Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36
  1. #1

    Domyślnie Jak nadać zdjęciom takich kolorów?

    Oglądając forum i podziwiając niektóre zdjęcia zachwyciły mnie te stylizowane w takim stylu: http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=99028 Czy ktoś kto umie mógłby napisać jakiej obróbce zostały poddane i w jakim programie? Jak uzyskać taki efekt i na jakich zdjęciach ma to sens? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Większość ludzi chyba to robi w Adobe i przy użyciu filtrów Nik Software Color Efex Pro. Wydaje mi się, że podobny efekt można uzyskać robiąc tzw. cross (symulując krzywymi) + winieta + zabawa z nasyceniem barwami w np. darmowym programie GIMP, który w każdej chwili możesz pobrać z netu. Zabawa z GIMP ma taki plus, że możesz się dużo nauczyć próbując coś zrobić i ta wiedza będzie użyteczna w każdym innym programie graficznym. Przykład zabawy jaki uzyskałem przez praktycznie czas pisania tego posta:
    Nie jestem oczywiście szpecem, ale uważam, że jak się ma chwilę czasu, warto się pobawić.
    Ostatnio edytowane przez Muminek ; 22-05-2009 o 11:38
    "Od życia bez łez, do łez nad życiem swoim"

  4. #4

    Domyślnie

    LightRoom plus presety . Na początku poszukać presetów na necie , później doszlifować własne .

  5. #5

    Domyślnie

    Fajnie że ktoś rozpoczął ten wątek aczkolwiek...wątpię żeby znalazła się odpowiedz na pytanie jak uzyskać takie kolory - ci, którzy wiedzą jak nie powiedzą, a ci, którym się wydaję że wiedzą pokażą to co Muminek - z całym szacunkiem dla Ciebie ale to raczej nie są te kolory o które chodzi. Tak czy inaczej próbę zawsze warto podjąć... Z moich obserwacji wynikło tyle że materiał wyjściowy musi być przyzwoity - czyli wołanie NEFa się kłania. Dodatkowo wydaje mi się że w dużej części zdjęć - także tych repoglamour - mamy do czynienia z maskowaniem poszczególnych elementów...
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-05-2009 o 07:40 Powód: pis. (Ci->ci), orto! ("pokarzą")

  6. #6

    Domyślnie

    pewnie to tajemnica,ale można zrobić to np.popodciągać barwy kolorów-dodać sporo kontrastu-a nastepnie zdjać troszke barwy kolorów w/g uznania to tak na prosto czasem coś się udaje.
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOMEK K Zobacz posta
    [...]popodciągać barwy kolorów[...]a nastepnie zdjać troszke barwy kolorów[...]


  8. #8

    Domyślnie

    a co wtym śmiesznego ?
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  9. #9

    Domyślnie

    fIlek jak wiesz to nam prosze daj tutka
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOMEK K Zobacz posta
    a co wtym śmiesznego ?
    Ja się tylko zastanawiam co to jest to podciąganie barw kolorów. Pewnie chodzi o nasycenie, ale ja się nie znam

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •