Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Niedociągnięcia w naświetlaniu wg. "FOTO"

    Ze zdumieniem przeczytałem wątek na grupie prfc, opisujący rzekome problemy z naświetlaniem w D70. Problem został opisany w magazynie Foto 04/2004 (przy okazji jeśli ktoś ma, bardzo proszę o skan albo fotę recenzji). Aparat został tam oceniony jako dobry amatorski, jednak zwrócono uwagę na problem z tytułu. Zastanawia mnie jaki to problem mogli mieć recenzenci tego magazynu? Naświetliłem już kilka tysięcy klatek. 90% nie można nazwać zdjęciami ale samplami zdecydowanie tak. Nie spotkałem się z problememi w tym zakresie. Oczywiście zdarzały się wyjątki w których brakło mojego zdecydowania w którą strone zrobić korekcję, ale nigdy nie nazwałbym tego niedociągnięciami Nikona... Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie jw

    Zrobilem okolo 1000 zdjec i sampli; Z 4. roznymi obiektywami; Bez lampy, z lampa wbudowana i z SB800; Nie zauważylem żadnej wady. A to, ze plik z apratu można/trzeba potraktowac jak negatyw pod powiększalnikiem i pobawić się z nim w jakims edytorze jest chyba czyms normalnym.
    Tam przynajmniej myślę.
    Pozdrawiam

    Bogdan

  3. #3

    Domyślnie

    Szkoda ze nie ma gdzies tego tekstu. Jaki to jest numer? Moze gdzieś znajdę i przeczytam, mimo ze odkad kupiłem aparat to czytanie kolejnych recenzji juz mnie nie bawi
    pozdrawiam Sebastian

  4. #4

    Domyślnie

    Numer z kwietnia...

  5. #5

    Domyślnie Recenzja z FOTO

    http://aldico.webpark.pl/str2.jpg
    http://aldico.webpark.pl/str3.jpg
    http://aldico.webpark.pl/str4.jpg

    Polecam od rozdziału o balansie bieli.

    Jak się wyczerpiecie limit transferu to trudno
    Wtedy zapraszam za jakiś czas

    Pzdr.

  6. #6
    Kaleid
    Gość

    Domyślnie

    Kolejna nieprawidlosc: D70 nie ma matrycy SONY

  7. #7

    Domyślnie

    Wlasnie chcialem Cie o to zapytac. Inna jest chyba faktyczna liczba pikseli niz w D100.

    Maroo, dzieki za skan

  8. #8

    Domyślnie

    nie jestem jakims fanatycznym zwolennikiem nikona i nie czytalem artykulu w foto. uwazam jednak ze d70 naswietla rzeczywiscie dobrze w przewazajacej wiekszosci przypadkow. i wiemy to wsztscy, dla tego moze lac na foto. moze pisal to jakis fanatyk konkurencyjnego systemu, lub poprostu amator dla ktorego pojecie obrobki jest tajemnica. niestety musze wam powiedziec ze tego typu frazesy i ogolne stwierdzenia w odniesiemiu do innych marek niz nikon mozna znalezc na tym forym w poscie: dlaczego wybrales nikona. wszedzie mozna spotkac oszolomstwo.

  9. #9

    Domyślnie

    a o co wlasciwie chodzi z ta matryca sony ?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja uważam ... że naświetla genialnie.. wręcz naprawia ludzkie błędy!

    w życiu nie mialem tak mało przepaleń.. nawet w pochmórne brzydkie dni!
    www.trphoto.pl
    D70(NIE CHCE GRIPA) / D200(MAM GRIPA) Nikkor 10.5mm/50mm/28-70mm/80-200mm SB 26/800 ..I na smaczek ... 622 Sunpaczek

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •