Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Manualny obiektyw do makro (1:1)

    Nie wiem gdzie dac, wiec wrzucam watek do Optyki.
    Nie stac mnie na razie na Tammiego ani na Tokine z AF. Z drugiej strony potrzebuje szkielka tylko do makro, wiec i tak bede ostrzyl recznie.
    A wiec, jaki obiektyw MF o ogniskowej >= 90mm ze skala odwzorowania 1:1 polecacie?

  2. #2

    Domyślnie

    coś 135 mm \ f2.8 +pierścienie lub mieszek na m42
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  3. #3

    Domyślnie

    Wybacz, ale tyle to i ja wiem. Mam 50/1.8 + pierscienie (bez automatyki) + Raynox, ale zaczyna meczyc mnie ciemnosc w wizjerze. Musze przymknac szkielko do min f/8, a wtedy ciemno jak u... Nie pomoga mi nawet trzy Sabinki, bo swiatlo mam dopiero po pstryku. A tak to mialbym szielko z przeniesieniem przyslony. Patrzylem tez za pierscieniami Kenko, ale nie oplaca sie. Do tych 700zl (za tyle stoja) doloze pincet i mam Tokine lub Tammiego.

  4. #4

    Domyślnie

    zgadza się. napisałem swoje, bo nie pisałeś co masz.
    ja długo robiłem właśnie tak jak opisałem. ustawiałem na 2,8 potem "szybki przymyk" i już. większość m42 ma przełącznik A/M.
    jest trochę zabawy, ale wydaje na zestaw 150 pln a nie 1500
    nikon i nikkory oraz troszkę w:
    http://mirroo.pl/

  5. #5

    Domyślnie

    Hej, koledzy, czemu nie odpisujecie? Czy nie ma zadnego dobrego, manualnego szkielka 1:1 do makro?

  6. #6
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    40

    Domyślnie

    Ciężka sprawa.
    Spośród używanych makro, to w cenie do 1000zł można coś znaleźć ale niestety nie lepiej jak 1:2. Na alledrogo trafiają się nawet perełki w cenie do 500zł.

    Tu masz kika nowych szkiełek i zobacz sam jak się kształtują ceny makro.

    Daj znać jak coś znajdziesz. 3mam kciuki!
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    - żaden Micro-Nikkor manualny nie ogniskuje do 1:1, ale
    - obie 55tki wraz z pierścieniem 27,5 mm dają Ci taką skalę odwzrowania
    - podobnie obie 105tki (polecam ze światłem f/4!) z pierścieniem 52,5mm dają 1:1
    Każdy z powyższych wyborów jest dobry (pomijam egzotycznego 200/4IF bellowsa) i przy zakupie trzeba raczej kierować się typem fotografii
    Nikoniarz-majsterkowicz

  8. #8

    Domyślnie

    Poszukaj obiektywu Vivitar 100/3.5
    Występuje on pod innymi nazwami jak Cosina, Phoenix, Voigtländer i jeszcze kilka innych.
    Wygląda jak zrobiony z deski klozetowej ale optycznie bardzo dobry.
    Razem z soczewką, która jest w komplecie ma 1:1

    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •