Close

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 152
  1. #21

    Domyślnie

    Formatuje to sie dyski :P

    Zreszta sam nie wiem, spotkalem sie z oboma okresleniami odnosnie baterii. Nie zmienia to jednak faktu, ze nie ma potrzeby tego robic.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez costi Zobacz posta
    ... Nie zmienia to jednak faktu, ze nie ma potrzeby tego robic.
    dokładnie, wszystko jasne, nie formujemy ani nie formatujemy!!! używamy!!!

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosiu Zobacz posta
    Jakiś czas temu podładowałem roczne Duracell Supreme 2650 mAh pod BC-900 i sprawowały się świetnie. Faktyczna pojemność to ok. 3000mAh.
    Tak duża różnica w pojemności na plus jest praktycznie niemożliwa. Czy na pewno zmierzyłeś pojemność funkcją "test"?

    Bo jeśli po prostu odczytałeś wartość mAh po ładowaniu, to jest to błąd. Ta wartość nie pokazuje faktycznej pojemności akumulatorów, ale podaje, ile energii ładowarka "wysłała" do akumulatora. Ponieważ ładowanie nigdy nie
    przebiega ze 100% sprawnością i część energii się marnuje, to ta wartość będzie zawsze większa od rzeczywistej pojemności akumulatora. W przypadku mocno zużytych akumulatorów różnica może być bardzo duża.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  4. #24
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Eneloopy mają jeszcze jedną zaletę. Są bardzo mało wrażliwe na rodzaj ładowania. Szybko, wolno, do końca, na chwilę - jeden czort.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    Eneloopy mają jeszcze jedną zaletę. Są bardzo mało wrażliwe na rodzaj ładowania. Szybko, wolno, do końca, na chwilę - jeden czort.
    dobrze wiedzieć, sam przetestowałeś, czy wyczytane?

  6. #26

    Domyślnie

    Eneloopy w porównaniu ze zwykłymi GP (jakieś 2300 czy 2600) mimo mniejszej pojemności (2000) i tak dają radę dłużej. Poza tym nie ma stresu, że za dwa tygodnie czy miesiąc w lampie się rozładują i już nie pobłyskasz za wiele.

    Sam kupowałem tu: https://www.hurt.com.pl/?o=shpp&i=5470 - Na allegro jako "qbok" wystawiają (ja brałem osobiście).

    Do tego mam ładowarkę BC 900, bo stwierdziłem że chcę mieć raz coś porządnego, a nie ładowarki za 25zł, które ładują... różnie. Po regeneracji w tej ładowarce lekko ożyły moje stare aku, a trochę tego było, więc zamiast kupować nowe komplety do wszystkiego, używam częściowo starych, tam gdzie mogę sobie pozwolić na to. Poza tym ja lubię wiedzieć co się dzieje i ta ładowarka pokazuje wszystko.

    PS. Jestem hardcorem - eneloopy ładuję maksymalnym prądem, jaki fabryka dała (1A) i od ponad pół roku nic się z nimi złego nie dzieje.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie formatować a formować

  8. #28

    Domyślnie

    mam eneloopy i działają świetnie
    -> puszka, kilka słoików i błyskotka......

  9. #29

    Domyślnie

    Hej!

    Zgadzam sie z poprzednikie - formatuje to się dyski.

    Po kilku cyklach na- i rozładowania normalnego, same się ułożą! NIeprzekombinowujcie (istnieje wogóle takie słowo??) !! Ile zyskacie nawet jesli je rozładujecie i naładujecie ze trzy razy??? 2% ????? A moze być tak ze je zepsujecie-aku nie lubia przeładowanie. A przy dłuższym nieuzywaniu powinno sie je ROZŁADOWAĆ!!!(ale to wiedzą wszyscy)


    A teraz z życia:


    mam SB900

    Aku nie są piekielnie drogie (bo nawet tansze od ściereczki do szkieł), więc postanowiłem popróbować.

    Na pczątek poszły PHILIPS 2700. Nawet niezłe, bo to firma od wszystkiego ( czyli od ....), ale niezle sie sprawują, powiedzłabym normalnie, jak na aku za 40 pln (4 szt).Jestam z nich zadowolony i zostaną ze mną jeszcze długo.

    Po tygodniu dokupiłem sobie DURACELL 2650, i poprzeczka się podniosła. Wyraznie szybciej się "próżnią" (oddają enegrię), a co za tym idzie szybciej ładują lampe. Może nie o połowe, ale szybciej.To dobry wybór!! Nawet polecam!

    Teraz przyszedł czas na aku okrzyknięta NR ONE on the world !!! I nie mam tu na myśłi ENELOOPE...nie, nie, nie!.
    Są to SANYO 2700 takie z pomarańczowym i niebieskim paskiem. No i wtedy pojawił się uśmiech na mojej twarzy.
    To rzeczywiscie dobre aku!! Szybko oddają energie i lampa naprawde szybko sie ładuje (ok 2 sek przy pełnym rozładowaniu - to dobry wynik)
    Może i nie trzymają 100% energii przez 10 miesięcy, ale przeciez my, fotografowie, pstrykamy przynajmniej dwa razy w tygodniu, wiec nie potrzebujemy az takiej "funkcji". A kazdy rozsądny człowiek, gdy gdzieś wyrusza, to bez względu, czy aku są pełne czy nie, to i tak przed akcją je doładowuje! Bo taka jest ich funkcja i powód wymyślenia - są to akumulatory a nie baterie!!.


    A ENELOOPY??
    Swietny produkt. Są jak SANYO 2700. Tylko tyle ze trzymają dłużej prąd.
    ENELOOP mają inne i cieńsze powłoki wewnątrz, co sprawia ze wolniej się rozładowują same, ale tez szybciej oddają prąd (czyli ładują urządzenie) jak na aku 2000 mAh.
    ENELOOP mają 2000 mAh (te większe) - ale rzeczywita pojemność dochodzi do 2800 !!! I przez to wiele osób jest pozytywnie zaskoczonych !! To dobre aku dla kogos kto będzie rzadko po nie sięgał !! Ale ci co pstrykają na co dzień tez będą bardzo zadowoleni.

    Osobiście dokupię jeszcze SANYO 2700 i myślę ze to sprosta kazdym wymaganiom.


    A ładowarkę kupuje się taką, zeby ładowała różnymi prądami. BC -700, BC- 900 to optymalny wybór.
    Na weselu, zeby ewentualnie doładowała w 1,5 godziny cały komplet (pisze "ewentualnie" , bo przeciez nikt nie chodzi z jednym zestawem aku. ja mam osobiście 5 kompletów) , a w domu zeby ładowała komplet przez 16 godzin (bo aku woli mniejszy prąd przez dłuższy czas jak wiadomo).

    NIe tastowałem jeszcze GP , VARTY i ENERGIZER , ale myśle że nic nie wymyślą ponad to.Miałem kiedyś i nie rozłożyły mnie na łopatki.

    A podróbki z hasłem 50000000 mAh , to można sobie w du.... podarować.


    Polecam SANYO 2700 i DURACELL 2650. W drugiej kolejności ENELOOPE 2000 ( dla kogoś kto rzadko sięga po aku).

    Pozdrawiam!

  10. #30

    Domyślnie

    Eneloopów używam w gripie do D300, szczerze mówiąc nie miałem nigdy lepszych aku. Nie udało mi sie ich rozładować podczas jednej sesji. Przychodzę do domu rzucam aparat, za trzy dni znowu idę w plener i cały czas jest energia. Muszę jedynie do lampy dokupić jeszcze jeden komplecik. W Metz-u 48 używam Hahnela 2350mAh i po czterech latach ładują się jeszcze do 2000mAh.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •