Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Opinie na temat statywu MARUMI TRI-2240

    Witam, Czy ktoś używa tego statywu ? Planuję zakup jakiegoś Cel, przeznaczenie ? To głównie teren i ptaki !
    Dzięki za pomoc ! Pozdrawiam,
    Nikon D80; D300s; SB-800; Nikkor 18-135 f 3.5-5.6; Nikkor 70-300 f 4.5-5.6; Sigma 150-500 APO DG OS HSM 1:5-6.3; Manfrotto 190XPROB; Manfrotto 322RC2

  2. #2

    Domyślnie

    Marumi to bardzo egzotyczna marka jeśli chodzi o statywy
    Dlaczego wybrałeś akurat ten?
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Cool

    kurde nie wiedziałem że marumi robi statywy... jakoś nie mogę niczego znaleźć o tym statywie w necie...zapodaj jakiś link jak masz

  4. #4

    Domyślnie

    Dlaczego ? Zaproponowano mi go w sklepie specjalistycznym w Poznaniu, jako rozsądną alternatywę dla dużo droższego - minimum 2 razy zestawu (statyw + głowica) manfrotto Ten ma głowicę kulową, jest 4 segmentowy - mocowania to pierścienie, udźwig do 5 kg. Nie mam doświadczenia z mocowaniem na bazie pierścieni ?! podobno sa lepsze - mniej awaryjne od klipsów ?
    Nikon D80; D300s; SB-800; Nikkor 18-135 f 3.5-5.6; Nikkor 70-300 f 4.5-5.6; Sigma 150-500 APO DG OS HSM 1:5-6.3; Manfrotto 190XPROB; Manfrotto 322RC2

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar arseniq
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    NDM/Warszawa/WLK_P
    Posty
    145

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Wymiatacz Zobacz posta
    Dlaczego ? Zaproponowano mi go w sklepie specjalistycznym w Poznaniu, jako rozsądną alternatywę dla dużo droższego - minimum 2 razy zestawu (statyw + głowica) manfrotto Ten ma głowicę kulową, jest 4 segmentowy - mocowania to pierścienie, udźwig do 5 kg. Nie mam doświadczenia z mocowaniem na bazie pierścieni ?! podobno sa lepsze - mniej awaryjne od klipsów ?
    tylko wiesz, nieraz warto wydać trochę więcej na taki zestaw zwłaszcza jeśli np będziesz często używać tego statywu. Proponowałbym tobie zabrać swój aparat i podłączyć go do tego statywu i zobaczyć czy te "5kg" ci wystarczy i czy to wszystko jest stabilne.
    Jakaś puszka i jakieś szkło ale ciężkie jak cholera :P

  6. #6

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Widziałem statywy Marumi w ofercie Raysfoto. Czy ktoś miał z tym styczność?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •