnie

    grabollini, ruszył Ci ten grip czy nie, bo właśnie się na niego czaję i chciałbym kupić niedługo. Ale jak to ma nie działać...

    Podłączam się do pytania kilka postów wyżej - czy oryginalną klapkę od akumulatora trzeba wymontowywać, czy chowa się ona w grip?

  4. #34

    Domyślnie

    Oto odpowiedź jednego ze sprzedawców z Allegro nt. gripa Alpha.

    "Witam,

    Klapka baterii jest wyjmowana, proszę sprawdzić w instrukcji powinno być wyjaśnione jak to zrobic
    "

    Czyli w gripie nie ma miejsca na klapkę.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  5. #35

    Domyślnie

    Co do wyjmowania klapki, ja robię to w następujący sposób:

    obiektyw trzymam do góry nogami(bagnet w stronę prawej ręki), lewą dłonią łapię puszkę(w miejscu, gdzie normalnie body trzyma prawa dłoń), kciukiem i palcem wskazującym prawej dłoni trzymam klapkę, a lewy kciuk kładę za prawym. Działam kciukiem lewej dłoni, a palcem wskazującym i kciukiem prawej dłoni nadaję sile kierunek, powiedzmy 30 stopni. W ten sposób stosujemy swoistą dźwignię, która jest bezpieczna(jeśli wszystko zrobimy dobrze) i nie grozi połamaniem mocowań klapki. Mam nadzieję, że mniej więcej potraficie sobie to zwizualizować, w razie czego prześlę fotkę
    Pozdrawiam.

  6. #36

    Domyślnie

    filmik poglądowy
    w tym gripie jest miejsce do schowania klapki
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    filmik poglądowy
    w tym gripie jest miejsce do schowania klapki
    Jest, ale i tak trzeba ją odłączyć od aparatu, a tu zdaje się chodziło o to by klapki nie demontować, a by się chowała w gripa.
    Ostatnio edytowane przez BBall_Freaker ; 25-11-2009 o 21:27
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  8. #38

    Domyślnie

    w moim wcześniejszym zapytaniu chodziło o "schowek" na zdjętą klapkę. lukaszenkog miał co innego na myśli, pytał, czy do montażu gripa należy zdjąć klapkę, czy wchodzi ona w jakiś specjalny slot. NM, trzeba ją zdjąć i jest na nią miejsce - przynajmniej w tym modelu.
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Jest, ale i tak trzeba ją odłączyć od aparatu, a tu zdaje się chodziło o to by klapki nie demontować, a by się chowała w gripa.
    W Nikonach Dxx, Dxxxx trzeba wyciągać klapki i tyle...
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mucha-cmax Zobacz posta
    A więc tak:
    Dla wszystkich wahających się posiadaczy D5k którzy myślą o gripie kilka pozytywnych wrażeń (grip alpha mam od 2 dni)
    - kabelek od wyzalania migawki wcale nie przeszkadza w użytkowaniu poziomym jak i pionowym,
    - z kabelkiem mamy spust 2 pozycyjny czego na ma w IR
    - trzymanie poziomo poprawia się na 5+
    - trzymanie pionowe jest git brakuje trochę dostępu do zmiany np przysłony ale da się do tego nauczyć
    - grip nie przeszkadza w kręceniu wyświetlaczem
    - pracuje na razie z aku EN-EL9a oraz EN-EL9 jednocześnie (producent dopuszcza dwa różne ogniwa) i nie mam na razie żadnych problemów
    - możemy pracować na jednym lub dwóch aku
    - możemy pracować z kabelkiem lub bez
    Witajcie, również kupiłem gripa do D 5000 i mam niewielki kłopot, po założeniu dwóch baterii aparat pokazuje błąd że nie może być zasilany tym typem baterii, natomiast jak włożę jedną to jest w porządku i nie wiem czy coś trzeba ustawić w aparacie czy na gripie aby używać dwóch baterii, a tak na marginesie to zakupiłem drugi orginalny akumlator En-EL9e, może mi ktoś pomoże co mam robić, może to awaria gripa.

Strona 4 z 17 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •