Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Post moja pierwsza sesja

    moja pierwsza sesja zrobiona w pochmurną pogodę
    1.2.3.4.
    resztę zdjęć mam na cubeo carbonmade

    bardzo mi się przydadzą wskazówki co do robienia takich zdjęć w pochmurną pogodę
    nikonem d60 18-55mm
    dzięki za komentarze i wskazówki

  2. #2

    Domyślnie

    Pochmurno też może być fajowo. Miękkie światło jest wtedy i czasem zabawa z WB daje zaskakujące efekty
    20/1.8 | 105/2.8 | ...

  3. #3

    Domyślnie

    przeostrzone nieco. Na trójce dość niekorzystne ułożenie modelki - nie, żebym miał coś przeciw takim pozycjom - ale na zdjęciach coś mi się to średnio widzi

  4. #4

    Domyślnie

    Nie za bardzo wykorzystałeś atuty modelki (np. długie nogi)... do takich zdjęć użyj końcówki swojego szkła czyli 55 i jak najmniejszej wartości przysłony. Dzięki temu "odetniesz" postać od tła.
    Pokaż któreś zdjęcie w kolorze.

    Zdjęcia w pochmurną pogodę można trochę "podrasować" na etapie obróbki na kompie, podnosząc lekko temp. balansu bieli.

  5. #5

    Domyślnie

    nalezało uzyc blendy albo doswietlic lampa.
    na 3 modelka ma dziury czarne zamiast oczu
    pozy wygladaja na dosc przypadkowe

  6. #6

    Domyślnie

    3 trochę niefortunni, bo jak się patrzy to wzrok na pewno nie idzie na twarz
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  7. #7

    Domyślnie

    mz nieudana sesja, ratowana konwersją do BW i (prze)ostrzeniem
    1 znośna
    2 po pierwsze ludzie w prawym dolnym rogu, po drugie, zasada umieszczania czegoś w rogu zdjecia jest taka, że się to automatycznie powiększa no i powiększyłeś... łydkę... brr
    3 zupełnie niezrozumiały pstryk,
    4 no cóż, widać że modelka zacna, ale nie wykorzystana, jej lewa noga stoi dziwnie :\

    koledzy już napisali, że i w pochmurną pogodę można, przede wszystkim w taką pogodę należy unikać tak kontrastowych zestawów kolorystycznych, bo Ci się rozjechały, bluzka na granicy przepalenia gdzieniegdzie, a w czerniach strata szczegółów, na żadnej fotce tak naprawdę nie widać prawie twarzy modelki (więc skąd dział portret?) a wystarczyło focić ją z góry - np. wejść na ławkę
    modelka pikna więc try again, powodzenia i wytrwałości życzę
    U born unique don't die as a copy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •