Close

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 263

Wątek: repoglamour

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Mi się wydaje że większość fot w wydaniu AiK to są "normalne" foty - to co widzimy na ich stronach, blogach to wyselekcjonowane i dopieszczone "perełki".

    o samych warsztatach nie chciałbym pisać, tak, żeby nie było to odebrane jako forma reklamy - reklamować będziemy się oficjalnie; wszystko jest opisane na naszym warsztatowym forum.

    natomiast to, co napisałeś Wywar, jest oczywiście prawdą i nie mydlmy sobie oczu, że czyjekolwiek materiały składają się ze 100 lub 150 genialnych, czy chocby perełkowatych zdjęć. rzecz jest w czymś innym - dla mnie sprawa polega na tym, żeby utrzymać dla całości ( możliwie dobry poziom, fotografować równo, z rytmem. i w tę równą, niekompromitującą i nie nudna całość, wplatać perełki. perełki mówią o tym, gdzie jest Twój fotomounteverest, całości mówią o tym, jakie rzemiosło masz w łapie. choć wiadomo, że te perły cieszą najmocniej.

    sam podjąłem karkołomną i być może zbyt odważną decyzję i na nowej odsłonie swojej strony (premiera na godzinach) dam aż siedem całości (kazda po ponad 100 fot, będzie dobry sposób na wywołanie pawia z nudy )- z warunków super i mniej super.

    widziałem w życiu 3 całości jeffa ascougha. jedna była tak przeciętna, że łyknąłbym, gdyby była podpisana jako fotolotto, druga była średnia - taka, wydaje mi się w zasięgu. natomiast trzecia była majstersztykiem, po którym nie mogłem spać 2 noce. z zazdrości
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 09-06-2009 o 17:51

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Trzcionka Zobacz posta
    ...i na nowej odsłonie swojej strony (premiera na godzinach)...
    Hmmm... trzymam Cię za słowo. Przydało by się to wreszcie skończyć

  3. #23

    Domyślnie

    Oczywiste jest iż perełki są po to ,żeby się nimi chwalić i przyciągać klienta też. Mz takie dawanie całości może mieć swoje wady i zalety tak jak podawanie cen na www. Jednemu się to spodoba, a drugiego może znużyć ilość materiału. Wiadomo Adamie ,że działasz na terenie całego kraju i nie będziesz leciał z Krakowa do Gdańska z albumem w torbie ,żeby pokazać foty z całego reportażu ale mz powinieneś zrobić takie "całości" do oglądania nie dla wszystkich, lecz dla klientów czy zainteresowanych - dostęp na jakieś hasełko czy coś w tym stylu. Pomyśl o warsztatach on-line - może wtedy się załapie

  4. #24

    Domyślnie

    Nie zgodzę się Tobą wywar. Miarą fotografa ślubnego jest jego całościówka, jeśli ten się jej wstydzi, to coś tu jest nie tak.

    Całosciówka to nie tylko zbiór zdjęć to historia, rytm, opowieść. To wysoko ustawiona poprzeczka, by zaciekawić i nie znużyć odbiorcy.
    Zawsze można zrobić lepiej, zwłaszcza jak się ogląda swój materiał bogatszym o doświadczenie kolejnego sezonu - nie w tym rzecz. Ale zrobić/podać całościówkę dobrze - to już duża sztuka - i rzemieślnicza i artystyczna.

    Nie chcę zaostrzać apetytu przed premierą nowej strony Adama, w tym i całościówek właśnie, ale myślę, że może zmienić postrzeganie tego fachu przez kilka osób.
    Ostatnio edytowane przez kalina ; 09-06-2009 o 18:36
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kalina Zobacz posta
    Nie chcę zaostrzać apetytu przed premierą nowej strony Adama, w tym i całościówek właśnie, ale myślę, że może zmienić postrzeganie tego fachu przez kilka osób.
    oj, nie sądzę.
    daję całościówki z 2008, które lubię, ale dziś sfotografowałbym całkiem inaczej - no i z różnych warunków są.

    ale, że warto pokazywać całości - pewnie, pewnie
    Ostatnio edytowane przez Adam Trzcionka ; 09-06-2009 o 18:38

  6. #26

    Domyślnie

    A ja się z kolei z Tobą Kalina nie zgodzę - całościówka ok, ale nie na wuwuwu. Wg mnie całościówkę lepiej jest zaprezentować klientowi osobiście, album, prezentację itp... dać mu do domu płytkę niech wszystko sobie ogląda i po 4razy jak ma ochotę. Pokazując całościówkę tak dużej publiczności (w waszym przypadku bardzo dużej) trzeba liczyć się z tym ,że wystawia się na pokaz wizerunki większości osób będących na ślubie/weselu - co też może nie wszystkim się spodobać. Zresztą jak powiada reklama IKEA - "ty tu rządzisz" i zrobisz jak zechcesz. Oglądając wasze blogi i strony to cukier mi się podnosi, ale uważajcie żeby nie przesłodzić Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 09-06-2009 o 18:45

  7. #27

    Domyślnie

    Zgoda na publikację wizerunku osoby fotografowanej to osobna sprawa i nie mieszajmy jej do wizerunku fotografa. Tylko powiem, że właśnie dawanie płyty z prezentacją osobie trzeciej podchodzi pod rozpowszechnianie i jesli para nie wyraziła zgody, jest na pewno mocno nie fair, jeśli nie sprzeczne z prawem.
    To, że para wyraziła zgodę na swoją obecność na www jest oczywiste - nie wyobrażam sobie inaczej. Osobna sprawa zgoda gości - ja przyjmuje zasadę, że nie umieszczam zdjęć ośmieszających, a jeśli ktoś prosi o usuniecie - nie ma problemu. Ciężko mi wyobrazić sobie by ktoś po zgodzie Pary, na której weselu gościł, mojej dobrej woli co do usunięcia zdjęcia, występował na drogę sądową. A i tak efektem byłoby raczej umożenie:)

    Co zaś do reszty pozostaje przy swoim. Całościówka jest wizytówką. Perły i folio - piękna rzecz, budująca markę. Ale pokazanie całościowki publicznie budzi mój szacunek, bo pokazuje, że fotograf nie ma nic do ukrycia, pokazuje na co go stać. Rzekłabym, że to bardzo ważny element, czegoś co nazywam przewrotnie polityką uczciwości.

    Przewidując zarzuty, czemu u mnie nie ma - strona kuleje, jakiś czas temu posypała się - będzie nowa. Na niej będą całościówki, to pewne. Na razie wrzucam czasem na bloga.
    Ostatnio edytowane przez kalina ; 09-06-2009 o 19:40
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #28

    Domyślnie

    Dobra czemu nie ma to napisałaś, ale dlaczego od początku nie było? Czy dopiero od niedana doszłaś do wniosku ,że trzeba(wypada) pokazywać wszystko z reportażu na wuwuwu? Wiesz dla mnie to spoko - publikuj jak najwięcej - będę miał co oglądać/podpatrywać, ale dla oczu klienta może to być za duża dawka jak na raz. Co do płyty to chodziło mi bardziej o prezentację niż o pliki w pełnej rozdzielczości.

  9. #29

    Domyślnie

    calosciówka to faktycznie Fair Play.
    klienci sie "nie znają" i wybierają po tych najlepszych fotach a potem sa czesto niezadowoleni.
    znam taki przypadek- czlowiek na rynku foto slubnej od 20 lat, pokazal mlodym (moim znajomym) wypasiony album perelek (pewnie z tych 20 lat, a to na zasadzie prawdopodobienstwa czlowiek moze uzbierac 50 swietnych kadrów) no i go wzieli.
    a dalej nie opowiadam bo final oczywisty.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Dobra czemu nie ma to napisałaś, ale dlaczego od początku nie było? Czy dopiero od niedana doszłaś do wniosku ,że trzeba(wypada) pokazywać wszystko z reportażu na wuwuwu?
    Po pierwsze, do pewnych rzeczy się dochodzi na drodze rozwoju i nie ma obowiązku od razu być najmądrzejszym. Po drugie zawsze całościówki u mnie były, nawet na starszej niż obecna - "czarnej stronie", czyli około 3 lat temu. Na tej też były, dopóki się nie posypało na serwerze, ale nie chce mi się w niej grzebać, czekam na nową.

    Kiedyś obejrzałam całościówkę Davida Becksteada. Taką dla klienta, nie przeznaczoną do upubliczniania. I moje wrażenie było takie, że gdybym go zatrudniła po jego folio i dostała coś takiego z własnego ślubu, byłabym MASAKRYCZNIE rozczarowana. Ja nie chcę swoich klientów - i siebie - narażać na takie stresy

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Wiesz dla mnie to spoko - publikuj jak najwięcej - będę miał co oglądać/podpatrywać, ale dla oczu klienta może to być za duża dawka jak na raz.
    Najpierw mówisz, ze klientowi powinno się pokazywać całościówki, ale nie na www, a teraz piszesz, że to męczy jego oczy?
    Prawda jest taka, że jak materiał nużący to nuży. Cała sztuka zrobić taki, który zaciekawia.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 3 z 27 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •