Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Fotografia w namiocie... Prosze o jakies porady :)

    Sklecilem sobie cos ala namiot bezcieniowy... Wzialem dwie male lampki biurowe z zarowkami lustrzankami (tak sie one zwa?) 70 watt. Na szkielet namiotu nawinalem woal, z tylu bialy brystol, a wszystko wyglada tak:



    jak widac jakies to oswietlenie kijowe... za slabe zarowki czy moze woal za duzo swiatla zabiera? lampki byly ustawione na wysokosc kieliszka. co mozna jeszcze zrobic w tym typie fotografii?

    z gory dzieki za rady

  2. #2
    nin
    Gość

    Domyślnie

    ja nie uzywam namiotow
    cykam fotki zwyczajnie pod sciana
    efekty takie:
    http://img214.imageshack.us/img214/2552/1copyuw8.jpg
    http://img484.imageshack.us/img484/7898/2fw0.jpg
    http://img217.imageshack.us/img217/1...2p2malygn3.jpg

    tu twoj:


    do tego wystarczy byle jaki aparat i photoshop oczywiscie lampy tez sie przydaja
    nie twierdze ze nie ale zanim sie je rozlozy ustawi itp to ja zdaze obrobic zdjecie
    znacznie mniej przy tym biegajac : )

  3. #3

    Domyślnie

    swietnie Ci to wyszlo...
    zdradzisz po krotce jak to robisz?
    bo watpie, zeby recznie udalo Ci sie tak dokladnie wszystko wyciac...

  4. #4

    Domyślnie

    przy jednym zdjęciu może i racja, ale jak masz cyknąć 100 to wątpię czy będziesz szybszy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Warszawa / Włocławek
    Posty
    148

    Domyślnie

    nin, w porzadku, mozna zrobic PS wszystko, ale jak napisal ALF, przy wiekszej ilosci zdjec czy ujec danego boiektu, szybszy raczej nie bedziesz. Co do zdjec obrabianych przez Ciebie w PS, jakos cienie pod przedmiotami mi nie podchodza. Sa zbyt idealne, zbyt proste. Na przyklad ten cien pod stolem, wyglada jakbys go wstail recznie do zdjecia. Albo tak super bylo swiatlo ustawione w tych ujeciach ze cien wyszedl praktycznie idelanie pod stolem/podstawka od filizanki. Chociaz jak mowilem, zbyt idealne te cienie mi sie wydaja, jakbym widzial prsote linie dzielace coraz to jasniejsze elementy cienia.
    A moze to cos z monitorem/wzrokiem... ech, czas isc spac
    Miejsce na Twoją reklamę.

  6. #6
    nin
    Gość

    Domyślnie

    robilem packshoty po 150 zdjec i tak czy siak musialem je obrabiac poprawiac udoskonalac w reklamie produkt ma wygladac apetycznie tak by klient go od razu chcial kupic : )
    a drugi plus to taki ze moge tak obrobic nawet duza ciezarowke nie wjezdzajac nia do studia : )

  7. #7

    Domyślnie

    A ja ponawiam pytanie, jak udalo ci sie tak idealnie wyciac tlo z tych wszytkich przedmiotow?

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2006
    Miasto
    Warszawa / Włocławek
    Posty
    148

    Domyślnie

    nin, nie mowilem ze jest zle, jest ladnie, wrecz za ladnie! Do reklamy pierwsza klasa, bo tak jak mowisz, klient ma chciec to od razu kupic. Wiec jak wspomnialem, nie jest zle, - dobra robota!
    Miejsce na Twoją reklamę.

  9. #9

    Domyślnie

    yyyy, a ja sobie takie cos zrobilem samemu (cos alla stol bezcieniowy).
    niestety nie mam do tego zadnego oswietlenia sztucznego bo nie wiem jeszcze co tam dac i jak ustawic (troche mi szkoda kasy na stojaki do zarowek, wolalbym do dachu przypiac). jedyne swiatlo jakie mam to to padajace przez okno w dachum ktore znajduje sie nad stolem - takze troche kiszka, ale popracuje nad tym jeszcze.

    konstrukcja prosta:na szafce przescieradelko i podpiete do sznurka


    a to efekty:



    a co do photoshopa, to tez troche go uzywam bo jak pisalem nie mam swiatelek jeszczem, i ja tam daje kontrast i jasnosc jednoczesnie zwiekszam np o 20-30 i pozniej jakby jeszcze jakies gdzies dziwne rzeczy zostaly to pedzelkiem z ustawionym kryciem na 30-50% i przeplywem 0-50% ciapie
    N D50 | N D70s | N 18-55 DX | N 18-70 DX | (m42) Jupiter 135/3.5 | N SB-600 | Stofen | SD 1GB Extreme III | CF 1GB Extreeme III | Marumi WPC UV | Hama UV | Nikon System Bag | statyw

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •