Close

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 160
  1. #11

    Domyślnie

    jak portret to... ani to ani to 50/1.4 to moim zdaniem minimum do portretu - 50/1.8 im dłużej używam, tym ma gorszy bokeh (z H58/2 czy 35G to już w ogóle bez porównania).
    Ale najlepiej to za 1200 wyhaczyć 85/1.8 z giełdy - wbrew pozorom nie będzie tak ciężko (nawet jak bedziesz 4 w kolejce, to najprawdopodobniej kupisz )

    Natomiast do uniwersalnego zastosowania - 35/1.8 nadaje się właściwie do wszystkiego - luźny portret, sfocić coś na mieście, i tak dalej...
    Naucz się czytać

  2. #12
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Hesja, Dolny Slask
    Posty
    25

    Domyślnie

    Czy ktos moze mi powiedziec jaka jest roznica pomiedzy 35mm, 50mm i 85mm (na DX-ie) w przypadku portretow (bo te ogniskowe sie tutaj pojawily)? W dawnych czasach analogowych pisano powszechnie, ze do portretow najlepszy jest zakres w okolicach 80mm, czyli dla DX-a to by bylo wlasnie 50mm. Wiec jak to jest naprawde w praktyce?
    Domyslam sie, ze kupujac 35mm mamy wieksze pole manewru, znaczy sie, portret+pomieszczenia+cos jeszcze bo wiekszy kat, a 50mm to juz tylko do portretu jest? A 85mm to juz w 99% tylko portret? Napisal to posiadacz zoomow z gleboka glebia

    Pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez grfam ; 14-06-2009 o 00:11

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar zebrantez
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Katowice/Skoczów
    Posty
    162

    Domyślnie

    50mm 1.8 przerysowuje w portretach, ale daje radę. Na początku po zakupie użyłem go kilka razy. Przyznam, że brakuje mi trochę szerszego kąta zwłaszcza
    pomieszczeniach nie zawsze jest się gdzie cofnąć.brałem na wypady po zamkach muzeach i czasami f1.8 ledwie sobie radę dawało. Na razie moja50 leży w torbie
    i od czasu do czasu jej używam, ale w przyszłości mam w planach sigmę 30mm 1.4.
    Pzdr Marcin

  4. #14

    Domyślnie

    35mm na FX


    50mm na FX

    Ostatnio edytowane przez verus ; 14-06-2009 o 03:03

  5. #15

    Domyślnie

    Jestem już prawie zdecydowany na 35 mm. Po Waszych opiniach i przejrzeniu fotek na pbase wykonanych w takiej ogniskowej na DX wydaje mi się , ze te 35 mm będzie bardziej przydatne i spełni moje oczekiwania. Mam tylko jeszcze jedno pytania, jak spisuje się bokeh na tym szkle ?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian81pl Zobacz posta
    Jestem już prawie zdecydowany na 35 mm. Po Waszych opiniach i przejrzeniu fotek na pbase wykonanych w takiej ogniskowej na DX wydaje mi się , ze te 35 mm będzie bardziej przydatne i spełni moje oczekiwania. Mam tylko jeszcze jedno pytania, jak spisuje się bokeh na tym szkle ?
    Wystarczy chwilę pomyśleć i poszukać:
    http://www.kenrockwell.com/tech/bokeh.htm
    http://www.kenrockwell.com/nikon/85mm-bokeh.htm
    http://www.kenrockwell.com/nikon/bokeh-comparison.htm
    http://www.kenrockwell.com/tech/digi...ison-bokeh.htm

    Mnie to wszystko zajęło 50 sekund...

    P.S. Ehhh, ci młodzi... Tylko daj, daj,...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  7. #17
    Oszczędny w słowach Awatar avallardi
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    bardzo duże miasto w centralnej Polsce
    Posty
    247

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian81pl Zobacz posta
    Posiadam d90 i chcialbym kupić stałkę z myślą głownie o portretach, choć również do uniwersalnego wykorzystania.
    Co będzie lepszy wyborem na początek ?

    - Nikkor AF-S DX 35 mm f/1.8 G ?
    - Nikkor AF 50 mm f/1.8 D ?
    Jak chcesz się specjalizować w portrecie to celuj w 85-tkę f1.8, a 50-tka to raczej minimum. Tak, wiem, że nie odkryłem Ameryki...
    Co do 35-tki - szkiełko miodzio! Kupiłem zaraz po premierze, podpiąłem do korpusu i jeszcze nie zdjąłem. Uniwersalny, wspaniały obiektyw. Nawet portrety niezłe wychodzą...
    Chyba straciłem zainteresowanie szkłami zmiennoogniskowymi. Tzw. "nożny zoom" bardzo mi pasuje. Następnym zakupem będzie Nikkor AF-S 50mm f/1,4G jako krótka portretówka.

  8. #18

    Domyślnie

    Ja podobnie jak koledzy. Mialem 50tke. Na poczatku wszystko cudownie, ale po czasie zaczela mnie ograniczac. Do portretow jakie robie, a robie waskie, przerysowywala, do jakis szerszych ujec byla znowu za waska. Stad postanowilem wymienic ja na nowa 35tke i o ile wczesniej przewaznie mialem na body kita 18-70 to teraz rzadko kiedy zdejmuje 35tke. Mozna tym obfocic wlasciwie wszystko A do samych portretow uzywam najczesciej mojego 70-210, ale czaje sie z wymian tego na 85
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  9. #19
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    verus, przepraszam, ze pytam, ale czemu maja sluzyc te przyklady. Zastanawiam sie odkad je wstawiles i nie moge dojsc do niczego sensownego, oswiec mnie prosze.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    verus, przepraszam, ze pytam, ale czemu maja sluzyc te przyklady. Zastanawiam sie odkad je wstawiles i nie moge dojsc do niczego sensownego, oswiec mnie prosze.

    dużo było głosów o przerysowaniach w portrecie na szerszym kącie i chciałem te przerysowania pokazać
    Ostatnio edytowane przez verus ; 15-06-2009 o 16:19

Strona 2 z 16 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •