Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o redukcję filtrową ??

    Witam
    Posiadam filtr polaryzacyjny kołowy na gwint 67 i chciałbym go zamontować na gwincie 55, znalazłem na Allegro odpowiednią przejściówkę ale pojawiła się wątpliwość czy nie spowoduje to spadku skuteczności filtra ?? bądź innych dolegliwości ??
    Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu redukcjami ? czy polaryzator zachowa w pełni swoją funkcjonalność po zastosowaniu redukcji ?
    Pozdrawiam Tomasz

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki Piotr_ też tak myślałem, ale wolałem się upewnić
    Pozdrawiam Tomasz

  4. #4

    Domyślnie

    Nie tylko ok - to świetne posunięcie z punktu widzenia ekonomii i wygody - nosisz kilka redukcji a nie kilka filtrów, więcej miejsca w plecaku itd. A jak dokupisz dekielki -3mm w stosunku do średnicy filtra to bez problemu je założysz (np. 52mm do obiektywu z filtrem 55mm i nakręconą redukcją). Troszkę słabiej się trzymają, no ale zawsze lepiej niż próbować na polara zakładać ;P
    D90|S17-50|N35 1.8|N50 1.8|S70-200|SB600|tanie studyjne klamoty
    10zł miesięcznie na jakąś fundację na rzecz dzieci - świata nie zbawisz, a kogoś uszczęśliwisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko trzeba uważać, bo zbyt duża rożnica w średnicach może uniemozłiwić założenie osłony przeciwsłonecznej...
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FlashGordon Zobacz posta
    Nie tylko ok - to świetne posunięcie z punktu widzenia ekonomii i wygody - nosisz kilka redukcji a nie kilka filtrów
    Tia... tylko jak przy polarku czy szaraczku (ale nie połówce!) ma to jeszcze jakiś sens tak przy pozostałych to mówiąc delikatnie bzdura

    A najlepszy to Cokin
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •