Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Almaty+Kazakhstan
    Posty
    13

    Domyślnie

    Byłbym wdzięczny za szczegóły / namiary, ja tam w sierpniu się wybieram z córką 8 lat i żoną, jak na razie to z szukania noclegu na tratwie to mi polecali Jolly Frog ale kontaktu na tą tratwę nie mam . Napaliłem się jeszcze bardziej po twoich fotografiach i bilety już są nawet, nie spodziewałem się że ktoś mi podpowie co i jak, szukałem w internecie relacji i opini a tu proszę jak na tacy i do tego fotografie na podpuchę.
    p.s.
    jak zrobiliście rejstrację pobytu bez hotelu?
    czy tratwę wcześniej rezerwowaliście?
    czy na tratwie było czym się przykryć czy to faktycznie pod gołym niebem - co zabrać?
    jak szczepienia, ( japoskie zapalenie mózgu np)?
    czy jedliście na mieście czy w hotelach?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annocun Zobacz posta
    Byłbym wdzięczny za szczegóły / namiary, ja tam w sierpniu się wybieram z córką 8 lat i żoną, jak na razie to z szukania noclegu na tratwie to mi polecali Jolly Frog ale kontaktu na tą tratwę nie mam . Napaliłem się jeszcze bardziej po twoich fotografiach i bilety już są nawet, nie spodziewałem się że ktoś mi podpowie co i jak, szukałem w internecie relacji i opini a tu proszę jak na tacy i do tego fotografie na podpuchę.
    p.s.
    jak zrobiliście rejstrację pobytu bez hotelu?
    czy tratwę wcześniej rezerwowaliście?
    czy na tratwie było czym się przykryć czy to faktycznie pod gołym niebem - co zabrać?
    jak szczepienia, ( japoskie zapalenie mózgu np)?
    czy jedliście na mieście czy w hotelach?
    Juz konczylem odpowiadac na tego posta ale komp mi sie zawiesil, takze musze jeszcze raz

    Masz juz wize czy bedziecie skladac wniosek na lotnisku? My nie mielismy jak jej zalatwic przed wylotem, ale na miejscu udalo nam sie to zalatwic w ok pol godziny. We wniosku tylko napisalem ze bedziemy nocowac w Kanchanaburi i nie bylo z tym zadnego problemu. Co prawda mialem podrukowane potwierdzenia ale wrzucilem je z plecakiem do luku bagazowego a przed zalatwieniem wizy nie pozwolili nam odebrac bagazy.

    Jak juz wczesniej wspomnialem, pojechalismy darmowym shuttle busem z lotniska na dworzec autobusowy, stamtad musielismy sie dostac na poludniowy terminal autobusowy w BKK (nie pamietam jakim autobusem, ale jak kogos zapytacie to napewno was tam pokieruja) i stamtad juz bezposrednio do Kanchanaburi. Rozklad autobusow jest tutaj.

    Te tratwy to w sumie plywajace budynki takze nie ma strachu My nocowalismy w VNGuesthouse i bylismy bardzo zadowoleni. Na stronce mozesz zobaczyc jak to wyglada, pokoje w sumie bez rewelacji ale kazdy ma lazienke, mielismy klime i nawet nam TV pozniej przyniesli Pokoje rezerwowalem przez internet i placilem po przyjezdzie, a jak im dasz znac o ktorej bedziesz to moga Cie odebrac z dworca.

    Szczepien zadnych specjalnych nie robilem bo z tego co sie dowiedzialem to te podstawowe mialem kiedys w szkole. Szukalem tylko czegos antymalarycznego i kolesiowi lekarz polecil Unidox (Na Doxycyklinie ktora tez ma dzialanie antymalaryczne), ale po tym od slonca mi troche plam na ciele wyskoczylo. Z malaria tam raczej problemow nie ma, ale jak sie boisz to mozesz kupic Malarone albo Lariam ale to sa troche drozsze leki.

    Co do jedzenia to z tego co widzialem to prawie wszedzie standardowo podawali tosty na sniadanie. My jedlismy wszystko i wszedzie (tylko nie w hotelach) Czesto tez jadalismy w miejscach gdzie bylismy jedynymi bialymi. Swietne zarcie maja na wozkach zaraz przy drogach, moge polecic i przez 2 tyg nie mialem najmniejszych problemow z zoladkiem.

    A gdzie dokladnie sie wybierasz i na ile jedziesz?

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Almaty+Kazakhstan
    Posty
    13

    Domyślnie

    Dokładnie to od początku sierpnia br lecimy na urlop właściwy, a w drodze powrotnej ok 10 to tylko i wyłącznie Kanchanaburii, Kwai i okolice. Bangkok już "załatwiliśmy" w ubiegłym roku, a na K nie starczyło czasu między innymi. Wizy to pewnie na lotnisku załatwimy jak ostatnio, tylko w zeszłym roku hotel załatwił rejstrację, a w tym mam nadzieję, że tydzień w K bez rejstracji ( oprócz oświadczenia na lotnisku) nie popsuje pobytu wTajlandii. Czy w Kanchanaburii można gdzieś obejrzeć walki maj-taj ( chyba tak się to pisze)? Ile czasu potrzeba, żeby obejrzeć ,most, cmentarz, muzeum, hotel na tratwie i trochę fotek przy okazji strzelić? czy 2 dni to bedzie ok czy 3 lepiej zarezerwować?

  4. #14

    Domyślnie

    można zapytać jakimi liniami Pan leciał do Tajlandii i czy można zarezerwować przez net?

  5. #15

    Domyślnie

    Jedno pytanie (jako, że param się reportażem): czy tam mieszkają jacyś ludzie? Konkretnie chodzi mi o tubylców.
    Czy tylko tygrysy w ZOO i paru białasów?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annocun Zobacz posta
    Dokładnie to od początku sierpnia br lecimy na urlop właściwy, a w drodze powrotnej ok 10 to tylko i wyłącznie Kanchanaburii, Kwai i okolice. Bangkok już "załatwiliśmy" w ubiegłym roku, a na K nie starczyło czasu między innymi. Wizy to pewnie na lotnisku załatwimy jak ostatnio, tylko w zeszłym roku hotel załatwił rejstrację, a w tym mam nadzieję, że tydzień w K bez rejstracji ( oprócz oświadczenia na lotnisku) nie popsuje pobytu wTajlandii. Czy w Kanchanaburii można gdzieś obejrzeć walki maj-taj ( chyba tak się to pisze)? Ile czasu potrzeba, żeby obejrzeć ,most, cmentarz, muzeum, hotel na tratwie i trochę fotek przy okazji strzelić? czy 2 dni to bedzie ok czy 3 lepiej zarezerwować?

    Z Muay Thai raczej nie powinno byc problemu. Wydaje mi sie ze 2 pelne dni powinny w zupelnosci wystarczyc, ale to jeszcze zalezy jak chcecie zwiedzac bo w sumie troche daleko tam bedzie. My dla zaoszczedzenia czasu wzielismy sobie gotowa wycieczke z biura w ktorej mielismy m.in. Park Narodowy Erawan. Zapytalem ich o mozliwosc lekkiego wydluzenia czasu wycieczki bo chcialem sobie troche zdjec porobic a oni sami mi zaproponowali wyjazd o godzine wczesniej w tej samej cenie. Dzieki temu jezdzilismy tylko 2 osoby w busie, a przewodniczka nam zalatwila ze wpuscili nas godzine wczesniej i nie bylo tam jeszcze nikogo

    Cytat Zamieszczone przez leon001 Zobacz posta
    Jedno pytanie (jako, że param się reportażem): czy tam mieszkają jacyś ludzie? Konkretnie chodzi mi o tubylców.
    Czy tylko tygrysy w ZOO i paru białasów?
    Mialbys tam naprawde wiele tematow do reportazu, ja niestety nie jestem w tym dobry.

  7. #17

    Domyślnie

    supe fajna relacja.Zdjęcia wodospadów rewelacyjne
    pozdrawiam
    Nikon D300

  8. #18

    Domyślnie

    czy można prosić nazwę linii lotniczej która Pan leciał?
    D60 + 18-50VR

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Almaty+Kazakhstan
    Posty
    13

    Domyślnie

    Ja mam pytanie jak jest z cłem/deklaracją itp. na granicy/lotnisku na SLR do Tajlandii, w ubiegłym roku SLRa nie miałem i problemów też nie było, ale w tym roku - tak się po prostu zastanawiam jak to inni załatwiają, podobne pytanie względem podróży do Indonezji? Jak to jest z wożeniem drogiego sprzętu foto?

  10. #20

    Domyślnie

    Mam troche problemow z kompem i niebardzo mam jak na forum wchodzic. Ja lecialem do Tajlandii z Gulf Air, ale mozna poszukac tanszych lotow np. na http://www.travelsupermarket.com (loty chyba tylko z UK), albo na http://skyscanner.net

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •