Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Kwokacz ...

  1. #1

    Domyślnie Kwokacz ...

    ... to sporych rozmiarów, szybki, płochliwy i ... piękny siewkowiec. Oto kilka kadrów z mojego spotkania:

    1.

    2.

    3.
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  2. #2

    Domyślnie

    zazdroszczę sptokania... gratuluję zdjęć Kurcze, nad morzem się pewnie teraz dzieje, co ?

    [ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 9:52 pm ]
    troszkę mnie drażnią ratowane przepały... za silne światło i za mała korekta chyba troszkę... Wcześniej się nie dało ?

    [ Dodano: Czw Wrz 14, 2006 9:55 pm ]
    pozwoliłem siobie podejrzeć exify... korekta w takich przypadkach jest konieczna. Nawet przy niekompresowanych nefach na D200 I to spora, często -1ev może nie starczyć...
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Kapitalne zdjęcia! Również gratuluję.

  4. #4

    Domyślnie

    Miło jest oglądać ptaszka, którego się nie widzi na "dzień dobry"
    Przeloty rozpoczęte, będzie się działo oj będzie

    Pozdrawiam Antek
    Nikon + sporo gratów pasujących do niego Aktualnie wszystko do sprzedania- koniec z fotografią ze względu na wiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Dwójka swietna, trochę jak znak drogowy wskazujący kierunek


  6. #6

    Domyślnie

    rocznik70: oj dzieje się dzieje. Nad zatoką pucką (Beka, Rewa) czujesz sie jak na lotnisku. Tylko zamiast samolotów przelatują klucze ptaków. Tysiąąąące kormoranów i kaczek rożnej maści i wielkości. Siewkowców jakby mniej. Poza biegusami zmiennymi (bo tych tradycyjnie mnogo) pojedyncze sztuki. Niestety obecnie jest bardzo wysoki poziom wody i plaże są zalane. To co pozostaje przykrywają nanoszone przez fale wodorosty. Ogolnie więc żeby znaleźć dobre tło trzeba się troche nagimnastykować.

    Co się tyczy przepałów to masz całkowicie rację. Zdjęcia robiłem z podchodu i nieżle się natrudziłem żeby podejść do kwokacza na tą odległość (poza lekko kadrowanym trzecim zdjęciem to są pełne klatki). Gdy już usadowiłem się odpowiednio to z wrażenia jakby mózg mi wyparował. Zapomniałem o korekcji naświetlania, trybach pomiaru światła i tym podobnych rzeczach. Myślałem tylko by nie spłoszyć ptaka. Gdzie mi tam w głowie było sprawdzić na LCD przepały . Obserwowałem go z godzinę (porównywałem czasy pierwszego i ostatniego zdjęcia) a wydawało mi się że trwało to 10 min. W samochodzie dopiero zauważyłem że większość zdjęć wyszła mocno przepalona (niestety kontrasty na zdjęciu spore i słońce choć wrześniowe było już za wysoko). Ale co widziałem na żywo to Moje

    Cieszę się że zdjęcia się podobają.
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  7. #7

    Domyślnie

    ale przepały hehehe
    uwielbiam tego ptaka, zwłaszcza gdy żeruje w płytkeij wodzie,
    niestety nie dane mi było w tym roku
    najlepsza jednak trójka
    pozdrawiam
    ale mnie bierze, ech
    "czuję jak rodzi się moc"

  8. #8

    Domyślnie

    jurgen: no niestety przepały, ale obiecuje poprawe
    Ptak niesamowicie ciekawy. Zwykle biega jak oszalały wzdłuż plaży po kostki w wodzie i wypatruje czegoś do jedzenia by rzucić się błyskawicznie na to coś. Ciężko za nim nadążyć a co dopiero ciekawie umieścić w kadrze. Gdy się nieco zmęczy? wraca na piasek, kryje się w zaroślach, trochę postoi, poprawia pióra i znowu wraca do wody.
    Najlepiej wygląda w stadzie biegusów zmiennych Guruje nad nimi jak Pałac Kulury i Nauki w Warszawie
    Z6, D900, F3, F100, F301, FA, FE2, FG, kilka szkiełek
    Kilka moich knotów: http://flickr.com/photos/_fotofun_/

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotofun
    jurgen... po kostki w wodzie..
    Tylko nie po kostki, proszę mi tu bez podtekstów.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •