Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39
  1. #21

    Domyślnie

    Mario, czy mógłbyś opisać usatwienie obiektywu względem aparatu, czyli to jest tylko pochył, a może jeszcze obrót obiektywu (ileś tam stopni, %) oraz usatwienie względem obiektu fotografowanego..

    Czy pomiar swiatła w przypadku takiej konstrukcji musi być korygowany?

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  2. #22

    Domyślnie

    zarowno ustawienie tilta jak i obrot obiektywu zalezy od sceny jaka chcesz sfotografowac,od kąta pod ktorym masz ustawiony aparat,do tych zdjec mozna wykorzystac rowniez shift by korygowac pochylosci fotografowanego przedmiotu
    generalnie to uzywanie tych szkiel zwalszcza w przypadku fotografowania malych rzeczy z bliskich odleglosci nie jest latwie
    poprostu wizjer nie wszystko pokazuje
    pierwsze proby wygladaly tak ze stosujac rozne ustawienia tilta obraz w wizjerze byl taki ze a to ostra byla gora a to dol i tak tez fotki wychodzily
    niedawno znalazlem strone w necie pokazujaca jak tego ustronstwa uzywac
    ustawiam poklon tak zeby lapac ostrosc na najblizszy i najdalszy punkt jaki ma byc w zaklesie GO
    w wizjerze wyglada to tak ze ostre sa jedynie 2 przeciwne krawedzie,reszta rozmyta ale na zdjeciu wsyztko jest zyleta
    Road to Manila

  3. #23

    Domyślnie

    Mario - mógłbyś wkleić tego linka?
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    Właśnie... nie mogłem tego pojąc. Dzięki za link

    Jeszcze jakbyś napisał co z pomiarem światła, czy występują jakieś anomalie ?

    .
    . . . - - - . . .

    Bla, bla, bla

  6. #26

    Domyślnie

    anomalie wystepuja,glownie przy shiftcie,popiar wariuje i zdjecia czesto wychodza mocno przeswietlone
    przy tiltcie troche niedoswtetlone
    najlepiej zmierzyc i zablokowac swiatlo przy TS ustawionych na 0
    Road to Manila

  7. #27

    Domyślnie

    Mario, jak z ostroscią tego szkła
    Zastanawiam sie nad nim do makro.

    pozdrawiam
    "czuję jak rodzi się moc"

  8. #28

    Domyślnie

    testow i porownan nie robilem ale ostrosci nie mozna mu odmowic
    Road to Manila

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Zajrzałem na tą stronę i obejrzałem podlinkowane galerie. Brakuje zdjęć z Araxa 80mm, tylko kilka sampli wychodzi z wyszukiwarki. Ciekaw jestem jak portrety z tego wychodzą i czy można tym szkłem zarabiać czy jednak to tylko do zastosowań amatorskich (w imię zasady- jaka cena taka jakość)? Po ilości soczewek w specyfikacji widać, że 35mm lepszy i przez to droższy (685 USD).
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  10. #30

    Domyślnie

    Jakoś dziwnie ARAX 80 przypomina standard do Średnioformatowego Kijewa...
    A ten nawet na 6x6 mocarzem nie był.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •