Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 83
  1. #1

    Domyślnie Pomysł na bitwę: Zdalne sterowanie... mailem

    Witam
    Po wymianie korespondencji z elixem i za jego błogosławieństwem pragnę przedstawić pomysł, sam w sobie niezbyt nowy, ale naszym zdaniem wart odświeżenia. Zadanie jest dla każdego, kto ma ochotę wypróbować swoją ocenę potencjału tematu jak i komunikatywność.

    Żeby nie zanudzać, w skrócie:

    Bitwa polega na wyborze bardzo ogólnego tematu (np. miejsce, budynek itp.) i osoby, która wykona zdjęcia ściśle według przekazanych przez pojedynkowiczów instrukcji. Nazwijmy ją roboczo "Pilotem". Z oczywistych względów Pilot nie powinien być zbyt doświadczony (żeby nie korygował odruchowo instrukcji), ale też nie zielony, żeby rozumiał co się do niego mówi Istotne także jest, żeby nie ograniczać za mocno ekspresji uczestników (czyli nie narzucać reguł co do typu zdjęcia (pejzaż, makro, portret i co do głowy przyjdzie), ale też nie narażać pilota na niebezpieczeństwo czy koszty.

    Przebieg: Pilot wykonuje zdjęcia (powiedzmy 2 na uczestnika) i odsyła RAWy. Każdy uczestnik wybiera 1 najlepsze i wstawia do oceny na zwykłych zasadach pojedynków. Potem głosowanie i zbieranie zasłużonych pochwał/krytyk.

    To tyle tytułem wstępu. Jeżeli będzie zainteresowanie elix obiecał przekleić wątek do dalszej obróbki (napomknął też o oddzielnym dziale )

    Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę ten opis zamieszałeś tzn. to co napisałeś do mnie na PM było bardziej dla mnie czytelne ale żeby nie było niedomówień to ja to zrozumiałem tak:

    1. Zdjęcia robi jedna osoba (najlepiej niezbyt doświadczona, chętna do nauki) - "uczeń"
    2. Zdjęcia powstają na podstawie wskazówek otrzymanych od uczestników "mentorów" - każdy z nich przesyła swoje wskazówki do "ucznia"
    3. "Uczeń" realizuje temat wg. zadanych przez "mentora" zaleceń i przesyła mu gotowe zdjęcia (2-3) z których ten wybiera jego zdaniem najlepsze i publikuje.
    4. Z oczywistych względów liczba mentorów musi być ograniczona

    Wątek/pomysł jak najbardziej do dyskusji. Byłaby to przede wszystkim szansa dla niedoświadczonych na "lekcję" fotografii w praktyce.

  3. #3

    Domyślnie

    widac, ze nie ma tu niedoswiadczonych sami wyjadacze
    no to ja sie moge na mentora zglosic

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za odzew Już ten pomysł pogrzebałem, a tu proszę. Może jeszcze ktoś się zdecyduje. Ja sam jestem gotów uzupełnić lukę w mentorach lub uczniu w zależności od potrzeb.
    Pozdrawiam.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2009
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    154

    Domyślnie

    Ja też chętnie wziąłbym udział... Raczej jako uczeń ;P
    Magnezowe cos z lusterkiem w srodku, zoltym paskiem i do tego sloiki
    Pozdrawiam, Kamil

  6. #6

    Domyślnie

    widze że zainteresowanie niewielkie póki co - ale zgłaszam się jako uczeń. a właściwie uczennica

  7. #7

    Domyślnie

    z checia - jako uczen

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki za zgłoszenia, z oczywistych powodów uczeń może być tylko 1 w jednej bitwie, ale jeżeli uda się ją przeprowadzić, może będą następne.

    Dalej czekamy na mentorów, myślę że powinno być 4, a więc ZGŁASZAĆ SIĘ! Jesteście strachliwi, leniwi, czy jak?
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wiem czy się załapię bo skoro 1 uczeń ale....
    Zgłaszam się jako bardzo początkujący (wraz z młodą uczennicą szczegóły)
    Do mentora daleko mi......
    NIKON D90 + 18-105 VR

    www.eagles.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Heh ja tez chce....plissss....
    Na mentora to moze slaby jestem....ale jako uczen
    Choc chetnie bym dostal czyjegos RAWa do zabawy.....byle krajobraz!

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •