Close

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 160
  1. #151

    Domyślnie

    Uff, kolejny świadomy
    Ps. Pomyśl o 85 1.8, mając Sigmę 17-50 2.8 raczej nie będziesz za często używał 50 1.8, taka mała rada

  2. #152

    Domyślnie

    No właśnie, a nie kupiłem go jeszcze tylko dlatego, że akurat w ulubionym sklepie 50-tek zabrakło. W takim razie faktycznie chyba porzucę ten zakup na rzecz 85, choć myślę jeszcze nad Tokina 100 2.8 ale to dyskusja na inny temat.
    Ostatnio edytowane przez fkdc ; 21-03-2016 o 21:13
    D7000 (takie co trafia w punkt ) || S17-50 2.8 OS || N85 1.8G || Fotopro MGA-684N+ 62Q || Lowepro Video Fastpack 250AW

  3. #153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fkdc Zobacz posta
    Czyli posłużmy sie przykładem. Mam obecnie D7000 (body DX) i Sigme 17-50 2.8 i planuje zakup Nikkora 50 1.8 G. Czy Sigma ustawiona na 50 mm da mi dokładnie to samo co ten Nikkor 50 ?
    jeżeli ma taki sam kąt widzenia to tak (na ogół są drobne różnice).

    Ogniskowa się nie zmienia, obiektyw o ogniskowej 35mm jest 35, a 50 to 50. Oznaczenie dx informuję, że obiektyw rzutuje obraz na obszar wielkości klatki DX i tylko tyle.
    Standardem jest mały obrazek czyli 36x24mm. Z uwagi, iż matryca dx jest x1.5 mniejsza od małego obrazka mówimy o ekwiwalencie ogniskowej.
    Ekwiwalent ogniskowej, to wycinek z pola obrazowania obiektywu i nie ma nic do własności optycznej obiektywu=ogniskowej.

    uff...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #154

    Domyślnie

    http://www.curtiswiklund.com/blog/wp...rop-sensor.jpg

    Tu ten sam obiektyw w różnych puszkach, pełna klatka i crop. Zawęża obrazek, który wygląda jakby ogniskowa była 56 mm. (to canon więc 1,6 przelicznik)
    Więc Nikkor 50 mm 1,8 G włożony do Crop body da obraz jak 75 mm.
    Nie wiem co zrobi Nikkor 35 mm DX 1,8 G w Crop body, prawdopodobnie da 35 mm. Na pełnej klatce da 35 ale winietowane.

    http://www.curtiswiklund.com/blog/20...vs-full-frame/

  5. #155

    Domyślnie

    Nie wiem co zrobi Nikkor 35 mm DX 1,8 G w Crop body, prawdopodobnie da 35 mm
    i po co ja pisałem ten post wyżej... masakra

    35dx na body dx da pole widzenia jak 52mm na fx, ale ogniskowa to dalej 35mm.
    Jak 35mm podepniesz do canona, to ogniskowa się nie zmienia tylko pole widzenia obiektywu (niech Ci będzie, że "zwęża").

    Obiektyw jako konstrukcja optyczna się nie zmienia, jakie jest "krycie obiektywu" zależy od użytego sensora!

    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  6. #156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcinyoz Zobacz posta
    Tu ten sam obiektyw w różnych puszkach, pełna klatka i crop. Zawęża obrazek, który wygląda jakby ogniskowa była 56 mm. (to canon więc 1,6 przelicznik)
    Więc Nikkor 50 mm 1,8 G włożony do Crop body da obraz jak 75 mm.
    Nie wiem co zrobi Nikkor 35 mm DX 1,8 G w Crop body, prawdopodobnie da 35 mm. Na pełnej klatce da 35 ale winietowane.

    http://www.curtiswiklund.com/blog/20...vs-full-frame/
    I po co sobie spam w głowie robisz, masz DX i FX żeby te przeliczania były do czegoś potrzebne?
    35 to 35, obojętnie do czego podepniesz, pole widzenia, albo właściwie krycia dla matrycy, to zupełnie inny temat.
    Dla wyjaśnienia 35 DX na body DX jest obiektem o ogniskowej 35 i polu 52,5, a na FX jest obiektywem 35 o polu 35... Nie wiem czy to kumasz, ale uważam że nie musisz

  7. #157

    Domyślnie

    Wystarczy sobie w pelnej klatce właczyc opcje kadrowanie DX i zobaczysz dokladnie na czym to polega. Po prostu DX wycina sobie częsc klatki 24x36 i daje wrazenie wiekszego zbliżenia. Ogniskowa zostaje ta sama.
    Nadszedl ten dzien kiedy opuscilem swiat elek i korpusow z logo C ... Powitalem korpus Nikona
    Nikon 1800 (s)

  8. #158

    Domyślnie Jaka stałka do D7100

    Witam
    Nie bardzo wiem jak dodać nowy post, więc dodam tutaj, a admina proszę o ewentualne przeniesienie w odpowiednie miejsce.
    Stałem się posiadaczem D7100 + N18-105, chciałbym dokupić jakąś jasną 1.8 stałkę 50 lub 35 mm i tutaj mam prośbę o podpowiedź, która będzie lepsza do mojego body. Nie ukrywam, że moja aktualna wiedza jest na poziomie początkującego. Pozdrawiam

  9. #159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ILUSION Zobacz posta
    Witam
    Nie bardzo wiem jak dodać nowy post, więc dodam tutaj, a admina proszę o ewentualne przeniesienie w odpowiednie miejsce.
    Stałem się posiadaczem D7100 + N18-105, chciałbym dokupić jakąś jasną 1.8 stałkę 50 lub 35 mm i tutaj mam prośbę o podpowiedź, która będzie lepsza do mojego body. Nie ukrywam, że moja aktualna wiedza jest na poziomie początkującego. Pozdrawiam
    Do body oba obiektywy będą tak samo dobre. A która ogniskowa będzie bardziej przydatna dla Ciebie, to sprawdź, ustawiając kita odpowiednio na 35 i 50mm i zobacz, która bardziej Ci pasuje.
    Nie ma się czym chwalić

  10. #160

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ILUSION Zobacz posta
    Stałem się posiadaczem D7100 + N18-105, chciałbym dokupić jakąś jasną 1.8 stałkę 50 lub 35 mm i tutaj mam prośbę o podpowiedź, która będzie lepsza do mojego body. Nie ukrywam, że moja aktualna wiedza jest na poziomie początkującego. Pozdrawiam
    Witamy
    Może określ do czego chciałbyś te obiektywy wykorzystywać bo może lepszym rozwiązaniem będzie jakiś, jasny zoom (sigma 17-50/2.8 mimo pewnych uciążliwości). I tak jak przedmówca napisał - ustaw 18-105 na 35 i 50, zrób zdjęcia w tych typowych ujęciach, do których chciałbyś stałki. Wybierzesz. A może do tego kita dokup lampę.
    "Jeżeli fotografujący całkowicie polega na automatycznym pomiarze, jego życie stanie się niekończącym się poszukiwaniem aparatu, który zrobi wszystko sam" van Niekerk

Strona 16 z 16 PierwszyPierwszy ... 6141516

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •