Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Za krótka kołdra czyli komputer czy monitor.

    Domowy księgowy ograniczył moje planowane zakupy i zamiast zmienić stary złom komputer wraz z monitorem na nowe cacka mogę jedynie wydać około 3k na jedną z tych rzeczy.

    A sprzęt mam teraz nietęgi: athlona xp 2800, z 1,5 gb i grafiką gforce 7600gs. Przyzwoicie okrojony system ( na tyle, że nawet cnx2 po wyłączeniu odszumiania mnie nie zabijał (nie mówię o batch-procesie).
    Jednak po licznym próbach oprogramowania stanęło na LR i ten "jakoś sobie radzi", choć i tak ogromnie wiele to pozostawia do życzenia.

    Do tego stary crt lg flatron 17 dopełnia tragicznego obrazu całości.

    Co robić? Zmieniać monitor (myśle o eizo s2231 bądź s2232 lub jednym z polecanych tutaj neców) i męczyć się z wolną jednostką centralną czy też mieć szybkiego kompa, ale okropnie zły monitor.

    Niby odpowiedź nasuwa się sama a jednak może nie jest to takie oczywiste, bądź istnieje trzecia droga?

    T.

  2. #2

    Domyślnie

    Monitor oczywiście, zobacz na Neca P221. Sprzęt komputerowy i tak starzej się na tyle szybko, cokolwiek kupisz wyjdzie nowy LR i znów bedzie za wolno. A porządny monitor przynajmniej kilka latek posłuży. Za reszte 3k - monitor powinno wystarczyć na mniejszy lub większy upgreade.

  3. #3

    Domyślnie

    Monitor i dorzucic ramu (to naprawde nieduze koszta teraz) do pieca

  4. #4

    Domyślnie

    Monitor + ram. Pracuję na takim zestawie i niczego mi nie brakuje. Podobny komputer do obróbki grafiki wystarczy jeszcze spokojnie na rok.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez terpsych Zobacz posta
    Niby odpowiedź nasuwa się sama a jednak może nie jest to takie oczywiste, bądź istnieje trzecia droga?
    T.
    Jak najbardziej istnieje tylko to droga dla rozsądnych i kompromisowych ludzi.
    Sprzedać pozostałości po starym zestawie.
    Kupić-złożyć komputer za 2000zł spokojnie się da, a za 1000 zł plus coś tam dodatkowo ze starych klamotów kupić tani monitor 19 calowy na matrycy MVA czy PVA lub nowe Eizo wchodząc jakiś mały kredycik na parę setek złotych. Przyzwoite monitory na PVA lub MVA zapewniające względnie poprawna pracę da sie spokojnie do tysiaka kupić nowe lub używane za dużo mniej. Pracuje na takich dwóch budżetowych na MVA i PVA - marek nie wymienię i na prawdę daje radę Owszem dla wielu osób to wyroby monitoropodobne tak jak dla niektórych to D700 jest aparatopodobnym sprzętem bo prawdziwy to dopiero jest D3x. Nie dać się zwariować to podstawa, aaaaaaa i te monitory trzeba wyregulować, przynajmniej to co się da
    Komputer za 2000zł da się zrobić taki, że ze wszystkim sobie da radę i to szybciorem będzie śmigał.
    Zerknij do wątku SKŁADAM KOMPUTER -gotowy zestaw jest podany.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 22-05-2009 o 11:17
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też uważam, że ta trzecia droga nie jest zła. Monitor panorama mnie jakoś nie przekonuje. Wolałbym klasyczny lub tandem. Jednak to moje zdanie. Każdy ma możliwość wyboru. I grafikę weź raczej ATI (Sapphire). O Matrox nie wspominam, drożej może wyjść.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •