Close

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 170
  1. #1
    senrowski
    Gość

    Domyślnie Ślubniaki pomocy

    Witam wszystkich forumowiczów, słuchajcie mam prolem chcę się przesiąść na pełną klatkę , wyprzedaje swojego DX D200 17-55, i proszę o pomoc zastanawiam się nad Canonem 5D mark II i stałkami chodziło by mi o 50 mm 1.2 i 85mm 1.8, na początek, jednak mam sentyment do nikona i zastanawiam się jeszcze nad D700. Aparat ma służyć do ślubniaków. Jestem jesczcze młody więc prosze was doświadczonych o pomoc w podjęciu decyzji a może pomóżcie mi skonfigurować zestaw . budżet jakim dysponuję to 15 tys. pozdrawiam.

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    skoro robisz śluby to chyba jesteś doświadczony i wiesz czego ci potrzeba.

    jak koniecznie musisz mieć 50/1.2 to wyboru wielkiego nie masz

  4. #4

    Domyślnie

    A to zestawem D200 + 17-55 nie da się robić ślubów?
    Dlaczego postanowiłeś zmigrować na FX w ogóle?
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  5. #5
    senrowski
    Gość

    Domyślnie

    Mam Doświadczenie owszem ale Zastanawiam się mocno między Canonem a NIKOnem bo każdy z nich proponuję coś ciekawego. no ale Stałki Canona bardzo kuszą światło 1.2 50 jak i 85 to petara jest

  6. #6

    Domyślnie

    Adam Trzcionka kiedyś napisał na swoim blogu coś co Ci trochę powinno podjąć decyzję:

    "Dwa systemy: plusy ujemne, plusy dodatnie. Systemy wobec siebie komplementarne, wszędzie, gdzie potrzeba szeroko lub szybko, gdzie liczą się sekundy, fantastycznie spisuje się nikon. Tam, gdzie czas nie gna, np przy portretach, bardziej statycznym reportażu, gdzie chciałbym powalczyć o obrazek, canony z jasnymi Lkami są dla mnie nadal niezastąpione. Wady? jedna: ciężar zestawu. Jeszcze w marcu były chwile, kiedy byłem zupełnie zdecydowany sprzedać d3. A to ciężar, a to kolory, a to brak szkieł. Problem kolorów - poświęciłem intensywny tydzień na ich męczenie - przestaje istnieć. Szkła świetnie się uzupełniają. Dotąd moim absolutnym fetyszem było 85LII - cmokałem nad nim, że to obiektyw podarowany Ziemianom przez kosmitów. Dzisiaj czuję, że ten podarunek był hojniejszy, ekumeniczny i w paczce był także nikor 14-24/2.8, fenomenalne szkło! Pierwszy raz na reportażu używałem 5d2 - krótko mówiąc to aparat znacznie lepszy, niż może wydać się po lekturze specyfikacji."


    Pozdrawiam!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7
    senrowski
    Gość

    Domyślnie

    Da się robić !!! robiłem owszem ale ciemny kościół to odrazu szumy iso 800 maks, a ja chce se włącyć iso 1600 poza tym mój nikonek już jest staruszek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez senrowski Zobacz posta
    Mam Doświadczenie owszem ale Zastanawiam się mocno między Canonem a NIKOnem bo każdy z nich proponuję coś ciekawego. no ale Stałki Canona bardzo kuszą światło 1.2 50 jak i 85 to petara jest
    może i jest petara, ale mi nie przeszkadza ich brak w Nikonie tylko kwestia czy cie na nie stać 50/1.2 i 85/1.2 to około 15k czyli tyle ile budżet jaki posiadasz a gdzie puszka??

    Trzeba sobie opowiedzieć na jedno ważne pytanie czy się ma zamiar kupić te szkła bo jeśli nie to nie stanowią one żadnego argumentu przy podejmowaniu decyzji

  9. #9

    Domyślnie

    D 80 spokojnie robiłem na ISO 1000 i nie ma szumów wiec nie wiem o czym Ty piszesz, chyba że zdjęć nie robisz na papierze tylko oglądasz kropy 200% na monitorze
    D80 + 18-200 VR + Tamron 17-55 f2.8 + 50 1.8 + SB 600

  10. #10

    Domyślnie

    Co do 85-tki: mam doświadczenie zarówno z wersją Nikkor 85 1.8 jak i Canon 85 1.8 USM
    (Edit: Aha, pisałeś o 85 f1.2.... bogaty człowiek z Ciebie

    Poza tym, że Canon ma wspomniany USM - optycznie te obiektywy są IMO identyczne.

    Pytanie, czy 50 1.2 canonowska jest warta zmiany systemu. IMO - teoria naciągana.

    "Piątka" mark drugi jest droższa niż siedemsetka w tej chwili. No ale tam dodają jak wiadomo gratis plastykę.
    Jeśli różnice w użytkowaniu 5MarkII a D700 są takie same, jak pomiędzy 40D i D300 (z obiema puszkami miałem duży do czynienia) - to ja bym został przy Nikonie
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •