Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Problem z wyzwalaczem?!

    Witam , jestem nowy na forum wiec prosze o wyrozumiałość.
    Posiadam nastepujacy problem mam chinskie wyzwalacze ktorymi pracowalem z Sigma EF-530 DG ST oraz Metz 36 C-2. no i dziala wszystko, ostanio dostalem lampe Nissin Speedlite Di466i wyzwalacz nie jest w stanie odpalic lampy. co to moze byc?

    drugie pytanie jest takie jezeli sie okaze ze ta lampa nie ma szans wspolpracowac z tymi wyzwalaczami to czy pocket wizardy albo skyporty dadza rade?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli dobrze rozumiem co piszą na stronie Nissina to te lampy można wyzwolić zdalnie jedynie błyskiem.

    -> download service -> brochure (flash book)
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 10-06-2009 o 00:50
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Witam!
    Przeżyłem podobne chwile zdziwienia, jak podpiąłem swoje radio-wyzwalacze do starszych lamp (dedykowanych do aparatów analogowych), dotychczas bez problemu odpalały lampę SB-28.

    Dzwoniłem do sklepu i wyjaśnienie jest takie:

    Starsze typy lamp mają zbyt duże napięcie, które spaliłoby elektronikę w radio-wyzwalaczu. Dlatego też wyzwalacze mają wbudowaną "blokadę" i dlatego nie wyzwalają starszych lamp.

    Wyjściem z tej sytuacji jest zakup specjalnej przełączki "reduktora napięć", który przekazuje bezpieczne napięcie, i dzięki temu wyzwalacze mogą odpalać nawet stare lampy.

  4. #4

    Domyślnie

    Tia, coś w tym może być, ale autor wątku ma Nissina nowiutkiego co może z cyfrą działać, a co za tym idzie ma małe napięcie na stopce. Stare lampy też miały spory rozrzut napięciowy patrz TU.

    update: tak patrzę, że gdzieś mi wcięło linka do strony nissina

    O to i on
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 10-06-2009 o 16:54
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5

    Domyślnie

    wlasnie chodzi o to ze to jest lampa dedykowana do aparatow cyfrowych, wiec mam pytanie czy skyport czy poket da rade wyzwolic ta lampe?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •