Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    flodins
    Gość

    Domyślnie L3 dziwna kropka na obiektywie

    Witam

    Mam coolpix'a L3 od nie dawna zauwazyłem ze na zdięciach powtarza się irytująca kropka. Jej intensywność rośnie wraz z zoomem co wskazuje ze jest to zabrudzenie optyki , czyściłem obiektyw wielokrotnie(moze sa słabo?, czym polecacie ? ) więc wydaje mi się ze jest to zabrudzenie od srodka ale nic nie widać pod światło zaglądająć do obiektywu, ponizej wstawiam zdięcia z tą irytującą kropką, proszę o pomoc jak to zlikwidować lub ew czy kwalifikuje się to na gwarancję bo aparat jest prawie nowy




  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda jak brud na matrycy.
    SB800 + ciężka torba ( oprócz talentu )

    "lepiej milczeć, wtedy nawet głupca moga wziąć za mędrca"

  3. #3

    Domyślnie

    jak sie wystrzy plamka na wiekszych przyslonach to masz syfa gdzies w okolicy matrycy, wiec w tym przypadku serwis nikona i czekanie do usra... smierci...
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  4. #4

    Domyślnie

    No, no. A mówili, że to tylko przypadłość lustrzanek z wymienną optyką.
    Jacek

  5. #5
    flodins
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez glisek
    jak sie wystrzy plamka na wiekszych przyslonach to masz syfa gdzies w okolicy matrycy, wiec w tym przypadku serwis nikona i czekanie do usra... smierci...

    mógłbyś jaśniej?, nie rozumiem (: wystrzy plamka na wiekszych przyslonach

  6. #6

    Domyślnie

    no dobra zjadlo mi "o" w "wyostrzy"
    reszte chyba zrozumiales?
    jak nie to łopatologicznie:
    robisz zdjecie z duza liczba przyslony (pewnie gdzies na dole ekraniku na zielono, albo czerwono), oczywiscie robisz to w trybie A, lub M. Z programami tematycznymi sie nie uda.
    Teraz dalej...
    jezeli na tak zrobionym zdjeciu ta plamka stanie sie bardziej ostra, to juz wiesz co...
    znaczyc to bedzie, ze masz paprocha albo na matrycy, albo na ostatniej (czyt. najblizej matrycy) soczewce.
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •