Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w doborze obiektywu.

    Witam
    To mój pierwszy post na tym forum wiec na początek chciałem się przywitać z forumowiczami
    Forum czytam już od jakiegoś czasu i już mi pomogło w wyborze mojej pierwszej lustrzanki. Wybór padł na D80.
    Na razie doświadczenia nabywam na Fuji 6500fd.
    No i właśnie mam okazje kopic D80 razem z obiektywem N18-55 i tak się zastanawiam czy to trochę nie zamalo.
    Fotografuje głownie dzieci w plenerze (portrety jak i cale postaci). czy ty obiektywem coś zdziałam?
    Na pewno kiedyś (jak finanse pozwolą) będzie jakaś stalka, 50 lub 85 jeszcze nie wiem.
    Moje pytanie czy może lepiej odpuścić sobie tego 18-55 i na początek kupić jakiś bardziej szeroki obiektyw może 18-105.
    Aha w niedługim czasie szykuje mi sie wesele i tam tez bym chciał coś podziałać oczywiście amatorsko i prywatnie.
    Dzieki z góry za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    N18-105mm będzie lepszym wyborem i na wesele też wystarczy ,
    na wesele dokupiłbym też SB-600 .

  3. #3

    Domyślnie

    Albo Sigma 18-125 (zaczyna się od f/3. stabilizacja, metalowy bagnet i trochę większy zakres. Bardzo lubię to szkło. Sam planuję zakup gdyż cierpię z powodu stabilizacji
    SIGMA + PENTAX

  4. #4

    Domyślnie

    D 80 to naprawde dobry wybór. Ja mam kitowy 18-105 i na początek jest naprawde super ( żeby nie powiedzieć ze najlepszy kitowy obiektyw). Nie kupuj nic krótszego bo po paru miesiącach stwierdzisz że N18-55 jest zdecydowanie za krótki. A co do SB-600 jeżeli masz zamiar robić tylko fotki dzieciom to spoko ale na wesele radziłbym coś lepszego jak nie SB-900 to na pewno SB-800. Pisze tak bo sam doświadczyłem tego na własnej skórze. Lepiej jest dołożyć trochę więcej kasy niż później żałować.\\Takie jest moje zdanie
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  5. #5
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kargulo Zobacz posta
    A co do SB-600 jeżeli masz zamiar robić tylko fotki dzieciom to spoko ale na wesele radziłbym coś lepszego jak nie SB-900 to na pewno SB-800. Pisze tak bo sam doświadczyłem tego na własnej skórze. Lepiej jest dołożyć trochę więcej kasy niż później żałować.\\Takie jest moje zdanie
    Mozesz napisac, czego zabraklo Ci w SB-600 na weselu?

  6. #6

    Domyślnie

    zawsze jest miec w zapasie niż marudzić ze za mało, a czesto na weselach tak bywa. A na weselu było ok (jako amator) ale mogło być lepiej
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

  7. #7
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kargulo Zobacz posta
    zawsze jest miec w zapasie niż marudzić ze za mało, a czesto na weselach tak bywa. A na weselu było ok (jako amator) ale mogło być lepiej
    Jasne, zawsze mozna kupic ciezarowke aby przetransportowac paczke zapalek

  8. #8

    Domyślnie

    Na wesele kup lampę (dowolną-SB400, 600, 800 lub 900), a na obiektyw zbieraj. 18-105 jest nie wiele lepszy od 18-55 (poza zakresem). Na weselu 55mm Ci wystarczy.
    Pozdrawiam
    D800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maki Zobacz posta
    a na obiektyw zbieraj.
    A jaki miałyby to być, tzn jaki byłby najlepszy do moich potrzeb ??

  10. #10

    Domyślnie

    andrew8202 najlepiej kupić coś o stałym świetle f2,8 ... Tamron AF SP 17-50 mm F/2,8 XR Di II LD
    tańsza propozycja to Sigma 17-70 mm f/2.8-4.5 DC MACRO .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •