Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Ustawienia kolorów, kolory w internecie, kolory na papierze...

    Wiem że poruszam temat o którym napisano całe ogromne książki. Zwracam się do profesjonalistów, z poważną sprawą. Co zrobić aby zdjęcia z którymi sobie walczę w PS, wyglądały tak samo w oknie PS i tak samo w windowsowej przeglądarce zdjęć i przede wszystkim na stronie internetowej.

    Wątku koloru na papierze poruszać nie chcę, bo tego sporo na forum.

    Mnie niepokoi fakt iż robię sobie jakieś zdjęcie w PS, zapisuję je i publikuję, chociażby na moim blogu. Jestem pewien że kolorystyka jest inna, bo widać to gołym okiem. Mam wrażenie że ze zdjęcia odjęto sporo saturacji. zaczynam kombinować przewidując obraz z przeglądarki, i podkręcam sztucznie parametry w PS.
    Co zrobić żeby obraz z PS był identyczny jaki wyświetli się w sieci? Co zrobić abym miał pewność że te kolory jakie ja widzę podczas obróbki, zobaczą inni oglądając moje zdjęcia na mojej stronie internetowej?

    Proszę wszystkich o radę i konfigurację która rozwiąże mój problem.

  2. #2

    Domyślnie

    przecież o tym są tu setki stron !
    Profil kolorów - PS to jedno, przeglądarka to drugie, a www to trzecie. Dorwij przeglądarke z profilami kolorów, na przeglądarce internetowej tez ustaw profil kolorów i wszedzie widzisz tak samo.
    Tu jest co najmniej 100 stron o tym

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jest 100 stron. Gdzie na każdej masz napisane co zrobić żeby w labie uzyskać zdjęcie jak z ekranu. A mi chodzi stricte o ujednoliceni kolorów w samym materiale cyfrowym...

  4. #4

    Domyślnie

    owszem jest 100 stron na temat ujednolicania kolorów i tego co widzimy na ekranie z tym co odbieramy z labu.
    Jest tez kolejne 100 stron o profilach kolorów.
    Instalacja przeglądarki z profilami kolorów i instalacja np Firefoxa i w nim profile kolorów równiez. Wszystko na sRGB i wsio - proste, co ?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Wszystko na sRGB i wsio
    Wlasciwie to tak Nie potrzebne Ci wtedy nawet przegladarki z modulem zarzadzania barwa (no chyba, ze masz monitor szerokogamutowy) bo jest to standardowa przestrzen dla sieci. A jak wyrenderujesz sobie obrazek do AdobeRGB to po wykonaniu wszelakich czynnosci zwiazanych z postprocessingiem skonwertuj sobie do sRGB i nie bedzie problemu
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •