Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie nowa technika robienia zdjęć?

    witam,
    nie wiem w ogóle jak to nazwać, więc nie wiem również czy ktokolwiek wpadł na robienie zdjęcia tym sposobem.
    Chodzi o długi czas naświetlania i w tym czasie wolne lub szybkie zoom'owanie, przykładowe zdjęcie: http://www.occur.pl/image,003a1f2cd4.html.
    Czy ktoś już wpadł na takie coś?

  2. #2

    Domyślnie

    No cóż. Odkrywcze to nie jest. Może było wiele lat temu, ale dziś już nie.
    Jacek

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BlackSoul Zobacz posta
    ...Chodzi o długi czas naświetlania i w tym czasie wolne lub szybkie zoom'owanie...
    Hmm. A pewny jesteś? Nie za bardzo mi się chce w to coś wpatrywać, ale raczej widzę wielokrotną ekspozycję.

  4. #4

    Domyślnie

    Przy długim czasie i szybkiej zmianie zooma efekty mogą być podobne.
    Jacek

  5. #5

    Domyślnie

    właśnie tak było robione...długi czas naświetlania (30s) i szybkie zoomowanie...
    To jak się nazywa ta technika skoro piszecie że już istnieje?

  6. #6

    Domyślnie

    kręcenie zoomem podczas naświetlania, czy jakoś tak

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Zoomowanie
    Zgodnie z teorią Kelby'ego ma 2 style:
    1. Zmiana ogniskowej podczas krótkiego naświetlania - dobre do kadrów wypełnionych szczegółami, np. perkusista za sprzętem
    2. Szybka zmiana ogniskowej przy długim naświetlaniu (pokazuje początek i koniec, stany pośrednie typu "duch") przydatna przy obiektach statycznych, m.in. architekturze.

    Osobiście pewnie bym wymyślił jeszcze parę zastosowań, ale kimże ja jestem, żeby się z tuzami kłócić...

  9. #9

    Domyślnie

    Jaka teoria Kelby'ego? Kelby i inni mają jedynie odpowiednią wiedzę (w tym przypadku elementraną) i trochę myślą. Co to za problem? Trzeba tylko rozumieć, jak są rejestrowane obrazy, mieć trochę wyobraźni i poszukać ciekawych tematów, w których można takie cuda wykorzystać. Tu nie ma żadnej wiedzy tajemnej. Tu jest tylko kreatywne myślenie, wykorzystujące wiedzę fotograficzną na elementarnym poziomie.
    Ostatnio edytowane przez JK ; 07-06-2009 o 09:29
    Jacek

  10. #10

    Domyślnie

    Jacku - użyłem słowa "teoria" w znaczeniu "system pojęciowy", co chyba było uprawnione. Zresztą nad ranem to już nie jestem taki pewny, że był to Kelby W każdym razie jeden z bardziej znanych autorów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •